Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
קלע הכשף
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 378
קֶלֶן עומד רגע לפני הדו־קרב הראשון שלו בתור מכשף, שאחריו יגיע תורם של ארבעת המבחנים שיהפכו אותו למג של ממש. יש רק בעיה אחת: אין לו שום קסם. ואם לא יתגלו כוחותיו, חייו ייהרסו. הוא מתכוון לגייס את כל יכולותיו - ואלה לא יכולות של קוסם כי אם של רמאי. כי לרמות - קלן יודע. ככה לפחות שרד עד עכשיו. אבל אז מגיעה לעיר אישה זרה, חריפה וחכמה, עם שלוש חפיסות קלפים. היא שייכת לסוג אחר של אנשים, הארגוסי, והיא תדחף את קלן לשאול את עצמו מי הוא ומה באמת קורה במקום שממנו הוא בא. המפגש איתה יגרום לו לצאת נגד הכול, כולל משפחתו והקהילה שלו. הוא ימצא עצמו רדוף, ויגלה שהאישה הקשה והבלתי צפויה היא התקווה היחידה שלו.

קלן עומד על סף פרשת דרכים בחייו. קלן מגיע מעם עם שני סוגי אזרחים שונים מאוד, או שאתה עובר את ניסיונות הקסם שלך לפני יום ההולדת השש עשרה שלך והופך להיות מג (קוסם) או שאתה נכשל והופך לשא'פט (בעצם אזרחים סוג ב', המעבירים את שארית חייהם בבישול, נקיון ולקיים את חובתם היחידה לשרת את הקוסמים). קלן מגיע ממשפחה חזקה עם אבא מכובד ולכן לא צריכה להיות שאלה אם הוא יעבור או לא, אבל יש רק בעיה אחת קטנה, הקסם שלו נעלם. אם קלן לא יכול למצוא דרך להחזיר אותו, חייו יהיו אומללים, אך כאשר פריוס, נוסעת מסתורית, עוברת בכפר שלו היא גורמת לו להטיל ספק בכל דבר ומציעה לו הזדמנות לחיים מסוג אחר.

"קלע הכשף" הוא סיפור מהנה מאוד שמעניק אסקפיזם מהמציאות לכמה שעות. קלן הוא הגיבור בסיפור, הוא חכם וחביב ובן של… אבל מאמין שהוא נטול קסם ועומד להיזרק ממשפחתו החזקה לחיי עבדות. הספר מתחיל בניסיונות (מבחנים) שחייבים לעבור כדי לזכות בתואר מג לפני שמגיעים לגיל 16. אני לא אספר כאן את הסיפור, כי כיף לראות אותו מתגלגל כפי שתכנן המחבר. הקצב מהיר. יש דמויות מעניינות ולפעמים מסתוריות. הקסם נע בין פשוט למורכב ביותר. בגידה, אומץ לב ונאמנות שזורים במיומנות בסיפור.

זהו הספר הראשון בסדרה ותורגמו לעברית חלקים נוספים ממנה.

יש הרבה מה לאהוב ב"קלע הכשף", הסיפור מתגלגל מהר וגרם לי להתמכר לגמרי כבר בתחילתו. היה קל מאוד להתחבר לקלן והרגשתי שאני הולכת ממש לצידו, כאב לי בשבילו כשנכשל ורציתי להיכנס לספר כדי להגן עליו כאשר ילדים אחרים הציקו לו בגלל הקסם שלו. היה הרבה הומור בסיפור אבל היו גם כמה דברים ממש אפלים.

קלן צריך להחליט לעמוד על שלו או לגבור על ידי אלה שרוצים כוח וכבוד. הוא מוצא חברים ומאבד חברים ובמשך כל הזמן הוא שומר על חוש ההומור שלו ונאמן לאמת שלו.הדמות של קלן, ערמומית ומשעשעת.

כשסיימתי את הספר ישר החלטתי שהוא חמישה כוכבים, אבל כדי שספר יקבל ממני חמישה כוכבים אני חייבת להרגיש חיבור לסיפור, ליקום שהוא מתרחש בו או לדמות. וזה פשוט לא קרה לי.
מאוד נהניתי מהסיפור ומהדמויות, אפילו מדמויות הצד. אבל, פשוט לא מצאתי את עצמי חושבת על הספר ברגע שהוא נגמר.
אבל, למרות שלא מצאתי את עצמי נודדת בחזרה ליקום הקסום הזה בזמני הפנוי, עדיין נהניתי מהספר הזה ואולי אפילו אמשיך לשאר הסדרה!
באמת שלא ידעתי איך הספר הזה יסתיים. ציפיתי לטונות של קסם ולא התאכזבתי. אהבתי גם איך סבאסטיאן דה קסטל שזר תחבולות ו"קסם לא שגרתי" בקו העלילה.
הלוואי שיכולתי לדבר על החלקים שלא ראיתי שבאים… אבל אז הייתי הורסת לכם את זה. היו כמה נקודות לקראת סוף הספר שלא ראיתי שהן מגיעות כלל.
אני נהנת כשאני המומה משינוי באירועים או מגילוי וזה בדוק מה שקרה לי.

פריוס הייתה הדמות האהובה עליי. היא תמיד הופיעה בזמן הנכון כדי להציל את התחת של קלן. היא מעולם לא נתנה לקלן את התשובה וגרמה לו להבין דברים בעצמו וזה בדיוק מה שאהבתי בה.

לא ציפיתי לרומנטיקה בספר הזה בכלל, אבל נהניתי מהרומנטיקה הזעירה שקלן בונה בתחילת הספר והיה נחמד לראות אותו יוצא לפועל בסוף. זה לא היה הדבר האהוב עליי, אבל אני שמחה שזה חלק מהסיפור.

הכתיבה של קסטל גרמה לעולם קסום לחיות והרגשתי שאני צופה בדברים מתפתחים לנגד עיניי. הוא תפס את האישיות של הדמויות שלו כל כך טוב! אפילו מצאתי את עצמי צוחקת בקול על כמה מחשבות של קלן וזה אף פעם לא קורה!

בסך הכל נהניתי מאוד מהספר הזה!

נעה ארוון

בבוקר תלמידה משקיעה בתיכון ובשאר היום והלילה צמודה לספרים, נוער אבל לא רק. מוזמנים לעקוב אחריי גם בטיקטוק: www.tiktok.com/@noaaravon או חפשו את Noaaravon

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. מרים אופיר

    קראתי את כל הסדרה. אהבתי מאוד וממליצה על ההמשכים. כרגע תורגם גם החלק האחרון. קלן מתבגר ומשתנה וכובש לב. שנה טובה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן