Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
קסם של הורות
תגיות: ,
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 181
קסם של הורות הוא ספר הדרכה יסודי ותמציתי להורים במאה העשרים ואחת. הדוויג מונטגומרי, פסיכולוגית ומטפלת משפחתית עתירת ניסיון מנורווגיה, מכוונת כל אם, אב או בעלי תפקיד הורי כלשהו לעבר המטרה שכולנו רוצים בה: ילדים ומבוגרים מרוצים מעצמם ושמחים בחלקם – לבד, וגם יחד איתנו. קסם של הורות הוא ספר חכם ופשוט שינחה אתכם כיצד להיות ההורים שאתם רוצים להיות. הוא עושה זאת בשבעה שלבים ברורים, כולל התמודדות עם קשיים רגשיים, גבולות ומערכות יחסים, וכן עבודה עצמית משמעותית. הספר הייחודי הזה הוא פרי של עשרות שנות מחקר וניסיון מעשי, ומביא עצות ושיטות נבונות שיעניקו להורים את הכלים הדרושים להם כדי להנחות את ילדיהם – ואת עצמם – בדרך אל האושר. סדרת קסם של הורות שהיתה לרב מכר בנורווגיה, תורגמה לעשרות שפות ופורסמה בלמעלה מעשרים מדינות.

אם תהיו הורים טובים יותר, תהיו גם בני אדם טובים יותר.

השבוע ליוויתי את אמא שלי לקופת החולים לאחר שהיא עברה ניתוח בעין והיתה זקוקה למלווה אחראי.
כשישבנו בחוץ וחיכינו שהרופא שלה יקבל אותנו, שמענו מאחד החדרים תינוק שצורח בלי הפסקה אז אמרתי לאמא שלי: איך אני לא מתגעגעת לזה!
ופתאום עלו לי פלאשבקים מההנקות, הלילות ללא שינה, בכי אינסופי עד שבא לך לקפוץ מהחלון מרוב ייאוש, התקפי הזעם, רגעי המרד של הילד כשהוא לא רוצה ללכת בבוקר לגן ועוד מיליון רגעים שבהם אני אומרת לעצמי: הייתי צריכה ללדת אותם ישר בגיל 12.

הספר "קסם של הורות" מתחלק לשבעה שלבים חשובים במסע להורות.
כולנו רוצים לעשות את הטוב ביותר עבור הילדים שלנו אבל לפעמים בדרך לשם אנחנו עושים בדיוק את ההיפך.
בראש וראשונה עלינו לתת הרבה אהבה וביטחון לילדים שלנו כדי שיגדלו להיות בוגרים עצמאיים ובריאים נפשית.
עלינו לתת להם כנפיים לעוף כדי שגם כאשר הם יעופו מהקן, הם יידעו שיש להם מקום חם שאפשר לחזור אליו.
הילדים שלנו עוברים תהליכי התבגרות שונים, בהתחלה הם תלויים בנו לגמרי ולא יכולים להתקיים ללא הטיפול המסור שלנו אבל בגיל מאוחר יותר הם מפתחים עצמאות והם נהנים מהעובדה שהם יכולים לעשות דברים לבד, זה חלק בלתי נפרד מההתפתחות שלהם וגם אנחנו כהורים צריכים ללמוד לשחרר ולתת להם את החופש להיות עצמאיים.

הילדים שלנו זקוקים להכוונה, עלינו לעזור להם להבין מה הם מרגישים ואיך לבטא את זה במילים ולא בכעס או דרך התפרצויות זעם.
גם אנחנו כמבוגרים (אני מדברת בעיקר על עצמי) מתקשים לפעמים לבטא את הרגש האמיתי שלנו ואז אנחנו מסתגרים בתוכנו וצוברים כעסים שבסוף נאגרים ומתפרצים החוצה באופן מפתיע ולא נעים.
ילדים זקוקים להקשבה ולא לנזיפות, הם צריכים שיתנו להם לבטא את עצמם כאשר בן אדם מבוגר מאזן אותם ונותן להם בטחון בהערכה העצמית שלהם.
החיים מלאים במשברים ואתגרים, שום דבר לא יהיה מושלם אבל כל דבר שקורה ומשתבש הוא חלק בלתי נפרד מההתפתחות של הילד. אלה הם חלק מהדברים והעצות שיש בספר הנפלא הזה.צבת גבולות

הקסם נמצא בחיי היומיום, בשילוב הסביר של כל החלקים.

הספר בנוי בצורת שלבים ומתאר מצבים מגיל ינקות ועד בגרות ולכן מתאים להורים לילדים בגילאים שונים. אהבתי את הדפים המבריקים והצבעוניים של הספר, זה גרם לחווית הקריאה שלי להיות מהנה יותר.
מצאתי את עצמי מזדהה עם הרבה דברים עכשוויים שאני מתמודדת מולם עם בני בן ה 12. את גידול הילדים שלי ליוו הרבה מאד ספרי הדרכה וגם מהספר הזה לקחתי לעצמי לא מעט טיפים.
בשורת המחץ מה שלקחתי מהספר זה: לגדל את ילדינו באהבה, לחבק, להקשיב, להיות שם בשבילם כדי שהילדות הקסומה שלהם תעצב אותם כאנשים בטוחים ועצמאיים גם בבגרותם ובקיצור: מומלץ לקריאה!

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן