Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
צעדים קטנים של אהבה
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 384
סיפור אהבה בלתי-נשכח על מציאת אושר ברגעים החשוכים ביותר מרגרט ג'ייקובסן עומדת על ספו של העתיד הזוהר שהשקיעה כל כך הרבה עבודה קשה על מנת להשיגו: עבודת חלומות, ארוס שהיא מעריצה והבטחה לחיים מושלמים ממש מעבר לפינה. אלא שאז, ביום שהיה אמור להיות המאושר בחייה, כל מה שהתאמצה בשבילו נלקח ממנה בפתאומיות ברגע אחד מטלטל וטראומתי. בזמן אשפוזה בבית החולים מרגרט מרגרט מנסה לעכל את ההבנה שדבר לא יחזור לקדמותו. היא מוכרחה להתמודד עם המציאות החדשה: עם ארוסה צ'יפ שמתבוסס ברחמים עצמיים ומצפה שתסלח לו על טעויותיו; עם אחותה קיט שמופיעה פתאום לאחר שלוש שנים; ועם איאן, הפיזיותרפיסט שלה, שלא מרשה לה לשקוע בתבוסתנות ורואה אותה כפי שאף אחד לא ראה אותה בעבר. אט-אט מתחוור למרגרט שלפעמים הדבר האחרון שאת רוצה הוא הדבר היחיד שאת צריכה, שלפעמים את רק זקוקה למישהו שיתפוס אותך כשאת נופלת ושלפעמים האהבה יכולה לצוץ במקומות הכי בלתי-צפויים.

אנחנו מתכננים תוכניות ואלוהים צוחק עלינו.

זה המשפט שעלה לי בראש תוך כדי קריאת הספר..

מרגרט וצי'פ, הזוג הכי מוצלח מבחינת זוגיות מוצלחת ועתיד. במסלול הבטוח הם יוצאים שלוש שנים ואוטוטו ההצעת הנישואין המיוחלת בדרך..

מרגרט בדיוק עומדת לסיים לימודים בפניה עומדת עבודה שבה חשקה.

הם מרגישים שמסלול החיים מנתב להם דברים טובים! מה כבר יכול לקרות?!

החיים לא באמת צפויים ותאונה קשה משבשת את כל התוכניות של הזוג הזה. מעתיד ורוד הכל הופך לשחור בן רגע.

מרגט מלאת שימחת החיים והאופטימיות הניצחית שהיו בה, מלאת עשייה ותושייה היא הופכת להיות תלותית באחרים, חסרת סבלנות אין בה יכולת להכיל את מר גורלה.

צי'פ מרגיש אשם ומתרחק. הוא לוקח אחריות גדולה על התאונה שגרמה לחברה שלו להיות במצב רפואי גרוע, גם הוא שהאמין שחייהם במסלול הנכון, ורגע אחד של חוסר תשומת לב הביא לכאוס גדול.

כל מי שניסה להתקרב אל מרגט חוטף את כל התסכולים הנפשיים שלה. כולם מאמינים שהיא תצא מהמצב ותשתקם אבל, רק היא צריכה להאמין בעצמה, להילחם על החיים ואולי כך תצליח לגרום לחייה לחזור לקדמותם.

מאיפה תיקח את כוחות הנפש האלו והאם יש בשביל מה להילחם שצי'פ כבר לא בתמונה הוורודה שציירו לעצמם?!

אומרים "שאלוקים נותן מכשולים רק למי שמסוגל לעמוד בפניהם".

הספר זרק אותי לתוכנית של שר פיטנס. מאמנת כושר שווירוס קטלני תקף אותה אחרי הלידה ומאותו הרגע הייתה צריכה ללמוד הכל מא' ועד ת'.

הייאוש, כוח הרצון והתושייה היו לנגד עיניה.

אני זוכרת שכל כך התרגשתי מהתוכנית ורציתי ששר תצליח באמונה שלמה להחזיר לעצמה את החיים לקדמותם.. בדיוק באותם עוצמות רציתי לדעת שגם למרגרט יהיה עתיד טוב יותר.

לסיכום,

אהבתי שזה ספר מציאותי ולא לאבי דאבי. לפעמים, המציאות הקשה תופחת על דלתנו (שלא נדע) אבל, הכי חשוב לזכור שהחיים חזקים יותר. תמיד תאמינו שרק אתם בוחרים את היכולת לשנות את עתידכם, כי בינוני זה לא מספיק בשום דבר. קיראו את הספר והתחזקו. זה רק מוכיח שלכל אחד מאיתנו יש קושי ורק אנחנו נחליט לעצמנו איך להתחזק ולהתעצם ממנו.

קריאה מהנה

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן