Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
קולו של ארצ'ר
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 322
שברי פרסקוט מגיעה לעיירה הישנונית פליון, השוכנת על שפת אגם במדינת מיין, היא מקווה, כנגד כל הסיכויים, למצוא שם את השלווה לה היא נזקקת. ארצ'ר הייל הוא מתבודד. הוא שומר בתוכו זכרונות קשים אותם אינו חולק עם איש, חי את חייו כבלתי נראה וכבלתי נשמע. כבר ביום הראשון של ברי בביתה החדש, נקשרים חייה בחייו של ארצ'ר, ודבר לא יהיה עוד כשהיה. 'קולו של ארצ'ר' הוא סיפורה של אישה הכבולה לזיכרון של לילה איום ושל גבר שאהבתו היא המפתח לשחרורה. וסיפורו של גבר דומם החי בכאב מתמיד והאישה שעוזרת לו למצוא את קולו. ספריה של מיה שרידן נוגעים בכאבים ובשמחות של כולנו. היא כותבת בעומק וברגישות על גיבורים לא מושלמים שקל להזדהות איתם ולהתאהב בהם על אף, ואולי דווקא בגין, החולשות והשריטות אותן היא מיטיבה כל כך לתאר. הספרים שלה מרוממים את הנפש, מרחיבים את הלב ואינם עוזבים גם ימים רבים לאחר שהקריאה הסתיימה. "'קולו של ארצ'ר' הוא מהסיפורים שהצליחו לגעת לי עמוק בלב, מהסיפורים המיוחדים ביותר שקראתי. היכולת של מיה שרידן דרך כתיבתה, לייצר רגשות עזים ודמיון חד כל כך, שובה את הקוראים. זהו סיפור יפהפה על הישרדות ועל כח הריפוי שבאהבה. אני קוראת לכולם לקרוא את הספר!!!..." Aestes Book Blog. מיה שרידן, היא סופרת רבי מכר של ה – NY Times, USA Today, ושל ה – Wall Street Journal. התשוקה שלה מכוונת לסיפורי אהבה בין אנשים שנועדו לחיות יחד.                           ****הספר כולל פרק בונוס (פרק 15) אשר נכתב מנקודת מבטו של הגיבור - ארצ'ר****

זה לא סיפור, על הגבר המסוקס והנערה היפה והשתוקה, בהפוך על הפוך יש לנו פה בחור שתוק (אילם) מכורח הנסיבות ונערה אאוטסיידרית שהגיעה לעיירה חדשה לפתוח דף חדש ולנסות את מזלה.

לא משנה מי אנחנו, אנחנו צריכים להתמודד עם מה שהגורל זימן לנו, מחורבן ככל שיהיה, ולנסות בכול הכוח לנוע קדימה בדרך כלשהי.. (עמוד 274).

בעיירה קטנה פליון השוכנת על שפת האגם במדינה מיין כולם מכירים את כולם לטוב ובעיקר לרע.

שברי פרסקוט, מגיעה לעיירה מרוחקת מביתה ממשהו שרודף אותה וחושבת שזאת הדרך שלה להשתחרר מהעבר, היא משכירה בית קטן על שפת האגם לתקופה בלתי מוגבלת, מהר מאוד רוכשת חברים חדשים ומוצאת עבודה בדיינר של העיירה.

ארצ'ר הייל הוא תושב העיירה מתבודד ולא מתקשר עם הסביבה מופנם ומרוחק, הסביבה לא עושה לו חיים קלים והוא מעדיף להישאר המוזר של העיירה ושיעזבו אותו לנפשו.

כבר ביומה הראשון בעיירה, ברי נתקלת במקרה בארצ'ר ולמרות שהבחור "איש המערות" לא מצליח להפחיד אותה בחזותו החיצונית, אלא להפך זה מסקרן אותה והיא מרגישה שהוא מפוחד ומבולבל ואז מגלה שכנראה לא מבין או לא שומע את דבריה.
לאחר שארצ'ר נעלם, ברי מרגישה צורך להתנצל בפניו על חוסר הנימוס שלה, מה שמוביל אותה לפתח ביתו ומשם הדברים מתגלגלים לכך, שברי היחידה שמצליחה להבין אותו ולגלות גבר מיוחד ורגיש שלאט לאט נפתח בפניה, בתוך התהליך הזה גם ברי עצמה מגלה על עצמה דברים עצורים שמתחילים להשתחרר. שניהם לומדים לשחרר ולהרפות ובעיקר להאמין.

לאורך כל הסיפור שמגולל סיפור כואב על שני דמויות ראשיות שפצועות בנפשם, סיפור מלא ברגש וההכלה אחד בשני, מרגש ונוגע היו קטעים שלמים שבכיתי והתרגשתי יחד עם הזוג המיוחד הזה.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן