Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
קודם כול אהבה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 368
האחיות ג'וזי ומרדית שונות מרחק שנות אור זו מזו. מרדית, עורכת דין מחויטת, נשואה לנולן ואמא להרפר בת הארבע. יהיו כאלה שיגידו שהיא מרובעת או משעממת. ג'וזי, לעומת זאת, היא מחנכת כיתה א', מבולבלת ומבולגנת, ומגדלת כלב. יהיו מי שיגידו שהיא מסרבת להתבגר ושעוד דקה היא כבר תהיה פתטית. שתי האחיות מעולם לא הסתדרו, גם לא כשהיו קטנות, ועד היום יש ביניהן יריבות. מרדית חושבת שג'וזי חסרת אחריות ומבזבזת את חייה. ג'וזי חושבת שמרדית לחוצה וביקורתית. ההורים משתדלים לא לנקוט עמדה ולהלך בין הטיפות, אבל אסון שאירע לפני שנים רבות מעיב כצל אפל על חייהם של כל בני המשפחה, ושרשרת של אירועים תאלץ אותם להתמודד סוף-סוף עם האמת. ביד בוטחת, כשהיא מצוידת בהרבה הומור ותבונה, מובילה אותנו אמילי גיפין בדרך החתחתים של המשפחה הלא-שגרתית הזאת וגורמת לנו להתאהב בשתי האחיות. גם ג'וזי וגם מרדית נמצאות על פרשת דרכים, כל אחת מהן צריכה לעשות צעד שאין ממנו דרך חזרה. בסופו של דבר, למרות השוני ביניהן, שתיהן מגיעות לאותה המסקנה: האהבה קודמת לכול. אמילי גיפין היא מחברת רבי-המכר "אוהבת לא אוהבת" ו"לב העניין". כל ספריה היו לרבי-מכר בינלאומיים, כיכבו בראש רשימות רבי-המכר של "הניו יורק טיימס" ותורגמו לשפות רבות.
קראתי את הספר בסוף שבוע של ולנטיין דיי שם הספר פשוט קסם לי, הרגשתי שזה בדיוק מה שאני צריכה לסוף שבוע אופטימי. לעתים אין באפשרותנו לשנות מצב קיים אבל יש באפשרותנו לשנות את גישתנו למצב מסוים. "לטעות זה אנושי. לסלוח – אלוהי" אמר המשורר אלכסנדר פופ.
קודם כל אהבה, נוגע ביחסים משפחתיים מאוד מורכבים עם משקעים מהעבר שלא מרפים, השאיפה הגדולה של המשפחה שקודם כל תהיה אהבה אבל, אהבה רחוקה מהם שנות אור.
כשאתה רוצה להתענג על משהו, הזמן טס במהירות הבזק. שאתה רוצה לדלג על משהו, הזמן נמשך לנצח. (עמוד 7)
זהו סיפור משפחתי מרגש, שבמרכזו עומדות שתי אחיות גוז'י ומרדית האחיות לא בדיוק מסתדרות ביניהן, יותר לכיוון אחיות אויבות אחת של השנייה, אבל ביניהן תמיד היה האח הגדול דניאל, שידע לאזן בין השניים. הוא היה מושא להערצה של האחיות, ההורים השתדלו לא לנקוט עמדה ולתת להן להסתדר עד שיחלוף הזעם ושוב יהיו חברות.
אסון נורא פוקד את המשפחה, מפיל את כל ההגנות שהיו להם זה מעיב צל אפל על חייהם. בני המשפחה מנסים להיתפס על זיכרונות העבר הכאוס של הסבל המשפחתי והאישי משפיע על כולם אבל, בכל זאת עולם כמנהגו נוהג והם מנסים לאסוף את השברים ולהמשיך בשגרת יומם.
מרדית בת 40, נשואה לחבר הכי טוב של אחיה דניאל יש להם ילדה בת 4 הרפר. היא עורכת דין ומרגישה פספוס, שחלומה להיות שחקנית לא התממש. היא יודעת שחייה טובים אם רווחה כלכלית גבוה אבל, כל הטוב הזה לא ממלא אותה וחשה תסכול שחסר לה חופש פעולה היא כבולה בחיי נישואים בינוניים, בתחושה שלה חסר לה משהו אבל היא לא בדיוק יודעת מה חסר?!
גוז'י בת 38, "ציפור דרור" חופשיה חיה את חייה בדירה שכורה עם ידיד הנפש שלה לא נותנת דין וחשבון לאף אחד! היא מורה לכיתות א', מרגישה שהמקצוע ממלא לה את החסר ומעניק לה את כל האהבה של הילדים, שהייתה חולמת לפחות על אחד כמוהם לעצמה. עד שיום אחד הבת של האקס המיתולוגי שלה, מגיעה להיות תלמידה בכיתה גוז'י מבינה, שהשעון הביולוגי מתקתק והיא מקבלת החלטה לעשות ילד ויהי מה.
שתי האחיות נמצאות על פרשת דרכים, מרדית מבינה שאין תכלית לזוגיות שלה והיא רוצה להתגרש. גוז'י מבינה שאם לא עכשיו אימתי והיא יוצאת למסע להשיג ילד מבחנה. אבל, מתחת לפני השטח האדמה של המשפחה בוערת עליהם להבין שבשביל שיוכלו להתקדם, חייבים לשים את כל הקלפים על השולחן ולהתמודד סוף-סוף עם האמת הכואבת.
הסופרת אמילי גיפין עם כתיבה נעימה, בוטחת, שנונה בהומור, מביאה סיפור מלא ברגש וההכלה אבל, עם יגון שהבסיס לכל הוא אהבה.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן