Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
קצה הסוף
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 416
לפעמים החיים מכריחים אותך לשנות מסלול... קמרין בנט תמיד חשבה מחוץ לקופסה. עוד לפני שמלאו לה עשרים שנה, היא ידעה שהיא רוצה משהו אחר מהחיים. היא ידעה שהיא לא רוצה להזדקן כשמאחוריה סיפור חיים מקובל ומשעמם. היא היתה בטוחה שהיא בכיוון הנכון; עד שהכל התמוטט. נחושה בדעתה להמשיך הלאה, קמרין מתכננת לעבור לגור עם החברה הכי טובה שלה ולהתחיל בעבודה חדשה. אבל אחרי לילה לא צפוי באחד המועדונים הכי חמים של צפון קרוליינה, היא מחליטה לעזוב, פשוט לנסוע ולעזוב הכל, את כל מה שהכירה אי פעם, מאחור. קמרין עולה על אוטובוס כשעל כתפה תיק קטן ובו מספר פריטים בסיסיים, טלפון סלולרי וארנק, ויוצאת למסע אל הלא-נודע. היא פוגשת בחור בשם אנדרו פריש, שבדיוק כמוה מסתיר כמה סודות כואבים משלו. אבל קמרין נשבעה שלעולם לא תוריד מעליה שוב את ההגנות שבנתה, ונשבעה שלעולם היא לא תתאהב. במהלך מסעם קמרין מוצאת את עצמה עושה דברים עם אנדרו, שמעולם לא חשבה שתעשה. הוא מראה לה בדיוק איך החיים מחוץ לקופסה נראים ואיך היא יכולה לאפשר לתשוקה העמוקה ביותר שלה להתממש. במסעם המשותף, אנדרו הופך למרכז חייה החדשים, המרגשים והאמיצים, והיא מוצאת בעצמה אהבה, תשוקה ורגשות שמעולם לא דמיינה שקיימים. האם סודו האפל של אנדרו יקרב ביניהם ויקשור אותם יחד, או שמא יקרע את שניהם לגזרים?

הסופרת מאיה אנג'לו אמרה פעם: "כשמישהו מראה לך מי הוא – תאמין לו בפעם הראשונה". כוונתה היתה שאנחנו מבזבזים את זמננו בהענקת הזדמנות שנייה לאנשים שמכאיבים לנו בפעם הראשונה. אני לא יכולה להסכים איתה יותר, אבל גיליתי שמה שנכון לחיים הוא ממש לא נכון כשמדובר בספרים!
כשהתחלתי את 'קצה הסוף' וקראתי את הפרקים הראשונים, תהיתי מה לי ולגיבורה בת 20 שיוצאת למועדונים? אין לנו שום דבר במשותף, ואני מודה שגיל צעיר מאד של דמויות בספרים מרתיע אותי. אבל משהו בספר הזה גרם לי להמשיך ולתת לו הזדמנות שנייה. אולי זו הכריכה המזמינה שלו, אולי הכתיבה המשובחת של הסופרת המוכשרת ואולי ההבטחה לספר מסע. אני אוהבת מאד ספרי מסע כי הם גורמים לי לחלום. מי לא היה רוצה לעזוב הכל ולצאת למסע חסר מחויבות ברחבי ארצות הברית? זה בדיוק מה שעושה קמרין, הגיבורה הראשית של הספר. אני כל כך שמחה שנתתי הזדמנות לספר הזה והמשכתי לקרוא בו, כי לאיזה מסע בלתי צפוי לקחה אותי קמרין בנט!

לקמרין בנט בת ה-20 מצפון קרוליינה, המכונה גם קאם, נמאס מההשגרה והמונוטוניות של חייה. היא רוצה יותר, אבל לא ברור לה מה בדיוק וכל האופציות פתוחות מבחינתה. ריב קשה ובלתי צפוי עם חברתה הטובה ביותר נטלי, הוא הטריגר שהיא הייתה צריכה, והיא עוזבת את הכל, עולה על האוטובוס ויוצאת למסע התבגרות מטורף אל הלא נודע. באחד האוטובוסים היא פוגשת את אנדרו פריש בן ה-25 מטקסס. הוא דומה לה כל כך ועם זאת שונה לחלוטין מכל הגברים שהכירה. שניהם נוסעים לאותו הכיוון כך שהם ממשיכים להתחבר במהלך הנסיעה. קשה להתעלם מהכימיה ביניהם, למרות ששניהם לא מפסיקים להילחם בה. תקרית לא נעימה של קמרין עם נוסע אחר גורמת להם להמשיך את המסע יחד והם ממשיכים להתקרב יותר ויותר. מתפתחת ביניהם חברות אמת בנוסף לתשוקה ובסופו של דבר הם מתאהבים.
הספר עטף אותי בהרפתקאות של קמרין. מצאתי את המסע שלה משחרר ואת תהליך ההתבגרות שלה מרתק. נהניתי לקרוא את מערכת היחסים ואת האמון שנבנה בינה לבין אנדרו למרות היותם זרים גמורים. סצנת הווידוי הייתה כתובה כל כך מרגש, שכנחשף הסוד של אנדרו אני מודה שזלגו לי כמה דמעות. הסוף של הספר היה פשוט מושלם בעיני.

פסק הדין:
סיפור מקסים על חברות ואהבה, איך לחיות את החיים במלואם, איך להיות נאמן לעצמך ולא לפחד להגשים את החלומות שלך. אני יודעת שיש קוראים שהגדירו את הספר הזה כאיטי, אבל בעיני הקצב שלו היה מושלם ונכון לסיפור. לא מדובר בקריאה מהירה וקצבית כמו ריצה קצרה – כי הספר הזה הוא מרתון.
הוא שייך לספרי Coming of age, ז'אנר מצליח שמתאר את מסע ההתבגרות של הגיבורים, וכבונוס – הוא מלא במוסיקה משובחת שרצתי לחפש ב-You Tube. זה ספר שמוכיח כמה חשוב לחיות את הרגע, ללכת תמיד אחרי הלב ולא לבזבז שנייה אחת מהחיים היקרים שלנו. רוצו לקרוא!

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן