Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
קסם בשולי הדרך
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2014
מס' עמודים: 494
רוז דרייטון חיה בשוליים, העולם שבין העולם השבור, בו אנשים נוהגים במכוניות, קונים בוולמרט וקסם הוא אגדה בלבד, והעולם המוזר בו אריסטוקרטים כחולי דם שולטים, מחליפי צורה משוטטים וכוח הקסם שיש לך מתווה את יעודך. רק אלה החיים בשוליים, כמו רוז, יכולים בקלות לנדוד מעולם אחד לאחר, אבל לעולם לא להיות שייכים לשום מקום. רוז חשבה שאם תאמן את כוחות הקסם שלה, היא תוכל לבנות לעצמה חיים טובים יותר. בינתיים, היא מוצאת את עצמה עובדת במשכורת מינימום בעולם השבור, רק כדי לשרוד. ואז – היישר מהמקום העמוק ביותר בעולם המוזר, מגיח לחייה, דקלן קמריין, אציל כחול דם, הנחוש לכבוש אותה ואת כוחותיה. כשיצורים הרעבים לכוחות הקסם פולשים לשוליים מעולם המוזר, על רוז ודקלן לעבוד יחד כדי להרוס אותם- אחרת הייצורים הנוראיים יטרפו את השוליים על כל יושביו.

מה לדעתכם היה קורה אילו באמת היו אנשים בעלי יכולות מיסטיות…
מה היה קורה אילו היה לאנשים האלו עולם. עולם מוסתר, עולם מוסתר מסוכן…

"קסם בשולי הדרך" הוא הספר הפותח את סדרת "השוליים", שכותבים ביחד בני הזוג אילונה וגורדון אנדרוז.
כל הספרים מתרחשים באותה סביבה בדיונית.
זהו עולם השוליים – אזור התפר שבין העולם המוכר לעולם פנטזיה.

העלילה, כאמור, מתרחשת בשוליים שבין שני עולמות: "העולם השבור", שהוא המקום המוכר לנו בתור ארצות הברית, ו"העולם המוזר" – מציאות שבה ילדים מחליפים צורה ומידת כישרונך בקסם מכתיבה את מהלך חייך.
אבל פרטי "העולם המוזר" אינם נחשפים במלואם לקוראים, משום שגם הגיבורים לא מכירים אותם היטב. כך מתאפשרים עניין וגמישות עלילתית, שכן אין לדעת מה ייתכן בעולם הזה.
השוליים הם אזור שלם של עיירות כל-אמריקאיות קטנות, שתושביהן לא שייכים באמת לאף עולם, אבל מסוגלים לעבור ביניהם בחופשיות. בכך הם שונים מיושבי הקבע של העולמות השונים, שבדרך כלל אפילו אינם מודעים לקיומה של המציאות האחרת, ועלולים למות אם ינסו לחצות את הגבולות.
בניגוד לעולם המוזר שמבוסס על קסם, בשוליים הקסם מועט יחסית, ולרוב תושבי האזור אין כשרון קסם מיוחד.
לפיכך אין הם יכולים לחיות חיים מלאים בעולם המוזר, ונגזר עליהם ללמוד ולעבוד בעולם השבור ולהעמיד פנים שאין להם קסם כלל.

גיבורת הסיפור, רוז דרייטון, דווקא מוכשרת מאד בקסם – מוכשרת מדי. היות שהכישרון המולד לקסמים הוא מפתח לעתידו של אדם בעולם המוזר, רבים מנסים להשתמש בה כדי להשביח את השושלת שלהם. מצב לא נעים, בלשון המעטה.
רוז חלמה פעם על חיים טובים יותר. היא קיוותה שכישרונה יקנה לה עתיד מבטיח בעולם המוזר.
כמקובל ברומנים רומנטיים רבים, נכנס לחייה של משפחת דרייטון אציל מהעולם המוזר, הלורד הרוזן דקלן קמרין. מעבר להיותו חתיך הורס השולט בקסם רב עוצמה, חייל משובח, עשיר, מכובד, חסון, סמכותי ובל נשכח – חתיך-ברמה-עולמית, דקלן מעוניין ברוז.

"קסם בשולי הדרך" לא מכריז על עצמו בגלוי כרומן רומנטי. הדמויות שלו מורכבות יחסית והעולם שלו בנוי בצורה מסקרנת ומקורית. גם סיפור האהבה המתבקש לא תופס את מרכז הבמה, אלא מוצג יותר כסטייה לא מתוכננת של הגיבורים מקו העלילה ה"אמיתי". ובכל זאת, גם אם הוא מצליח לפעמים להתעלות מעל קלישאות הז'אנר.

הגיבורה, שבתחילת הסיפור מתוארת לנו כאישה עצמאית בעלת עקרונות שאינה בוטחת בגברים לאחר שנפגעה מהם בעבר, עוברת בפרק זמן קצר יחסית תפנית קיצונית.
מערכת היחסים שנבנית בין דקלן לרוז מבוססת בתחילה על איום, שנאה וכפייה, ובהדרגה הופכת לרומן סוער.
למרות זאת, "קסם בשולי הדרך" הוא ספר כיפי. החלקים הפנטסטיים שלו כוללים מחליפי צורה, קללות, הבזקי קסם.

תחושה כללית שב"עולם המוזר" יש עוד הרבה דברים מעניינים שרק מחכים להתגלות.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן