Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ראות לקויה
קטגוריה:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 398
קארֶן אֵייקֶן הוֹרנבּי מגיעה אל ביתה שעל האי לַנגֶוִויק שבדוגרלנד, אחרי לילה סוער שהיתה מעדיפה לשכוח. כשהתעוררה היא מצאה את עצמה בחדר מלון עם הבוס שלה, אחרי שהשניים שתו הרבה יותר מדי. זמן קצר אחרי שהיא נרדמת שוב במיטתה מעיר אותה צלצול טלפון עצבני. בתור חוקרת בכירה במחלק הרצח, המאוכלס ברובו בגברים שובינסטים, היא אמורה להיות זמינה בכל עת - גם כשהיא בחופשה. כשקארן מגיעה אל זירת הרצח מתברר לה שהנרצחת אינה אלמונית, ושלמרבה הצער היא עצמה היחידה שיכולה לספק אליבי לחשוד העיקרי. העלילה מסתבכת כשעוד טיפוסים מוכרים ולא חביבים קושרים את עצמם לרצח וקארן מתאמצת לנהל את החקירה הסבוכה, כשלכאורה מדובר בפשע ללא מניע. שום דבר אינו באמת פסטורלי בדוגרלנד, מדינת האיים המנומנמת שבה מתרחשת העלילה, ותשוקה, קנאה ופשעים ישנים צפים על פני השטח. סודות מעברה של הקהילה הקטנה צצים וצובעים את דוגרלנד בצבעים לא מחמיאים, עד לסיום המפתיע, שבו מתגלה זהותן האמיתית של כמה מן הנפשות הפועלות, לפני שהכול מסתיים באסון. מריה אדולפסון היא סופרת ספרי מתח שוודית מצליחה. ראות לקויה הוא ספר ראשון בסדרת ספרי מתח שעלילותיהם מתרחשות בדוגרלנד - מדינת איים בדיונית אשר קורמת עור וגידים תחת ידה הבוטחת. סדרת "דוגרלנד" תורגמה לכעשרים שפות. ראות לקויה נמכר ב־ 200,000 עותקים בשוודיה בלבד.

קארן אייקן היתה מפקדת בכירה המשטרה. ערב אחד, בחג הצדפות היא יצאה לבלות בחברת חברים, הם אכלו צדפות ובעיקר שתו.

בבוקר שאחרי היא מתעוררת בחדר זר בבית מלון כשכל הבגדים והחפצים שלה מפוזרים ושהבוס שלה שוכב ישן במיטה. איך הם הגיעו למצב הזה? היא לא ממש זוכרת…
היא מתעשטת, מתלבשת וחומקת החוצה מהחדר ונחפזת לביתה כשהיא מקווה שאף אחד לא ראה אותם יחד. הבוס שלה?
כמה מאות מטרים לפני שהיא מגיעה לביתה היא רואה את גרושתו של הבוס שלה ליד הבית שלה כשהיא לובשת חלוק רחצה. היא הניחה שהיא חזרה משחיית בוקר תמימה.
קארן נטרקת לשינה טרופה כשהטלפון מעירה אותה בצהרי היום. הבוס של הבוס שלה מתקשר ומספר לה שקרה רצח נורא ממש לידה, אישה נרצחה.
כשהיא שואלת מדוע היא תנהל את החקירה ולא הבוס שלה, היא נחרדת לשמע התשובה. הנרצחת היא אישתו לשעבר של הבוס שלה ששכבה איתו לפני שעות ספורות.
וברצח כמו ברצח, החקירה מתחילה מיד במלוא עוצמתה, חייבים למצוא את הרוצח.

קארן נמצאת במצב לא נוח. מצד אחד היא רוצה לשכוח מאותו לילה במלון ומצב שני היא האליבי שלו עד השעה שבע בבוקר. היא צריכה לחקור את הבוס שלה מאחר והיא מנהלת החקירה, אחרי הכל הוא הגרוש של הנרצחת.
קארן חוששת שאם יגלו שאם היו יחד אולי יפנו את האצבע המאשימה אליה כמי שרצתה לחסל את גרושתו של המאהב שלה… בקיצור, מסובך.

החקירה התנהלה בעצלתיים, לא ממש היה קצה חוט או חשודים פוטנציאליים, בהתחלה תמיד חקרו את הקרובים של הנרצחת, היה חשד סביר שאחד מהם גרם למותה, אבל מאיזו סיבה בדיוק?

ככול שהעמיקו בחקירה מצאו כיוונים שלא חשבו עליהם. זה היה אנטיתזה למה שהניחו. הפתרון היה ממקום לגמרי לא צפוי…

רוצים לדעת מה קרה? מיהו הרוצח?
לא תקראו לא תדעו.

את הספר סיימתי ברגשות מעורבים. ההתחלה היה מעולה, העלילה מתחה, הכתיבה היתה טובה אבל לצערי משהו בהמשך התפספס. היו מבחינתי די הרבה קטעים שלא הוסיפו ממש לעלילה או למתח והיו מיותרים לטעמי מה שגרם לי לאבד ריכוז בספר וההנאה כמובן שהיתה בהתאם.
הרגשתי שיש לספר פוטנציאל שלא מוצה, אולי נכון היה לעשות דברים אחרת.
אולי זאת אני… יש מצב. במקרים כאלו ממליצה לשפוט בעצמכם לכו על זה!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן