Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
קיץ גדול
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 381
שש שנים אחרי שדפני ברג עזבה בטריקת דלת, היא נאלצת לחדש את הקשר עם חברתה הטובה לשעבר מימי התיכון, דרו קוואנו. דרו תמיד הייתה הנערה היפהפייה, הזוהרת והעשירה, ודפני הנערה הביישנית והשמנה שחסתה בצילה. תעלול אכזרי של דרו דחף את דפני להתנתק, לפצוח בחיים עצמאיים ולפתח קריירה כמשפיענית רשת למידות גדולות. דפני לא החליפה מילה עם דרו כבר שנים, היא אפילו לא עוקבת אחרי חייה המושלמים ברשתות החברתיות, אז כשדרו מתחננת בפניה שתהיה שושבינה בחתונתה ההולכת וקרבה עם כוכב ריאליטי, דפני נותרת ללא מילים. היא יודעת שהקשר עם דרו טומן בחובו סכנה, אבל העושר, הפרסום וההבטחה לשפע של בחורים חתיכים מפתים אותה והיא נענית להצעה. ואז הכול משתבש. קיץ גדול הוא רומן שנון וקליל על משפחה, חברות והניסיון להבין מה חשוב באמת בחיים. ג'ניפר ויינר היא מחברת רבי–המכר 'בנעליה', 'ואז הגעת', 'כמעט מושלם' ועוד. "סקסי ומספק ומאוד מצחיק... קיץ גדול ישמח את מעריציה הרבים של ג'ניפר ויינר." - יו–אס–איי טודיי "רומן קיץ שינצח את כל רומני הקיץ." - אנטרטיינמנט ויקלי

דפני היתה בחורה עם משקל עודף. אם היא היתה צריכה לתאר את עצמה היא אולי היתה עונה "סטודנטית באוניברסיטה, שואפת להיות אומנית, שהיא בת וחברה, אוהבת רומנים היסטוריים, וליבוד במחט, בולדוגים צרפתיים, ואת הקומיקס של לינדה בארי". מה שבטוח היתה אומרת "אני כל הזמן בדיאטה".
הגוף שלה העסיק אותה כל יום כל היום. היא ניסתה להרזות בכל דרך אפשרית, היא הרגישה שווה פחות בגלל המראה החיצוני שלה, היא ניסתה לעשות ספורט, היא ניסתה לחשוב באילו בגדים תראה טוב יותר… לא פשוט.

היא התפרנסה מעט מהרשת וגם כאומנת לשני ילדים בחלק מהיום. היו לה לא מעט משקעים מהעבר, בעיקר מהתיכון על רקע מבנה הגוף והמשקל שלה. פעם, לפני שש שנים עוד היתה לה חברה טובה שיצאו לבלות מידי פעם ביחד והיתה לאשת סודה. ערב אחד נגלע קרע גדול ביחסים שלהן ודרכיהן נפרדו. כעת, בהפתעה ובעורמה הצליחה דרו לעמוד מול דפני פנים מול פנים, להתנצל על מה שהיה ולשכנע את דפני להיות השושבינה שלה בחתונה השווה שלה. היא מתחתנת עם כוכב טלוויזיה, דפני בטוח תוכל להעלות חומר שווה משם. עם כל המשקעים מהעבר דפני מתרצה.

היא לא סתם מתרצה, היא חושבת על התועלת שתוכל להפיק מאותה חתונה מפונפנת, זה יכול להצטלם נהדר ולקדם אותה מבחינה מקצועית. אין מה לעשות, הרבה בנוי על אינטרסים.

דפני מגיעה לאתר החתונה. שרשרת של דירות מפוארות עם בריכות וג'קוזי ממש על החוף, המון פינוקים, השקעה מטורפת, לא היה לה ספק שזה הולך להיות ענק.
ערב לפני יום החתונה נערכה מסיבה על החוף ודפני מכירה בחור שגנב את ליבה. היחסים התחממו והם אפילו בילו יחד את הלילה, זה החניף לדפני כל כך. מזמן גבר לא רצה בה.
הכל היה טוב ויפה עד שדפני קמה בבוקר ו… הכל הכל השתנה!

מה קרה לדפני? מה יעלה בגורל החתונה?
כל זאת ועוד בקיץ גדול.

עפתי על הכתיבה הקולחת והזורמת של ויינר, מודה שזה הראשון שלה שאני קוראת. אין לי ספק שזהו לא האחרון.
רותקתי לדמותה הצבעונית, המעניינת והנוגעת של דפני שעברה תהליך לא קטן עם עצמה והיא לגמרי הגיעה לסופו, להשלמה.
אהבתי את העלילה המעניינת שסקרנה אותי ומשכה אותי להמשיך לקרוא כמעט כמו בספר מתח.

ווינר נוגעת בשני נושאים חשובים ובוערים, דימוי הגוף של נשים והרשתות החברתיות. אהבתי גם את המסר שכיוונה אליו, תאהבו את עצמכם כמו שאתם, מראה חיצוני הוא רק קליפה. באשר לרשתות החברתיות הקורא מבין כמה מזוייפות התמונות והסיטואציות שאנשים מעלים. לא הכול נכון, לא כל מה שרואים הוא אמיתי, יש הרבה למראית עין.
במיוחד לנערות צעירות, המסר שהן מקבלות מהרשתות שרזה וחתיכה זה יפה, שכולם אוכלים אוכל מפתה ושווה, כולם מטיילים, כולם מאוהבים ולכולם יש מלא חברים. אנחנו כמבוגרים יודעים לסנן ולקחת את הכל בערבון מוגבל אבל הדור הצעיר חושב שאלו החיים האמיתיים וכאן מתחילה הבעיה…

אז כפי שבטח כבר הבנתם גם נהנתי מהסיפור וגם אהבתי את המסרים החשובים שהסופרת הצליחה להעביר. יופי של ספר, ממליצה באהבה!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן