Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
רב מכר
סוגות: ,
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 246
יש לכם רעיון לספר אבל אין לכם מושג מאין להתחיל? רב־מכר הוא הצעד הראשון שתעשו אל עבר הגשמת החלום שלכם, ולא משנה אם תרצו לשגר את הספר שלכם למבחן הקהל הרחב בחנויות הספרים או להסתפק בהדפסת מהדורה לקרובים. יובל אברמוביץ', מחברם של רבי־מכר רבים, יוביל אתכם צעד אחר צעד, בבטחה ובקלילות אל עבר היעד - הספר שאתם רוצים לכתוב. באמצעות עולם מושגים חדשני וערמת תרגילים מקוריים, תגלו שאתם מצליחים לבנות את הסיפור שלכם. רב־מכר גם יספק לכם הצצה אל מאחורי הקלעים של עולם הכתיבה והספרים, החל מדרכים שיסייעו לכם לסגל הרגלי כתיבה, לבנות את הסיפור שאתם רוצים לספר משלב הרעיון ועד פיתוח העלילה, דרך האפשרויות להוציא ספר לאור ולשווקו וכלה במענה על השאלה כמה תוכלו להרוויח מכתיבה (לא מעט, אם תתמידו!). רב־מכר הוא ספר פשוט וקליל ועם זאת עמוק וברור להפליא, שמפיל מחסומים ומנטרל פחדים, מפשט רעיונות בומבסטיים, ובעיקר מנסר את רגליה של הבמה הגבוהה והלא מושגת של "להיות סופר" ומנגיש אותה לכל אדם שיש לו רעיון בסיסי לסיפור, תשוקה עזה לכתיבה ויכולת התמדה. רב־מכר מתאים גם למי ששואף לחזק את השפעתו ברשתות החברתיות, לתקשר טוב יותר עם העולם באמצעות כתיבה או לספר את סיפורו בפורמט של הרצאה.

גילוי נאות: אני חלק מקבוצת מיקוד של יובל אברמוביץ'. כחלק מקבוצת המיקוד קיבלתי חלקים מהספר כשעוד היה טיוטה, כתבתי מחשבות, תגובות וכו'. כמובן שכל זה לא משפיע על דעתי על הספר, שכן את כל מה שהיה לי לומר (טוב או רע) כתבתי ליובל על גבי הדפים.

הספר רב מכר מכיל בתוכו את כל המרכיבים שדרכם תוכלו לכתוב ספר, אין פה הבטחה להצלחת הספר או ליצירת כישרון, בעיקר כי מבחינתו של אברמוביץ' אין דבר כזה. כתיבה היא שריר מתפתח, וככזו צריך לאמן אותה שוב ושוב. הספר מכיל בתוכו טיפים חשובים, מידע משמעותי וכל מה שצריך לדעת. מה אתם צריכים לעשות? להביא רעיון, לעקוב אחרי ההוראות, ולראות לאן הכול הולך להתגלגל. אז אם אתם רוצים להתחיל ולכתוב ספר, ולהגשים את החלום שלכם, קחו לכם את רב מכר, הכינו את המוח וגם איזה עט והתחילו לכתוב.

זו הפעם השנייה שאני קוראת את הספר. הפעם הראשונה הייתה כאמור כטיוטה, וקיבלנו אותה בשני חלקים. ועכשיו הקריאה היא שונה, היא אחת והיא אחידה, הולכת בקצב ומביאה איתה עבודה. בפעם הראשונה שקראתי קבעתי לעצמי דד-ליין לכתיבת הספר הפרטי שלי, אך הספר לא היה איתי מאה אחוז. בקריאה הנוכחית מצאתי את עצמי מתקדמת בכתיבה, והרגשתי שכשהלכתי עם הספר יד ביד, בדיוק לפי התרגילים, התקדמתי הרבה יותר. הספר כתוב בצורה נפלאה, כשאני קוראת ספרים עיוניים של יובל, אני מרגישה כאילו יושב לי יובל קטן בראש ומקריא את הספר. הספר רחב ומואר, וכל מה כתוב בו בהיר להפליא. הוא מכיל תרגילים, ציטוטים והרבה מקום לכתוב, וגם לחשוב.

יש אנשים שלא אוהבים את יובל אברמוביץ', הם חושבים שהוא מנותק או מתנשא, ובעיקר חושבים שאין לו מה לתרום להם, כי מה הוא רוצה מהם ותראו כמה הוא מצליח, זה הכי נוח לתלות את האשמה במישהו אחר, אך יובל אברמוביץ' הגיע להצלחה שלו דרך עבודה, ובספר הזה הוא מזכיר את כישלונותיו ואת הדרך והעבודה שהוא עשה. הוא מביא הרבה דוגמאות מהניסיונות שלו, ומראה לנו בעיקר כי צריך השקעה ועבודה קשה כדי להגיע לדברים.

הספר מתאים לכל מי שכותב או חולם לכתוב, זה לא צריך להיות חלום לכתוב ספר. וזה גם לא צריך להיות חלום לכתוב ספר שייצא לאור. זה יכול להיות רצון לכתוב יומן או את תולדות אחד מבני המשפחה. וזה יכול להיות גם רצון אמיתי להוציא ספר לאור ולמצוא את כל התשובות לשאלות שתמיד  עלו. לרציניים יותר, יכול לעזור במקביל לקריאה גם ללכת להרצאה המותאמת מבית יובל, שגם היא מוסיפה המון לכתיבה.

שורה תחתונה: בזכות הספר אולי אגשים את חלום הכתיבה שלי, ואתם?

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. נעמי

    אנשים לא אוהבים את יובל כי הם חושבים שהוא מתנשא, אלא כי הם חושבים שהוא שרלטן. יובל אינו סופר ואינו פסיכולוג או מאמן אישי, אנשים סולדים ממנו כי הוא פועל רק מתוך רצון בלתי נגלה לפרסום תהילה וממון.
    האם את רואה את ג׳ונתן ספרן פוייר קורא ספר כדי לכתוב רב מכר? זו מחשבה שיווקית ולא אותנטית, זי הבעייה שלי עם יובל. אם בוער בך ספר, יובל לא יקבע אם הוא יכתב או לא.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן