Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
צעדים קטנים של אהבה
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 330
סיפור אהבה בלתי-נשכח על מציאת אושר ברגעים החשוכים ביותר מרגרט ג'ייקובסן עומדת על ספו של העתיד הזוהר שהשקיעה כל כך הרבה עבודה קשה על מנת להשיגו: עבודת חלומות, ארוס שהיא מעריצה והבטחה לחיים מושלמים ממש מעבר לפינה. אלא שאז, ביום שהיה אמור להיות המאושר בחייה, כל מה שהתאמצה בשבילו נלקח ממנה בפתאומיות ברגע אחד מטלטל וטראומתי. בזמן אשפוזה בבית החולים מרגרט מרגרט מנסה לעכל את ההבנה שדבר לא יחזור לקדמותו. היא מוכרחה להתמודד עם המציאות החדשה: עם ארוסה צ'יפ שמתבוסס ברחמים עצמיים ומצפה שתסלח לו על טעויותיו; עם אחותה קיט שמופיעה פתאום לאחר שלוש שנים; ועם איאן, הפיזיותרפיסט שלה, שלא מרשה לה לשקוע בתבוסתנות ורואה אותה כפי שאף אחד לא ראה אותה בעבר. אט-אט מתחוור למרגרט שלפעמים הדבר האחרון שאת רוצה הוא הדבר היחיד שאת צריכה, שלפעמים את רק זקוקה למישהו שיתפוס אותך כשאת נופלת ושלפעמים האהבה יכולה לצוץ במקומות הכי בלתי-צפויים. צעדים קטנים של אהבה הוא סיפור מרגש ומלא תקווה, אך גם מהנה מאוד ומצחיק עד דמעות. זהו רומן חכם ומלא כנות, רכות ואומץ. קתרין סנטר מתגוררת ביוסטון שבמדינת טקסס יחד עם בעל כיפי, שני ילדים מתוקים וכלב צמרירי אך קשוח. "קתרין סנטר כותבת על התרסקות, התבגרות ומציאת אהבה יותר טוב מכולם" ברנה בראון "דוגמה נפלאה לסיפור על קבלה ועל החלמה, חגיגה של משפחתיות" USA TODAY

 

מרגרט היתה פסיעה מלקבל את המשרה שהיא חלמה עליה. חברה צ'יפ בשלוש שנים האחרונות שבדיוק סיים את קורס הטייס שלו (אבל לא רישמית), מזמין אותה לחגוג בערב מיוחד. היא התכוננה אליו רבות, הוא אסף אותה מביתה ופתאום במקום לנסוע לכיוון איזור המסעדות הוא פונה לשדה התעופה. הוא אמר לה שזו הפתעה ומרגרט מבחינתה במקום להתלהב מההפתעה שאורגנה עבורה נכנסה ללחץ. למרגרט פחד מטיסות, קשה לה להיות באויר ולא על הקרקע הבטוחה, מה גם וצ'יפ טייס מתחיל. עברה לה מחשבה בראש לסרב לו, הפחד היה לרגע חזק ממנה, אך הסקרנות לבסוף נצחה, אולי היא תקבל טבעת אי שם במרומים?

היא הסכימה, הם המריאו וכך גם מצב הרוח שלהם, אך הטיסה לא הסתיימה כפי שהם קיוו…

מרגרט נפגעה די קשה ולא היה ברור אם תשוב לעצמה. מפה לשם, מהצעת הנישואים במרומים לבית חולים, ניתוחים ושיקום. שום דבר לא הכין אותה במה שהולך לעבור עליה. היא חששה כל כך מהטיסה ו"המצב החדדש" היה עובדה חיה. החיים שלה השתנו מקצה אל הקצה. מצעירה שכל החיים לפניה היא מרותקת למיטה ללא יכולת לקום אפילו לשירותים.

בתחילה לא היה ברור אם תוכל להשתקם אי פעם ולהיות עצמאית, היה צריך לחכות שהנפיחות תרד מסביב לעמוד השדרה כדי להבין אם תוכל לחזור ללכת. כמה אי ודאות וכמה קשיים בדרך במיוחד לאור העובדה שמסתירים ממנה את המראה שלה, מסתבר שלא רק עמוד השדרה שלה נפגע…

כשהיא היתה זקוקה לו נואשות לידה, צ'יפ נעלם וכשהוא כבר הופיע הוא היה בגילופין והתקשה לעמוד מולה. הוא הרגיש שהוא הרס לה את החיים ושהכל באשמתו, הוא אשר שכנע אותה לטוס כשהיא לא רצתה… הוא פשוט נעלם.

האמפתיה, האוזן הקשבת והכתף לבכות עליה באו ממקום לא צפוי. אחותה האובדת קיטי שניתקה את הקשר עם המשפחה לפני שנים חזרה והיא פה כדי לעזור. בתחילה מרגרט מסרבת לדבר איתה, אך קיטי מרככת אותה ומספרת לה מדוע ניתקה את הקשר עם המשפחה, את האמת.
קיטי היא לא היחידה שהיתה נקודת אור למרגרט. איאן הפיזותרפיסט הסקוטי הנוקשה, זה שהצוות ניסה להחליפו, הוא זה שעזר למרגרט בשיקום שלה. הוא זה שהיה נוקשה איתה שצריך, הוא זה שטיפל בה, הוא זה שלימד אותה, הוא זה שנתן לה סיבה לרצות להשתקם.

האם מרגרט תצליח להשתקם? מה יהיה גורלו של צ'יפ? מה יהיה מקומו של איאן בחייה של מרגרט?

סיפור מקסים שאפילו התרגשתי ממנו, סיפור זורם ונעים שנקרא בהנאה רבה ובסקרנות למרות שדי מההתחלה נראה היה לי שאני מנחשת את הסוף. ובכל זאת, זה לא פגם לי בחוויית הקריאה משום שהדרך לסוף היא החשובה. אהבתי את העלילה, למרות הקושי והנושא הטעון היא היתה אופטימית ועשתה לי קוועטצ' ב ❤.
אהבתי את המסר של הספר, ריגשה אותי העובדה שאיאן ראה את הנשמה של מרגרט ואת המעלות שלה והצליח להתעלם מהכוויות שלה, מהצלקות שלה ובעיקר מהנכות שלה. מאמינה שיש עוד זוגות כאלו בחיים האמיתיים אך לצערי לא הרבה, כולנו לצערי מעדיפים קליפה יפה ולא תמיד מתייחסים לעיקר.

אז אם זה לא מספיק ברור, תקראו ותהנו גם אתם, אני ממליצה!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. הילה

    וואו איזו אכזבה!! הספר עצמו מקסים. מרגש, סוחף, אינטליגנטי, מעורר אמפתיה, הזדהות, רחמים ואפילו חיוכים וצחוקים לעתים. נהניתי ממנו לכל אורכו, עד שהגעתי לשלביו הסופיים. פתאום, בבת אחת, הספר תפס תפנית קיטצ'ית וטיפשית, כאילו התחלפה הסופרת החכמה באחת טיפשה וילדותית שניסתה לסגור את כל הקצוות בלי להתאמץ יותר מידי והעיקר שיהיה סוף טוב.
    פעם ראשונה שאני נהנית מספר אבל לא קוראת עד סופו. הסוף הוא פשוט עלבון לאינטליגנציה. חבל.

  2. שרון בצלאל

    גם אני לא אהבתי את התפנית של הספר, לכן לא קיבל מצידי את מלוא הכוכבים. אבל עדיין לי באופן אישי אין בעיה עם קיטשיות וכל מה שכתבת. בכל אופן, זה לגמרי עיניין של טעם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן