Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
רק המעז
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 336
ויליאם ווריק היה אמור ללכת בדרכי אביו, סר ג'וליאן ווריק, להפוך לעורך דין מבריק של האלפיון העליון, וליהנות מחיי נוחות ושלווה. אבל מאז ומעולם חלם ויליאם להיות בלש, ואף אחד לא יכול להניא אותו מכך. לא השכר הזעום, לא העבודה הקשה ואפילו לא אביו המאוכזב. ויליאם מתגייס לשורות משטרת לונדון ונאלץ לפלס את דרכו מתחתית סולם הדרגות. הוא מתחיל כשוטר מקוף ומוצא את עצמו צולל עמוק לביבים של לונדון, מקום שהחוק היחיד שנשמר בו הוא "אל תאמין לאף אחד". יכולותיו הגבוהות של ויליאם לא נעלמות מעיני הממונים עליו, והוא מתמנה לבלש בסקוטלנד יארד. הוא מוצא את עצמו מקודם לחקירת היעלמות יצירת מופת של רמברנדט ממוזיאון. כשהעקבות מובילים אותו לאישה נבגדת המבקשת להעניש את בעלה ולהחזיר את היצירה שגנב, ווריק חושב שכל שעליו לעשות הוא להביא את העניין בפני בית המשפט והצדק ייצא לאור. אולם שום דבר אינו פשוט כפי שהוא נראה. ווריק לומד שיעור חשוב על אמנות הפשע ועל צדק יחסי. עולם האמנות הלונדוני מפגיש את ווריק גם עם בֶּת ריינספורד, אוצרת אמנות נאה ושובת לב. ווריק מעניק לבת את ליבו, אלא שהיא מתקשה להתמסר לו בחזרה. כי לבת יש סוד כמוס, והיא חוששת שאם יתגלה היא תאבד את מי שיכול היה להיות בחיר ליבה. רק המעז הוא הספר הראשון בסדרת "ויליאם ווריק" של ג'פרי ארצ'ר, ובו אנו מכירים מקרוב את בלש ויליאם ווריק, שזכה לאהבת הקוראים בסדרה המצליחה "דברי ימי קליפטון". זה אינו ספר בלשי, זהו ספר על בלש, על איש משפחה, על לוחם צדק. "ארצ'ר ממשיך לחזק את מעמדו כמספר סיפורים אמן."  פבלישרס ויקלי

זהו סיפורו של ויליאם ווריק שבחר למרות מעמדו החברתי הגבוה, כבנו של עורך הדין סר ג'וליאן ווריק, להיות שוטר, ולא רק זה אלא ממש להתחיל מהתחתית, שוטר מקוף. ואפילו לא להצטרף לתוכנית לקידום מהיר לשוטרים בעלי תואר אקדמי. ממש מלמטה. זו הגשמת חלום מבחינתו.

אל ויליאם הוצמד שוטר ותיק בשם פרד ייטס. הוא מלמד אותו לא רק להיות שוטר שומר חוק אלא גם שוטר אנושי שרואה את האנשים ולא רק את הפשעים שלהם. שניהם בחרו להיות שוטרים למרות שהיו להם אפשרויות אחרות, טובות יותר ובטוחות יותר. האמונה שהם עוזרים ותורמים לביטחון ולאנשים, זה מה שהניע אותם לבחור במקצוע הזה.

"אני אוהב להשלות את עצמי שתרמתי את שלי לשינוי" עמ' 48

הנסיבות הביאו את ווריק למשרדי הסקוטלנד יארד ושם בכמה מילים, לכמה אנשים במחלקת אמנות ועתיקות, הוא הורס מבצע סמוי של חצי שנה. ככה זה כשהתואר שלך הוא בתולדות האמנות ויש לך עין חדה. היות וכך הוא גוייס למחלקה הזו כבר באותו היום.

לשולחנו של ווריק מונחים שני תיקים לעבוד עליהם חול מהירח, בקבוקון של חול שהובא מהירח והגיע לידיים זרות וצ'רצ'יל, זייפן, החותם כבייכול את חתימות הסופרים על מהדורות ראשונות של ספריהם. בנוסף הוא עובד יחד עם כולם על התיק של פוקנר, גנב של תמונות אומנות מקוריות והפצתן של תמונות מזוייפות בשוק. הידע הרב שלו באומנות והעין הטובה עוזרים לו להתקדם בתיק.

כחלק מהחקירה הוא מגיע למוזיאון הפיצמוליאן, ממנו נגנבה תמונתו היקרה והמוכרת של הצייר המפורסם רמברנדט. שם הוא פוגש את בת ריינספורד, אוצרת המוזיאון.

הסיפור נע בין חייו האישיים של ווריק ומערכת היחסים שלו עם בת לבין מערכת המשפט ופסקי דין שלא תמיד מוצאים חן בעיניו. הוא נקלע למעגלי חיים של אחרים שהדבר אשר מניע אותם הוא תאוות ממון ונקמה ולפעמים הוא מגלה שלמרות שהוא מאוד חכם אפשר לעבוד גם עליו.

ספר משולב של מתח ורומנטיקה. כתיבה זורמת וקלילה לפעמים קצת ילדותית. דמויות משנה המוסיפות לעלילה וטוויסטים מפתיעים.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן