Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
רילוקיישן
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 296
מה את בעצם יודעת על הבן שלך? לילך שוסטר חיה בסיליקון וָאלי עם בעלה, מיכאל, מנהל בכיר בחברת הייטק. החיים שלהם שם מושלמים: הם מתגוררים בווילה עם בריכה, ובנם אדם הוא תלמיד מצטיין בתיכון יוקרתי. הכול משתנה בערב שבו ג'מאל ג'ונס בן השש־עשרה מתמוטט ומת במסיבת כיתה שבה נוכח גם אדם. כששמועות על טיב היחסים בין ג'מאל ואדם מתחילות לצוץ, לילך נחושה להגן על בנה. אבל האם ייתכן שהוא פגע בנער אחר? התעלומה שהיא מנסה לפתור היא חידת חייו של הילד שלה. "רילוקיישן" הוא סיפור על התנגשות חזיתית בין החלום האמריקאי לזהות הישראלית. זהו רומן פסיכולוגי נוקב על יחסי הורים וילדים; מותחן שבמרכזו אמא שהופכת לבלשית בעל כורחה, ומחפשת אחר אמת שעלולה להרוס אותה. איילת גונדר־גושן זכתה בפרס ספיר לספר ביכורים על ספרה הראשון, "לילה אחד, מרקוביץ'". ספרה השני, "להעיר אריות", זכה בפרסים בבריטניה, צרפת ואנגליה, ונבחר לאחד מספרי השנה של ה"ניו יורק טיימס". ספרה השלישי, "השקרנית והעיר" (אחוזת בית, 8102), תורגם לשתים־עשרה שפות, ונבחר ב־9102 לאחד מספרי השנה של מגזין "ELLE".

התחלתי לקרוא בו ולא יכולתי לעצור, היה משהו מהפנט בכתיבה ובסיפור.

לילך ומיכאל זוג ישראלים עשה רילוקיישן לארצות הברית יחד עם בנם הקטן אדם. מיכאל עבד בחברת היי טק מצליחה והשתכר משכורת יפה ויחד הם גידלו את אדם שגדל להיות עלם חמודות. הם שמרו עליו מכל משמר והיו מעורבים בכל מה שקרה לו בבית הספר גם מבחינה חברתית, לא פעם הרגיש שונה וקיבל יחס אחר מאחר ולא היה אמריקאי טהור.

ירי בבית הכנסת ומוות של צעירה יהודיה מערר את ביטחונם האישי. הם חיפשו שקט ובטחון בעיירה הירוקה והשקטה אליה היגרו והירי רק המחיש להם כמה השקט שביר, הם מתחילים לשלוח את אדם לשיעורי קרב מגע.
"אולי חשבנו שאנחנו מגינים על אדם מהטירוף הישראלי, ובעצם הפקרנו אותו לטירוף אחד".

אדם הלך למסיבה באחד הבתים בשכונה. הוא התקשר אליהם באמצע המסיבה וסיפר להם שקרה אסון, אחד מהמשתתפים מת באמצע המסיבה. בהתחלה חשבו שקיבל דום לב אבל אז התברר שהוא מת ממשהו אחר והחיים שלהם כבר לא היו אותו הדבר.
במיוחד לילך התחילה לחשוד ולתהות מה קרה והאם לבנה היקר היה קשר לכך. רצף של אירועים שקרו לאחר מכן מסעיר אותה ולא נותן לה מנוח. האם בנה היקר והאהוב לא מספר להם את האמת?

המחשבות מייסרות אותם כהורים והם מנסים לגלות את מה שהתרחש, אדם מתנהג מעט מוזר…

עוצרת כאן, מבטיחה לכם שקרה עוד הרבה בספר המצויין הזה, שיתפתי אתכם בקמצוץ כדי שתטעמו בעצמכם ותרצו עוד.

ספר מעולה שמעורר מחשבות על רילוקיישן, על הורות, על חיי משפחה שקטים שמתהפכים ברגע אחד ועל הרצון לגלות את האמת והחשש ממנה.

הכתיבה משובחת, הסיפור מרתק, הספר מעורר מחשבה, קראתי אותו בשלוק, לא הנחתי אותו מהיד.
איילת גונדר גושן לא כתבה ספר שמוגדר כמתח אבל בהחלט נקרא ככזה. רותקתי אליו מההתחלה, הייתי מחוברת לאמא, הרגשתי שאני חווה איתה את הדאגות, החששות וההתלבטויות, רציתי לחבק את אדם ולומר לשניהם שיהיה בסדר.

נהנתי במקסימום, תשיגו עותק ותהנו גם אתם.
קריאה מהנה!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן