Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
קפה מסביב לשעון
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 352
הלקוחות שמגיעים למסעדת 'סטלה בתחנה' ברחוב ליברפול שבלונדון לא מודעים למה שמתרחש בחייהן של האנה ומונה, החברות הכי טובות שממלצרות במסעדה כבר שנים רבות. האנה הכריזמטית עזבה את בית הוריה בוויילס כדי להגשים את חלומה להיות זמרת בלונדון. מונה היא רקדנית תמירה ומוכשרת שגדלה בסינגפור והגיעה ללונדון ללמוד בלט. כשנפגשו לראשונה, להבת החיבור ביניהן ניצתה מייד, והן נעשו לא רק חברות טובות, אלא משפחה מבחירה. וכעת, אחרי שנים שהן תומכות זו בזו ומעודדות זו את זו, החברות ביניהן עומדת במבחן. זהו לא רק סיפורן של מונה והאנה, אלא גם של באי המסעדה. מדוע הגיע הסטודנט הבלונדיני עם ספרי הלימוד שלו באמצע הלילה? מי היא האישה הצעירה שנכנסה למסעדה לפנות בוקר והתעלמה מהטלפון שלה שלא הפסיק לזמזם? לאן ממשיכים מכאן שני הגברים שמחזיקים ידיים ומזילים דמעות? ומה מקור האושר של הזוג המבוגר המצויד בשתי מזוודות ענקיות? המשותף להם, למלצריות ולאחרים, הוא שכל אחד מהם מביא למסעדה את סיפור חייו. הסיפורים מתחככים לרגע זה בזה, וממשיכים כל אחד בדרכו בתוך הכרך הלונדוני שלא עוצר לרגע. ליבי פייג' היא מחברת רב–המכר 'זיכרונות מהלידו', שתורגם ל-22 שפות ויצא לאור בעברית בהוצאת מודן. "עדין, מעורר מחשבה ומרומם נפש." הדיילי מייל

האנה היא בחורה צעירה שהגיעה ללונדון, לעיר הגדולה עם תקווה בלב. היא כמו רבות וטובות לפניה רצתה שיגלו את כשרון השירה שלה ושזה יוביל לקריירה מבטיחה. לא כך היה הדבר. היא התגלגלה מאודישן לאודישן, לא ממש מצאה כיוון מקצועי והתקיימה מעבודות מזדמנות.

את חברתה הטובה מונה היא פגשה באחת המסיבות, הן התיידדות והפכו בהמשך גם לשותפות בדירה. גם למונה היו חלומות גדולים, להפוך לבלרינה מקצועית, גם מונה לא ממש הצליחה להגשים אותן. שתיהן גרו יחד ושתיהן עבדו יחד בבית הקפה 'סטלה בתחנה'.
הן היו חברות נפש שנשבעו שישמרו האחת על השניה ושיעשו הכל למען רעותה.

תוך כדי התקדמות העלילה אנחנו למדים על הקשר של האנה עם הוריה ועל הקשרים הרומנטיים ושברי הלב שחוותה בעקבותיהם. היה לה קשה להיות בודדה בלי המשפחה שלה, בלי בן זוג ובלי התקדמות בקריירה שעליה חלמה. העבודה בבית הקפה וחברתה מונה היתה כל עולמה.
הסיפור הוא לא רק מונה והאנה, הן רק סיפור המסגרת והסיפור המרכזי. בזכות אותו בית קפה אנחנו מכירים עוד ועוד דמויות מעניינות כמו דן הסטודנט התפרן וכמו ג'ו שנאלץ להפרד מאהוב ליבו ועוד דמויות שלהן תפקיד צדדי בעלילה.

אהבתי את הרעיון של הספר שמספר על כל שעה מהיום שהיא בעצם חלק מהמשמרת של כל אחת מהבנות. בכל פעם העלילה מסופרת דרך העיניים של אחת מהן כשבין לבין משולבים סיפורי האורחים. כל הסיפורים של כולם קשורים למסעדה מי כעובדים ומי כסועדים.

זהו בעיקר סיפור על חברות אמת של שתי הבנות שלא משנה מה שקרה להן ערך החברות עמד מולן. לא מובן מאליו לשמור כך אמונים, אין הרבה חברים טובים חברי אמת כך שאני תמיד נהנית לקרוא על כאלו.

סיפור קליל ונעים שהגיע לי בדיוק בזמן. נהנתי לקרוא על הגיבורות ועל הדינמיקה המעניינת במסעדה. אהבתי מאוד את הרעיון שהסופרת בחרה לספר את סיפורה דרך שעות המשמרת במסעדה, הכתיבה היתה מעניינת וקולחת והפכה את הסיפור למוצלח יותר.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן