Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
קרוב ממה שנדמה
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 395
מלאני למדה זאת על בשרה כאשר מגיל צעיר גדלה בעולם המסויט של משפחות האומנה. אבל היא שרדה ובגרה וכעת יש לה בעל אוהב, משרה קבועה ותינוק חמוד להפליא בשם אלכס, כך שלכאורה כל זה מאחוריה. אלא שערב אחד היא הולכת לאסוף את אלכס מהמטפלת ומגלה שחלום הבלהות של חייה התגשם. מערכת שירותי הרווחה לקחה את התינוק שלה והכריזה עליה כעל אם לא ראויה. והמערכת, כפי שמלאני יודעת היטב, לא מספקת שום הסברים. העניינים מידרדרים עוד יותר כשהמשטרה פושטת על ביתה ובן רגע היא הופכת מאזרחית נורמטיבית לאויבת הציבור. כתב האישום, המבוסס על ראיות מוצקות, עתיד לשלוח אותה לשנים רבות בכלא ולהפריד בינה לבין אלכס לנצח. כשנדמה כי כולם נגדה, כולל בעלה שעוזב את העיר ונעלם כאילו בלעה אותו האדמה, יוצאת מלאני למסע בלתי-אפשרי להוכחת חפותה, כשלצדה עורך דין מטעם הסנגוריה הציבורית, חבר טוב ונחישות יוקדת למנוע מבנה לחוות ילדות ארורה כמו שהיתה לה. איימי קיי, התובעת בתיק שלה, משוכנעת שמדובר בניצחון בטוח של התביעה וכמעט לא מקדישה תשומת לב למשימה הקלה לכאורה. את איימי מעניין יותר תיק ישן שנזנח לפני שנים ולא מפסיק להטריד את מנוחתה: אנס סדרתי מתוחכם שתקף עשרות נשים והצליח להסתיר את זהותו ולהישאר אלמוני. והאנס הזה, מאמינה איימי, משחר שוב לטרף.

האסון תמיד קרוב יותר ממה שנדמה.

מלאני ובנג'מין באריק הם זוג צעיר שגר בעמק קטן בשם שננדואה במדינת וירג'יניה.
יום אחד לאחר שמאלני מגיעה באיחור למטפלת של התינוק שלה – אלכס, היא מגלה למרבה הזעזוע והאימה שהמטפלת מסרה את בנה לרשויות הרווחה.
מלאני שגדלה בעצמה בבתי אמנה לאחר שהוצאה מבית של אב מכה ואם שמכורה למשככי כאבים, עוברת דה ז'ה וו עם מה שקורה עכשיו לבן שלה וזה מחזיר אותה למקומות ותקופות שהיתה מעדיפה לשכוח.
כאשר מלאני חוזרת לביתה היא מגלה שהמשטרה כבר מחכה לה שם והיא מואשמת בסחר בסמים.
מלאני ובן צריכים להוכיח שהסמים הושתלו בדירתם, כדי לקבל את בנם בחזרה ושניהם מבינים שברגע שלשכת הרווחה מעורבת, יהיה קשה מאד להחזיר את אלכס לחזקתם.

ידעתי שברגע שיינתן צו להוצאה מיידית ממשמורת, משפחתנו תהפוך לעוד חלוק אבן בנחל גועש ממי שיטפון אביבי. (עמ' 65)

עולמה של מלאני מתחיל לקרוס כמו מגדל קלפים והאסונות פוקדים אותה אחד אחרי השני.
היא מגלה להפתעתה שהיא מואשמת לא רק בסחר בסמים אלא גם בניסיון למכור את בנה.
למלאני ברור שמישהו מנסה להפליל אותה ויש כנראה קונספירציה שלמה מאחורי האשמות נגדה אך עד שלא תצליח להוכיח את חפותה, היא לא תזכה לראות בחזרה את בנה התינוק ואף תשב בכלא על כל העברות שיוחסו לה.
מלאני כבר לא יודעת במי לבטוח ובמי לא, היא מגלה להפתעתה שהאנשים שהיו הכי קרובים לה, מסתירים ממנה דברים ואף משקרים לה.
להגנתה יוצא עורך דין שקיבלה מהמדינה ולא בטוח שהוא מספיק חד כדי להציל את עורה ומנגד יש את איימי קיי, סגניתו הבכירה של התובע המחוזי.
איימי חוקרת במקביל לתיק של מלאני, פרשה של אנס סדרתי שמסתובב בעמק כבר שנים ומטיל אימה על נשים צעירות אך איך כל זה קשור למלאני ומיהו האיש שמנסה להפליל אותה במשהו שלא עשתה?

הספר "קרוב ממה שנדמה" היה מרתק עם סוף מפתיע בדיוק כמו ספרו הקודם של בראד פרקס: "אל תגיד כלום".
לאורך כל העלילה היו לי כמה חשדות לגבי האיש שמנסה להפליל את מלאני אבל רובן היו מוטעות.
דמותה של מלאני היתה חזקה ומעוררת השראה, אמא שנאלצת להפרד ככה מבנה ועוד להישאר שפויה היא כנראה אישה מאד אמיצה – מומלץ ביותר.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן