Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
קיץ של סודות
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 339
אוגוסט 1939 באחוזת סאמרהיל השלווה, השוכנת במחוז קורנוול שבאנגליה, מסתתרת מאדי היתומה מפני העולם ומפני השמועות על המלחמה. אחותה האהובה ג'ורג'ינה חוזרת ממסע ארוך בלוויית חבר חדש, ויקטור יפה התואר. מאדי חוששת שוויקטור אינו מגלה את פרצופו האמיתי, אבל אין לה מושג איזו סכנה נכנסה לחייהן. ההווה  קלואה מגלה שהיא בהיריון. זו אמורה להיות תקופה מאושרת בחייה, אבל על אף מסירותו של בעלה, היא חוששת מפני העתיד. כשהגורל מזמן אותה לסאמרהיל, היא מתפתה לחקור את הפרשה המסתורית שהתרחשה שם לפני עשורים רבים, והעבר משפיע עליה בדרכים שיכולות לשנות את הכול...

"קיץ של סודות" מספר את סיפוריהן של שתי נשים שנפגשות במקרה ומגלות עד כמה הן דומות וזקוקות אחת לחברתה של השנייה.

קלואי היא צלמת לשעבר שהפסיקה לעבוד מיד עם נישואיה לאיידן הרופא. היא מגיעה ממשפחה ענייה וכל חייה נאבקה על מנת לפרנס את עצמה ובעיקר את אחיה דני שחולה במחלה חשוכת מרפא. כשהתחתנה ביקש ממנה בעלה להפסיק לעבוד כי כבר לא היה צורך בכך. הוא בעל מקצוע מכובד ומגיע ממשפחה מיוחסת כך שמעתה הוא יהיה המפרנס היחיד שלהם. קלואי הסכימה ומאז היא יושבת בבית ומעסיקה את עצמה במטלות קטנות וחסרות חשיבות. כמו כן, היא מבקרת בקביעות את אחיה.

יום אחד היא מגלה שהיא בהריון אך מתקשה לספר זאת לאיידן. למרות שתינוק הוא משאת נפשו של בעלה, משהו בלב ובבטן מסרב לחשוף את הסוד השמח מולו. במקביל היא מקבלת הצעת עבודה לצלם סופרת קשישה בשם מדלן אותה היא מעריצה. למרות שאיידן פוקד עליה לסרב להצעה, היא מסכימה ויוצאת בחשאי לצלם את מדלן.

במקביל מסופר גם סיפורה של מדלן (מאדי) הצעירה המתרחש ימים אחדים לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה. מאדי בת ה-16 ואחותה הבכורה ג'ורג'יאנה הן יתומות החיות בטירה שהותיר להן אביהן. הוא מת בתאונה בה הייתה מעורבת גם מאדי שש שנים קודם לכן אך היא איננה זוכרת דבר ממה שקרה. עם תחילת העלילה שבה ג'ורג'יאנה לאחוזה אחרי טיול של כחצי שנה באירופה והיא מביאה איתה חבורה עליזה של חברים שפגשה בטיול וביניהם גם את ויקטור החבר שלה.

מהרגע הראשון מאדי לא מתחברת לחבורה התוססת שאוהבת לשתות לשכרה, לרקוד ולעשות שטויות. היא גם לא מחבבת את ויקטור ולא סומכת עליו. היא מרגישה שהוא מרחיק ממנה את אחותה אותה היא כבר לא מזהה. פעם הן אהבו שתיהן להתבודד בבית וליצור לעצמן עולם משלהן. כעת מאדי נותרה לבדה בעולם שהן יצרו וקשה לה עם זה אך העולם החיצון דופק ומושך את מאדי אליו בעל כורחה.

דעתי על הספר:

זהו ספרה הראשון של ניקולה סקוט שאני קוראת ולא היו לי ציפיות ממנו בעיקר כי שמעתי עליו המון דברים מנוגדים.

סיפוריהן של קלואי ומאדי לא מחדשים המון וגם הסוף לא הפתיע אותי במיוחד. לדעתי, העלילות היו אפילו קצת שטחיות שכן סקוט יכלה להרחיב עליהן יותר. בעיקר לקראת הסוף הצפוי שהיה נדמה שהיא ממהרת לסגור את כל הקצוות בלי לספק תשובות מפורטות.

אם זאת, אהבתי את שתי הדמויות הראשיות שנאבקות במציאות העגומה של חייהן, בעיקר את קלואי. מעל פני השטח נראה שהחיים שלה מושלמים – בעל עשיר ומכובד בית מפואר וחיים שקטים, אך מתחת לפני השטח היא למעשה אסירה בביתה שלה ובמערכת היחסים שלה. היא סובלת מהתעללות ואלימות כלכלית וחברתית. פעם ראשונה שאני קוראת בספר על הנושא הזה ואני מעריכה את סקוט על שהעלתה אותו לדיון.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן