Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
קשת שחורה
קטגוריה:
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2016
מס' עמודים: 344
תיאה קאנינג היא צעירה דעתנית שחייה נקלעו למשבר עמוק שבעקבותיו החליטה ללמוד משפטים. לוי בלאק, עורך הדין הפלילי הלוהט ביותר בבוסטון וגבר שובר לבבות המבוגר ממנה בשלוש-עשרה שנה, עוזר לה להתגבר על המשבר. ביחד, שני הזרים הגמורים נסחפים במערבולת מדהימה של שכרון חושים מוחלט שכמוה לא ידעו מימיהם. השניים מתחייבים זה לזה שמדובר בסטוץ ותו-לא, שאחריו לא ישובו להיפגש עוד. אבל למציאות יש תוכניות אחרות לגמרי בשבילם. עד מהרה מתברר כי לשניים יש יותר סודות מכפי שנדמה, ולא מעט שלדים בארון שיטלטלו את עולמם לבלי שוב. תשוקה בלתי-נשלטת, מתח עוצר-נשימה ותעתועי גורל מניעים את רכבת ההרים של "קשת שחורה", עד הסוף שלא תוכלו לשכוח גם אם תנסו.

תיאה קאנינג היא צעירה בת 23, שגדלה בצילה של אם שהייתה אחת מעורכות הדין הידועות ביותר במדינה, וכונתה "הכריש". בילדותה היא ניסתה להתרחק מהעולם של אימה ככל שאפשר, אז למה החליטה ללמוד משפטים בסופו של דבר? ועוד בבוסטון עיר ילדותה שממנה ברחה לגור אצל סבתה?
לוי בלאק בן 36, הוא עורך הדין הפלילי הכי מצליח היום בבוסטון, שלא הפסיד באף תיק, וגם מרצה למשפטים באוניברסיטת 'הווארד' היוקרתית. הם נפגשים בבר, בלילה גשום וסוער, ומשיכה הדדית חזקה ניצתת ביניהם. הם מחליטים להמשיך ולבלות את הלילה ביחד. אחרי שהלילה נגמר, הם מחליטים להאריך את הסטוץ שלהם לשבוע, במהלכו הם לומדים להכיר זה את זו. נראה כי שניהם מעוניינים להמשיך ליותר משבוע ואולי גם ליותר מסטוץ, אבל אז מגיע בוקר יום שני של שבוע חדש והם מגלים שלוי הוא המרצה של תיאה, סטודנטית שנה א' למשפטים.

הסטודנטים בכיתה מתחרים ביניהם על מקום ב- 12 השליחים של לוי, אותם 12 סטודנטים שהוא לוקח תחת חסותו. תיאה שוקלת לפרוש מהכיתה, אחרי הכול, יש עוד הרבה מרצים טובים בקמפוס, אבל כדי להשיג את המטרה שלה, תיאה יודעת שהיא צריכה ללמוד אצל הטוב ביותר – וזה רק לוי בלאק.

אני אוהבת ספרים שיש בהם יותר ממה שנראה לעין, והספר הזה הוא בהחלט כזה. על פניו עוד סיפור אהבה בלתי אפשרית בין מרצה וסטודנטית, עוד סיפור אהבה עם פער גילאים גדול, עוד סיפור אהבה בין גזעי של גבר לבן לאישה אפרו – אמריקאית. אז מה מייחד אותו משאר ספרי הרומנטיקה? הדמויות. ג'. ג'. מקאבוי רקחה רומן בין שני אנשים כריזמטיים, חכמים, מצחיקים, שנונים, מעניינים ומושכים. נראה כי לפני שהחלה בכתיבת הרומן עצמו היא קודם כתבה את הדמויות שלו, וזה סוד הספר. היא כתבה את לוי ותיאה כל כך טוב שהתאהבתי בשניהם.

במחצית הראשונה של הספר אנחנו קוראים לסירוגין על השבוע המדהים שבילו יחד, ועל ההווה שנכפה עליהם כמרצה וסטודנטית שמנסים להיאבק במשיכה ביניהם, הוא מצדו, עושה מה שהוא יכול בכדי להקשות עליה בכיתה שלו. במחצית השנייה אנחנו נכנסים לעולמה של תיאה והמאבק המשפטי שהיא מנסה לנהל עבור אביה והספר הזכיר לי מאד את סדרת הטלוויזיה "המדריך לרוצח". אהבתי את שילוב המשפט הפלילי והמתח בעלילה יחד עם האהבה והתשוקה של תיאה ולוי.

 פסק הדין:
אחד הספרים הטובים שקראתי בשנה האחרונה. הוא יצא כבר ב-2016 וחבל שקראתי אותו רק עכשיו. הוא מסוג הספרים שתופס אותך כבר מהרגע הראשון, אירוע רודף אירוע, והוא נקרא בנשימה עצורה. זה לא סיפור על גבר עשיר ודומיננטי שסוחף אחריו בחורה כנועה וענייה כמו בהרבה מספרי הרומנטיקה המצליחים של השנים האחרונות, בספר הזה יש שני גיבורים שהם שווים זה לזה, וזאת הסיבה שאת הספר הזה אתם תזכרו מתוך כל הספרים הרומנטיים שקראתם.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן