Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
קוד חירום: דיאנה
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 346
רק אתמול היו חייו סדורים וברורים ודרכו אל פסגת ההצלחה בעולם ההיי־טק הייתה סלולה, והנה, יום אחרי, הוא בורח מהארגון שגידל אותו וקידם אותו והיה כל כך נדיב כלפיו. זה בלתי נתפס. הם יכלו להיהרג היום והכול בגלל ההמצאה שלו. הדבר העיקרי שתסכל אותו היה, שהוא לא ידע לאן הולכים מכאן.  אדם היה בשיאו. הוא היה הכוכב של חברת מנטיסקום האמריקאית והוביל את הפיתוח החדשני של גרסה 6, פרויקט השיחות ההולגרמיות, שיצעיד אותם אל ראש טבלת חברות ההייטק הבינלאומיות. אלא שחוץ מליילה וקווין, חברי הצוות שלו, איש לא ידע שאדם כבר פיתח בסתר את גרסה 7 – את דיאנה – ההולגרמה החדשנית שעתידה לשנות את פני העולם. לאדם יש חופש פעולה, כסף ויוקרה, אך הכול משתנה בבת אחת כשהפרויקט הסודי שלו נחשף. המרדף אחר דיאנה מתחיל. האם אדם יציל את עצמו ואת חברי הצוות שלו, או את דיאנה? בדרך יהיה עליו לפענח מיהם הכוחות אשר רודפים אחריו, בעולמו החיצוני ובעולמו הפנימי, ומהו המחיר שהוא מוכן לשלם עבור הגשמת חלומו. מסע מסעיר וקצבי בין דמויות, ארצות ותרבויות מרתקות, לתוך נפשו של גיבור מודרני שמחפש מקום אחד בעולם שבו יוכל שוב להרגיש בבית. איתי יצחקי נולד ברמת גן בשנת 1960 וגדל בגבעתיים. בשנים האחרונות הוא מתגורר במושב הטמפלרי בני עטרות. מנכ”ל ויזם בתחום הרפואה והביוטכנולוגיה וכ-33 שנה עוסק בפיתוחים טכנולוגיים ורפואיים המיועדים להציל ולשפר איכות חיים. איתי נשוי בשנית ואב לארבעה. קוד חירום: דיאנה הוא ספרו השני.

אדם הוא ישראלי מוכשר מאוד העובד על פרוייקט ייחודי בחברת מנטיסקום האמריקאית.

הפרויקט הייחודי הוא שיחות הולוגרמה, שיחות בהם מתגלמת הדמות איתה משוחחים כדמות כמעט ממשית. הולוגרמה.

רק שאדם לקח את זה צעד אחד קדימה בלי לשתף את הבוסים שלו ויצר דמות הולגרמית המבוססת על בינה מלאכותית. דיאנה שמה. היא חושבת בכוחות עצמה, מסיקה מסקנות, אוספת נתונים, מנטרלת מערכות אבטחה ובקרה משוכללות, מנהלת שיחה ומזהה הבעות פנים ומשמעותן, הקיצ׳ר ייצור משוכלל מאוד עם כח כמעט בלתי מוגבל.

הבוסים של אדם גילו את הפיתוח הזה והם רוצים אותו לעצמם. הם רוצים את דיאנה.

אותם בוסים משתייכים לארגון עולמי שמעוניין לצבור כח וממון וכל האמצעים כשרים. וכך אדם ושני חבריו לפיתוח, ליילה וקווין מוצאים את עצמם נמלטים על נפשם ונודדים ברחבי הגלובוס כאשר יש קבוצה מיוחדת של אנשים ששייכת למסדר נזירים מסוים העוזרת להם.

בתקופת הקורונה נחשפתי להמון תיאוריות קונספירציה על קבוצת אנשים עשירים מאוד, בינהם אנשים מפורסמים מאוד, המעוניינים לשלוט בעולם ובאוכלוסיה שבו, על כל מיני טקסי חניכה הזויים ועוד. חלק גדול מזה מצאתי בספר כמעטפת לסיפור המרכזי, של הפיתוח המיוחד של דיאנה כהולוגרמה אלא שגם ברעיון זה כבר נתקלתי בעבר על ידי מצגת על פיתוח עתידי של מארק צוקרברג, של הולוגרמה בתלת מימד ובינה מלאכותית.

כך יצא שכאשר קראתי את הספר זה כבר לא נראה כ"כ דמיוני.

הספר נותן טעימה על יתרונותיה וחסרונותיה של הבינה המלאכותית מעבר למה שאנו מכירים היום. העלילה מתפתחת על מי מנוחות, המעבר ממקום למקום וממדינה למדינה כולל תיאורים נרחבים של הסביבה. יש גם קפיצה לארץ. 

הסוף היה דרמטי וקצת הוליוודי אך כנראה בילתי נמנע.

פנטזיה ודימיון שהופכים למציאות. אני בטוחה שכל אחד מאיתנו היה רוצה דיאנה אחת כזו 😉 

קריאה מהנה.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן