Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
קוראת את חיי
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 334
דמיינו שאתם פותחים ספר ומגלים שמישהו אחר כתב את סיפור חייכם. כשרב המכר של הסופר החדש והמסתורי ג'יי קולבי הופך להיות האירוע הספרותי של השנה, אמילין קוראת אותו בעל כורחה. כמדריכת כתיבה במכללת סן דייגו, עם קריירה ספרותית מדשדשת ומערכת זוגית בעייתית, אמילין אינה שמחה במיוחד בהצלחת הסופר הצעיר. החל בקריאת העמוד הראשון אמילין נדהמת מסיפור החיים של אמרסון וג'קסון, שני חברים מילדות שהתאהבו וחלמו על חיים טובים יותר מחייהם בקצה דרך העפר שבפרברי אוהיו. לתדהמתה, הרומן מגולל את סיפור ילדותה המדכא והאפל, ואם כך... ג'יי קולבי הוא לא אחר מאשר ג'ס, חברה מילדות שאותו לא ראתה למעלה מעשור. לא די שאינה מוחמאת ברומן שנכתב על ידי אחר מנקודת המבט שלה, היא כועסת גם על כך שניצל את סיפור עברה הכואב ואף הרשה לעצמו להמציא אירועים דרמטיים כדי להשלים את הסיפור. הדרך היחידה להקל על מחשבותיה היא למצוא את ג'יי קולבי ולהתעמת איתו, אבל האם היא מוכנה לגלות את האמת מאחורי הספר?

כשאני מחפשת ספר חדש לקרוא, אני מחפשת את זה שיתפוס אותי, ישתלט עלי וימשוך אותי חזק לתוך הסיפור כדי שלא אוכל להפסיק לקרוא. הספר הזה שבה אותי מהמילה הראשונה ועד למילה האחרונה שלו. מיד ביטלתי את כל התוכניות שלי כדי שאוכל להמשיך לקרוא בו, ועשיתי את מטלות הבית במהירות שיא. הסיפור מדהים, ייחודי ואינטנסיבי וחווית הקריאה שלי הייתה אחת החוויות הטובות ביותר של השנה האחרונה.

הילדות של אמילין הייתה ילדות קשה ואומללה: אם נוטשת, אב מובטל, רעב, עוני והזנחה. ג'ייס, השכן ממול, היה האור בקצה המנהרה שלה. הוא גדל עם אם חד הורית שעובדת בלילות ואח גדול שעסוק בענייניו, ובתוך כל זה אמילין וג'ייס מצאו האחד את השנייה. הם הפכו לחברים הכי טובים ובילו יחד כל יום מבוקר ועד ערב, בבית הספר ובצריף ליד ביתם, אותו הפכו למקום המפלט שלהם. אחרי שאמילין עוברת אירוע קשה במיוחד היא עוברת לגור אצל משפחה אומנת, וכך נפרדות דרכיהם.
12 שנים חלפו, ואמילין בת ה-27 היא עוזרת הוראה לכתיבה יוצרת במכללה מקומית בסן-דייגו, וגרה עם שותפה. יש לה בן זוג כבר 7 שנים, מאז ימי הקולג', אבל מערכת היחסים הזו דורכת במקום כבר הרבה זמן. היא מנסה לכתוב את הרומן הראשון שלה ללא הצלחה מרובה. יום אחד חוזרת השותפה שלה, קארה, ובידה ספר חדש שהפך לרב מכר: "כל הדרכים שבתווך" אותו כתב סופר אלמוני בשם ג'יי קולבי. קארה לא מפסיקה להתלהב ומכריחה את אמילין להתחיל ולקרוא אותו. כשאמילין מתחילה לקרוא היא מבינה מיד שהספר מספר את סיפור הילדות שלה ושל ג'ייס, ושהסופר הוא לא אחר מאשר ג'ייס. אמילין זועמת על ג'ייס שכתב את סיפור חייה מבלי לשאול את רשותה. היא מגלה כי בקרוב הוא יקיים מפגש קוראים בחנות ספרים לא רחוק מביתה, כחלק ממסע קידום המכירות של הספר, ומחליטה ללכת ולפגוש אותו. כך חוזר ג'ייס לחייה באופן פתאומי, וכל הרגשות הישנים צפים ועולים בה.

הספר משלב שני סיפורים השזורים זה בזה: סיפור הילדות של אמילין וג'ייס מתואר בספר "כל הדרכים שבתווך", ואילו ההווה מתואר מנקודת מבטה של אמילין. סיפור הילדות בספר מרגש עד דמעות. הערצתי את הקשר ביניהם, את הכוח שהם שאבו האחד מהשני, ואת הוויתורים שהם עשו האחד בשביל השני. חברות בין שני ילדים בודדים שהלכה והתפתחה לאהבת אמת.

פסק הדין:
יצירת מופת שלא תשאיר עין אחת יבשה. ספר שנותן המון כוח ותקווה להאמין בהזדמנות שנייה.
גם כאשר נקודת הפתיחה היא לא טובה, הסוף יכול להיות מושלם, ואנחנו האחראים הבלעדיים לגורלנו.
אני חושבת שכל אישה תשמח לגבר כמו ג'ייס בחייה – אני יודעת שאני מאחלת לעצמי גבר כזה.
ספר לא פחות מפֵנוֹמֵנָלִי. רוצו לקרוא!

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן