Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
קלוז'ר
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 232
בספר ביכוריו של המחבר, הוא פותח בפני קוראיו צוהר למקרי חקירות מרגשים, משעשעים, הזויים וכואבים של אנשים אמיתיים. כל אחד מהם איבד מישהו חשוב ויקר בחייו, והם נזקקו לחוקר פרטי על מנת לעשות את הבלתי אפשרי ולהשיג לעצמם קלוז'ר בשביל הפצע המנטאלי שנשאר פתוח בנפשם. המחבר סוחף אחריו את הקוראים לא רק לעומק המקרים, אלא גם מגלה את לבטיו השונים של עבודת החוקר, תובנותיו ובנוסף לוקח אותם צעד אחר צעד עד שיחד הם מפצחים את התעלומות. הספר גם חושף סוד גדול, שליווה את המחבר במשך כל חייו, והדהים גם אותו. סאם זיברט, בן 50, נשוי ליעל, ואב ליובל, שירי ואורי. חוקר פרטי בינלאומי מזה 30 שנה ובעל משרד חקירות ידוע. בעל טור קבוע בנושא חקירות בעיתונות מזה 20 שנה. מייסד קבוצת הפייסבוק הפופולארית "קלוז'ר – חיפוש מכרים".

 

משפחתו של סאם כללה את הוריו ואת אחיו הגדול. אימו היתה אישה בעלת לב ענק ונתינה אינסופית ואביו היה מופנם ואיש קשה. משניהם למד המון ושניהם עיצבו את אישיותו, כל אחד בדרכו. לא סתם סאם הפך לחוקר פרטי, הוא נצר למשפחת אהרונסון, הוא גדל על סיפורי הגבורה והמחתרת של המשפחה.

מגיל קטן הוא ידע שהוא רוצה להיות חוקר פרטי ובמהלך שירותו הצבאי הוא נחשף למקצוע. מיד כשסיים את הצבא הוא הוציא תעודת חוקר והתחיל בקריירה שלו.
סאם בחר בנישה של חקירות כשהוא מאתר אנשים אבודים. הוא מאמין שלכל אחד יש משהו מהעבר שהוא רוצה למצוא מסיבה כלשהי ולעשות קלוז'ר, סגירת מעגל שעוזרת לאנשים להשלים ולהפנים את הרגשות והמחשבות שלהם. זה היה היעוד של סאם.
לסאם יש נסיון של שנים רבות בתור חוקר פרטי שיודע לאתר אנשים אבודים. הוא כותב תורים בעיתונים שונים ושם הוא מספר על חקירות וממצאים שלו. לימים הוא החליט לאסוף כמה סיפורים ולכתוב את קלוז'ר.
בכתיבה מיוחדת הוא מספר על חלק מהחקירות שבהן השתתף.

הוא מספר את סיפורה של שירלי שמחפשת את האחד שלפני שנים רבות הוא עשה לה קוועטצ' בלב בפגישה מיקרית בקולנוע ונעלם, היא מאז שמרה את עצמה בשבילו במשך שנים רבות. היא לא יכלה להתקדם לקשרים אמיתיים אחרים כי לא סגרה את המעגל שלה.

הוא גם מספר את סיפורו של דוד שהיה נשוי עם משפחה נורמטיבית ורגילה עד שאסון כבד שבו איבד את בנו שיבש את דעתו ואישתו ושני הבנים עברו לגור בארץ אחרת וניתקו קשר. לימים, שני הבנים שלו החליטו שהם מבקשים למצוא את אביהם, הם רצו לסגור מעגל.

סאם מספר גם את סיפורו של אמיל בן השמונים מפולין שמחפש את אהובתו עוד לפני המלחמה. הוא יודע את שמה, שהיא בת יחידה ושעלו לישראל בשנה מסויימת. ממש לפני שהוא מוסר את נשמתו לבורא הוא מחליט שהוא רוצה לפגוש את אהובת ליבו. גם הוא רוצה לסגור מעגל.

עוד ועוד סיפורים של לקוחות שמחפשים אנשים כדי לסגור מעגל. עוד ועוד לקוחות פנו אליו בבקשות שונות ומשונות וסאם איתר את אותם אנשים בדרכים לא דרכים, בהפעלת קשרים שרקם עם הזמן ובעיקר בזכות עבודה קשה וכיתות רגליים בתשעולים ומעקבים.

ספר קצר יחסית שמשלב כמה מהחקירות של סאם כשכל פרק שייך לחקירה אחרת, לכל חקירה כמה פרקים. לי באופן אישי היה קשה עם הקפיצות בין החקירות השונות, הרגשתי לעיתים שאני מתבלבלת אבל הצלחתי להתגבר על זה ולהנות מהספר המעניין. ריתקה אותי העובדה שאלו סיפורים אמיתיים שסאם עבד עליה ושהוא הצליח לסגור מעגל לאנשים, לעשות להם קלוז'ר.
אהבתי במיוחד את הכריכה המקסימה ששבתה אותי, את העובדה שיש הרבה מחשבה מאחוריה ואת הסוף שסוגר הכל ומסביר הכל.

קריאה מהנה!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן