Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
קלוז'ר
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 232
קלוז'ר - סגירת מעגלים של חוקר פרטי "משמעות המילה קלוז'ר היא סגירת מעגל. זה אומר שקיים בנו ובעברנו מטען רגשי שטרם הסתיים, וכל עוד לא סגרנו אותו ימשיך להשפיע, לחלחל, ולעורר תהיות תוך כדי החיים השוטפים שלנו בזמן הווה. ראיתי הרבה אנשים בחיי שהיו צריכים קלוז'ר, ואודותיהם בחרתי לספר. וגם אצלי, משהו היה צריך קלוז'ר"   (סאם זיברט מתוך 'קלוז'ר')   בספר הביכורים של סאם הוא מתעד נישה קטנה ומיוחדת מעולם החקירות הפרטיות, והיא חיפוש של אנשים קרובים ואבודים. בספר תגלו את כמה מסיפורי החקירות האמיתיים, המרגשים, המצחיקים והכואבים ביותר שתשמעו אי פעם. סיפורים מהחיים של אנשים אמיתיים, שאיבדו מישהו יקר והיו חייבים חוקר פרטי כדי למצוא אותו ולעשות לעצמם קלוז'ר בשביל הפצע הפתוח בנפשם. לא רק שהספר מרגש ומותח בזכות העלילה הפתלתלה, אלא גם נותן צ'אנס לקוראיו לחוות יחד עם המחבר, צעד אחרי צעד, לפתור את התעלומות כמו במציאות. באופן לא מודע, נושא של חיפוש אבודים תמיד היה קרוב לליבו של סאם. היום הוא כבר מבין למה.

כל אחד צריך קלוז'ר

איך שראיתי בתוכנית של פאולה וליאון את סאם החוקר, ישר זיהיתי אותו מהטורים שבועיים שהתפרסמו מידי שבוע במקומונים "הבלש האמיתי". כל שבוע הייתי לוקחת רגע לעצמי, פותחת בדיוק באמצע המקומון נסחפת לסיפור חקירה מרתק. לפעמים הקלוז'ר היה בחלקים, והציפייה לחכות לשבוע הבא בשיא המתח הייתה מורטת עצבים.

בספר הבא תקבלו את כל הפרקים בהמשכים, שפורסמו במקומונים שניכר שנערך בהם שיכתוב ועריכה מחודשת וקיבלו עומק וירידה לפרטים הקטנים. הגאונות שבסיפורים שאם חשבתם לקרוא סיפור מתחילתו ועד סופו תגלו, שתתחילו בסיפור אחד תקפצו לשני בשיא המתח ואז הסיפור השלישי שגם יסחוף לא פחות ואז אולי, בחמישי תקבלו הצצה לסיפור הראשון וחוזר חלילה. בסוף תקבלו את הקלוז'ר!

לא אוכל לסקור כל סיפור קלוז'ר בספר מכיוון, שכל סיפור אופי חקירה שונה, חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה של זיברט חוקר פרטי שסוחף את הקורא באופן הכי רגיש שיש. ריגש אותי לחוות את הפן האישי שהסופר מנסה ברגישות ללכת בין הטיפות ולהביא לסגירת החקירה.

לא הרבה יודעים בעברי הרחוק 20 שנה (אבל מי סופר), עבדתי במשרד חקירות "אייל חקירות" נחשפתי לסיפורים של בגידות, חקירות רכוש, חקירות כלכליות ועוד… זוכרת שבכל סיום תיק לפני שהייתי מניחה בצד וגובה התשלום עבורו… הייתי יושבת וקוראת חומרים. שם החומר היה יבש על נתונים על שעות של מעקבים משעממות של החוקרים, הצלבות מידע במערכות פנימיות ועד לסגירת התיק. היה בי את יצר החטטנות הרבה מעבר לפרק את התיק לנתונים בשביל לדעת על איזה סוג חקירה עלי לגבות.

בספר קלוז'ר לעומת זאת תקבלו סיפורים מרתקים וקריאה שלא תרצו לסיים, מצד שני לא תוכלו להניח מהיד. אלו סיפורים אמיתיים שירגשו אותכם, לפעמים יצחיקו וכן גם היו סיפורים כואבים קשת של רגשות במהלך הקריאה. תרגישו בלשים קטנים מאחורי הקלעים ותחוו דרך פעולה לפתור תעלומות יחד עם זיברט.

נושא אחרון שאני לא יכולה להתעלם ממנו זאת הכריכה של הספר. מה מושך אתכם חוץ מהדמות במרכז מלאה במילים בטקסטורה של שחור?! אותי מושך הדף המקומט, זה פשוט גאוני בלי הפרעות OCD תמיד ליטפתי את הכריכה וניסיתי ליישר אותה, זה הפריע לי מאוד ומנגד משך אותי כל כך להעביר את היד עליה בלי הפסקה.

אם לצופית גרנט יש את אבודים – אז לסאם זיברט יש קלוז'ר

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. ענת

  מסכימה עם כל מילה!
  גם שאני מכירה את הסיפורים נסחפתי לקריאה כאילו פעם ראשונה נחשפתי אליהם. ידעתי את סוף הסיפורים, את חלקם לפחות, אבל זה לא מנע ממני לקרוא בשקיקה ובסקרנות איך יגמר הסיפור.. מה הקלוז'ר.
  נהניתי מכל רגע. מרתק!!!

  1. סוזן צדוק

   ענת, תודה רבה על תגובתך סיפורי החקירות של זיברט בהחלט היו ראויים להתאגד לספר אחד. שמחה שלקח את הפרויקט הנהדר הזה ועכשיו לא רק קוראי המקומונים יחשפו לכך.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן