Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
קרוב ממה שנדמה
קטגוריה:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 395
מלאני למדה זאת על בשרה כאשר מגיל צעיר גדלה בעולם המסויט של משפחות האומנה. אבל היא שרדה ובגרה וכעת יש לה בעל אוהב, משרה קבועה ותינוק חמוד להפליא בשם אלכס, כך שלכאורה כל זה מאחוריה. אלא שערב אחד היא הולכת לאסוף את אלכס מהמטפלת ומגלה שחלום הבלהות של חייה התגשם. מערכת שירותי הרווחה לקחה את התינוק שלה והכריזה עליה כעל אם לא ראויה. והמערכת, כפי שמלאני יודעת היטב, לא מספקת שום הסברים. העניינים מידרדרים עוד יותר כשהמשטרה פושטת על ביתה ובן רגע היא הופכת מאזרחית נורמטיבית לאויבת הציבור. כתב האישום, המבוסס על ראיות מוצקות, עתיד לשלוח אותה לשנים רבות בכלא ולהפריד בינה לבין אלכס לנצח. כשנדמה כי כולם נגדה, כולל בעלה שעוזב את העיר ונעלם כאילו בלעה אותו האדמה, יוצאת מלאני למסע בלתי-אפשרי להוכחת חפותה, כשלצדה עורך דין מטעם הסנגוריה הציבורית, חבר טוב ונחישות יוקדת למנוע מבנה לחוות ילדות ארורה כמו שהיתה לה. איימי קיי, התובעת בתיק שלה, משוכנעת שמדובר בניצחון בטוח של התביעה וכמעט לא מקדישה תשומת לב למשימה הקלה לכאורה. את איימי מעניין יותר תיק ישן שנזנח לפני שנים ולא מפסיק להטריד את מנוחתה: אנס סדרתי מתוחכם שתקף עשרות נשים והצליח להסתיר את זהותו ולהישאר אלמוני. והאנס הזה, מאמינה איימי, משחר שוב לטרף.

נדמה לך שאתה רחוק – אתה אולי בכלל קרוב?! 

זהו ספר מתח טו-אוב, לאורך כל העלילה נמצאתי תחת אשליה שהפתרון בידיי ובכל זאת הופתעתי כל פעם מחדש, שיניתי את קו החשיבה שלי, זה פשוט גאוני!!

הכתיבה מצויינת, מותחת, הכי נגע לליבי זה היכולת ההורית, שעלולה להיפגע בשניות ולפעמים מה שנראה לנו הכי ברור מאליו וידוע הוא הכי לא צפוי. מה קורה, שהקרקע היציבה נופלת לנו מתחת לרגליים, איך תוכלו להתמודד עם זה, שכל האופציות נסגרות בפניכם ונראה שאין דרך יציאה אתם לכודים??

דמות של מלאני, הפתיעה אותי לטובה היא חזקה היא חכמה, היא נבונה, היא מחושבת, היא לא אימפולסיבית ובעיקר היא מפתיעה! היה לי קל להתחבר אליה, אהבתי אותה, חיבקתי אותה וירטואלית, כאבתי את כאבה נכנסתי כל כך עמוק לעלילה שהיה קשה שלא להזדהות איתה, ליבי נקרע לחתיכות. העתיד שלה הוא פאזל, עם חלקים רבים שצריך למיין.

על העלילה

מלאני היא אישה נשואה + תינוק, גרה בבית קטן עם גינה עובדת לפרנסתה, בעלה לומד/עובד באוניברסיטה ועושה את הסטאז' שלו, לכאורה חיים פשוטים וטובים!

אבל… ביום בהיר אחד הכל מתהפך, משרד הרווחה מוציא את בנה מחזקתה, המשטרה פושטת על ביתה ומוצאת כמות לא מבוטלת של קוקאין, עולמה חרב עליה והיא משודרת בלופ בשידורי החדשות בהגדרה "אמא קראק"

של מי הסמים, מי מנסה להפליל אותה ולמה?! הגילויים לא מפסיקים להפתיע לרעה.

איימי קיי, התובעת בתיק הסמים, מכירה את מלאני הכרות אישית, בעקבות תלונה על ביצוע אונס שבוצע בה לפני כשנה ע"י האנס "הלוחש", שעד לאותו הרגע לא פוענחה. איימי באינטונציה נשית מרגישה שחסרים לה חלקים, נראה לה שמנסים לטייח חורים בחקירת "אמא קראק" וממהרים לסגור תיק! איך קשורה חקירת "האנס הלוחש", ל"אמא קראק" ואולי זה בכלל צירוף מקרים?! 

אבל איימי לא מרפה ומרגישה בעצומותיה שהפתרון, נמצא ממש מול עינייה ולמה היא לא רואה את זה, מי מצליח לבלבל אותה ומושך בחוטים?!

קרוב ממה שנדמה הוא מותחן פסיכולוגי מטורף, שבסיומו תרגישו שיצאתם מסרט (ספר) וישאיר לכם את הלסת נפולה רוצו לקרוא!! 

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן