Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
קשת שחורה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2016
מס' עמודים: פנדורה
תיאה קאנינג היא צעירה דעתנית שחייה נקלעו למשבר עמוק שבעקבותיו החליטה ללמוד משפטים. לוי בלאק, עורך הדין הפלילי הלוהט ביותר בבוסטון וגבר שובר לבבות המבוגר ממנה בשלוש-עשרה שנה, עוזר לה להתגבר על המשבר. ביחד, שני הזרים הגמורים נסחפים במערבולת מדהימה של שכרון חושים מוחלט שכמוה לא ידעו מימיהם. השניים מתחייבים זה לזה שמדובר בסטוץ ותו-לא, שאחריו לא ישובו להיפגש עוד. אבל למציאות יש תוכניות אחרות לגמרי בשבילם. עד מהרה מתברר כי לשניים יש יותר סודות מכפי שנדמה, ולא מעט שלדים בארון שיטלטלו את עולמם לבלי שוב. תשוקה בלתי-נשלטת, מתח עוצר-נשימה ותעתועי גורל מניעים את רכבת ההרים של "קשת שחורה", עד הסוף שלא תוכלו לשכוח גם אם תנסו. ברב-המכר המסעיר שלה, שכבש וממשיך לכבוש מאות אלפי קוראים ברחבי העולם, בוחנת ג'. ג'. מקאבוי שאלות מפתח כמו: האם סקס נטול מחויבות יכול להוליד אהבת אמת? האם אהבה ממבט ראשון וממגע ראשון קיימת רק בסרטים? האם אהבת אמת אכן יכולה להתגבר על מכשולים בלתי-אפשריים, או שאכן, כל התרחישים האלה קורים רק בסרטים? מה מותר ומה אסור במערכת יחסים מורכבת במיוחד בת-זמננו? וכמה קוביות בבטן בדיוק יש ללוי בלאק?

תיאה ולוי נפגשו במקרה בבר מקומי. תיאה סטודנטית למשפטים ולוי הוא עורך דין תותח שמלבד העובדה שיש לו משרד מצליח משלו, הוא גם מרצה באוניברסיטה. את אותו הערב שהם נפגשו בבר הם סיימו במיטה ומשם הכל היסטוריה. המשיכה, החיבור, ההרגשה העילאית ליוו אותם שבוע שלם של שכרון חושים. הם החליטו שיהיו ביחד רק שבוע, ללא מחוייבות ואז כל אחד ילך לדרכו.

שניהם נדהמים כשהם נפגשים לאחר חודשים ספורים באולם ההרצאות באוניברסיטה כשלוי הוא המרצה הקשוח ותיאה היא הסטודנטית הצעירה. כשהם נפגשים כל הזכרונות והרגשות עולים וצפים ושניהם מתקשים לשמור על פאסון.

לתיאה יש מטרה אחת ברורה. היא רוצה להצטיין בלימודי המשפטים שלה כדי לשחרר את אביה מהכלא שם הוא מרצה מאסר ארוך על לא עוול בכפו. אימה של תיאה היתה עורכת דין ידועה וממולחת שכדי להתנקם באביה היא רקמה מזימה שהוא יורשע במשהו שהוא לא עשה. תיאה לקחה על עצמה לתקן את העוול וכך היא הגיעה לשיעורי של לוי שהיה "שם דבר" בתחומו. היא רוצה שהוא יאמן אותה ושילמד אותה את רזי המקצוע. היא מבחינתה הגיעה לטוב ביותר. לא רק שאביה העסיק אותה, כך גם אחותה הקטנה שגרה איתה. תיאה היתה בשבילה המבוגר האחראי וניסתה בכל מאודה לשמור עליה ולמנוע ממנה להסתבך.
כל הסיבות האלו הביאו אותה למצב שהיא מנסה להתרכז במשימות שלה ושמה חומות מסביבה. היא אינה רוצה להתמסר לקשר עם לוי כדי שלא תוסט דעתה ממה שהיא צריכה לעשות. לוי מוכן לוותר על הרבה בשביל הקשר המיוחד שלהם ואילו תיאה מתקשה…

כשתיאה מגלה שהנרצחת שאביה רצח כביכול היא חמותו לשעבר של לוי ושיש קשרים אישיים ומשפחתיים בתוך כל הכאוס הזה, היא מנתקת מגע ובורחת. הנרצחת היא אימה של אישתו לשעבר, אביה הוא אדם שחור עור בכלא, היא חשבה שאין סיכוי שלוי יהיה לצידה ויעזור לה להוכיח את חפותו של אביה. האומנם? האם האהבה והצדק ינצחו למרות הכל?

סיפור מקסים שקראתי בשקיקה, כתוב קולח ונעים. כשסיימתי את הספר חשבתי לעצמי כמה אנשים חפים מפשע עלולים להקלע לאותו המצב של חוסר צדק ומאסר ממושך, היה לי עצוב בשבילו ובמיוחד בשביל תיאה. נהנתי מהספר ואם זה לא ברור מתוך הסקירה, את ההמלצה שלי קיבלתם!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן