Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
קרוב ממה שנדמה
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 400
רב-מכר נוסף של בראד פרקס, מחבר "אל תגיד כלום" האסון, אמר פעם מישהו למלאני באריק, תמיד יותר קרוב ממה שנדמה לך. מלאני למדה זאת על בשרה כאשר מגיל צעיר גדלה בעולם המסויט של משפחות האומנה. אבל היא שרדה ובגרה וכעת יש לה בעל אוהב, משרה קבועה ותינוק חמוד להפליא בשם אלכס, כך שלכאורה כל זה מאחוריה. אלא שערב אחד היא הולכת לאסוף את אלכס מהמטפלת ומגלה שחלום הבלהות של חייה התגשם. מערכת שירותי הרווחה לקחה את התינוק שלה והכריזה עליה כעל אם לא ראויה. והמערכת, כפי שמלאני יודעת היטב, לא מספקת שום הסברים. העניינים מידרדרים עוד יותר כשהמשטרה פושטת על ביתה ובן רגע היא הופכת מאזרחית נורמטיבית לאויבת הציבור. כתב האישום, המבוסס על ראיות מוצקות, עתיד לשלוח אותה לשנים רבות בכלא ולהפריד בינה לבין אלכס לנצח. כשנדמה כי כולם נגדה, כולל בעלה שעוזב את העיר ונעלם כאילו בלעה אותו האדמה, יוצאת מלאני למסע בלתי-אפשרי להוכחת חפותה, כשלצדה עורך דין מטעם הסנגוריה הציבורית, חבר טוב ונחישות יוקדת למנוע מבנה לחוות ילדות ארורה כמו שהיתה לה. איימי קיי, התובעת בתיק שלה, משוכנעת שמדובר בניצחון בטוח של התביעה וכמעט לא מקדישה תשומת לב למשימה הקלה לכאורה. את איימי מעניין יותר תיק ישן שנזנח לפני שנים ולא מפסיק להטריד את מנוחתה: אנס סדרתי מתוחכם שתקף עשרות נשים והצליח להסתיר את זהותו ולהישאר אלמוני. והאנס הזה, מאמינה איימי, משחר שוב לטרף.

מלאני , אם עובדת צעירה מסורה שמתפרנסת בדוחק משאירה את בנה היחיד בן הארבעה חודשים אצל גברת פרנקליף, המטפלת, כשהיא הולכת לעבודה. סוף סוף מלאני מצאה משרה טובה שהיא יכולה להתפרנס ממנה בכבוד. לגברת פרנקליף קווים אדומים – אסור למלאני להגיע לאחר השעה 18:00. אם תגיע מלאני לאחר שעה זו, חוזה העבודה שלה מבוטל. היא לא תטפל יותר באלכס.

באחד מהימים היה מקרה חירום בעבודה של מלאני, היא התעכבה ויצאה בכמה דקות מאוחר מהרגיל. לא רק שהיא התעכבה, משטרה עצרה אותה בדרך על מעבר ברמזור אדום. כשמלאני כבר הגיעה לביתה של גברת פרנקליף לאחר השעה 18:00 הדלת היתה נעולה וגברת פרנקליף סרבה לפתוח את הדלת. גברת פראנקליף אמרה למלאני מבעד לדלת הנעולה, שאלכס נלקח על ידי שירותי הרווחה ושהיא לא רוצה לראות אותה אחרי המעשה שעשתה כביכול.

מלאני לא יודעת את נפשה. מי לקח את אלכס ומדוע? מה הם חושבים שהיא עשתה? כנראה שמשהו רוצה להתנקם בה.
במקביל מסופר סיפורה של איימי קיי, חוקרת בכירה במשטרה שחוקרת את פרשת "האנס הלוחש" ונחושה להגיע לפתרון התעלומה.

גם מלאני קשורה לפרשה . הכיצד?

מלאני נלקחת למאסר בעוון סחר בסמים, כוונה לסחור בבנה וגם האשמה על תקיפת שוטר מצטרפת לאוסף כשהיא מנסה להסביר לשוטרים שהיא לא אשמה באף אחד מהסעיפים.
בן, בעלה, הוא סטודנט שעושה דוקטורט ומרצה באוניברסיטה, כך שמלאני שעובדת בחברת משלוחים היא המפרנסת העיקרית.
כשמלאני משתחררת בערבות מהמאסר, היא מגיעה למקום עבודתו של בעלה. היא אינה מוצאת אותו שם ומגלה שבעלה לא מספר לה את כל האמת. מה הוא מסתיר?

מלאני מבינה שמשהו מנסה לתפור לה תיק. מי זה ומדוע? האם מלאני תתאחד עם בנה היקר לה מכל ?

הספר כתוב מעולה. פרקים קצרים, מתח במיטבו! הרצון העז של מלאני לקבל בחזרה את בנה, הגעגועים אליו והאמביציה לחשוף את האמת גרמו לי להתחבר לגיבורה ולהיות במתח עד לפתרון התעלומה. לא יכולתי לנסות לדמיין את עצמי במקומה.
יש ספרים שאני מתלבטת כמה כוכבים להעניק להם . פה זה היה קל. חמישה נוצצים!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן