Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
צמא
קטגוריה:
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
ספר:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 518
דומה שלקראת סוף שנות הארבעים לחייו הסוערים, הגיע הארי הולה אל המנוחה והנחלה: הוא נשוי באושר לרקל אהובתו, נהנה מתפקידו כאב מאמץ לבנה המתבגר אולג, גר בשכונה בורגנית ועובד לפרנסתו כמרצה מבוקש באקדמיה לשוטרים. וכבר שלוש שנים הוא לא שותה. הולה נחוש לדבוק בחיי המשפחה החדשים שלו, אבל הוא גם יודע מניסיונו שככל שחולף הזמן בנעימים, כך גדלים הסיכויים שמשהו ישתבש. ומשהו אכן משתבש. פושע מטורף מטיל אימה על רחובות הבירה ורוצח באכזריות נשים שהוא מכיר בטינדר. צוות החקירה שבראשות קטרינה בראט לא מצליח להתקדם בפענוח התיק, ומישהו במשטרה דואג להדליף לתקשורת ידיעות שמציגות אותה באור מביך. הפרשה הזאת טורדת את מנוחתו של מפכ"ל המשטרה מיכאל בלמן, שלוטש את עיניו לכיסא שר המשפטים שמתפנה בדיוק בימים אלה. דווקא כשנפתחת לפניו הדלת למסדרונות הכוח, מתלקחת מלחמה על דעת הקהל שהוא לא יכול להרשות לעצמו להפסיד בה. עליו לתפוס קודם כול את הרוצח, והיחיד שהוא יודע שיכול לתפוס אותו, הוא יריבו משכבר הימים, הארי הולה. כדי להכריח את הולה לנטוש את קן האוהבים החמים שלו, המפכ"ל אינו בוחל באמצעים. הארי הולה נאלץ לחזור אל זירות הרצח, הדם והטירוף. האם רק בגלל לחציו של בלמן, או מפני שעולה בו הד רחוק של הרוצח הסדרתי היחיד שלא הצליח לתפוס בכל הקריירה המפוארת שלו?

 

אליסיה היתה רווקה שחיפשה בן זוג לחיים. היתה לה משרה טובה, היא נראתה לא רע בכלל, היא גרה בדירה משלה וחיפשה את האחד בטינדר, כמו הרבה אנשים במצבה. ערב אחד היא נפגשה עם בחור בפאב השכונתי אך הפגישה לא עלתה יפה, הוא לא היה לטעמה. היא חוזרת הביתה ומגלה שהיא לא לבד, מישהו חיכה לה והשאר היסטוריה. היא נרצחת באכזריות והמשטרה מתחילה לחקור ולחפש אחרי הרוצח.

מוקם צוות חקירה בראשות קטרינה בראט והם עושים ככול יכולתם לנסות להגיע לרוצח ולנסות למנוע קורבן נוסף. הם מצליחים לגלות כמה פרטים על הרוצח אבל לא מצליחים להגיע לפריצת דרך בחקירה.
את מפכ"ל המשטרה מיכאל בלמן זה לא מספק, הוא רוצה תוצאות כאן ועכשיו. הקפאון בחקירה מוביל אותו להעלות שחקן ספסל רציני, את הארי הולה שפרש ועובד למחייתו בתור מרצה. בתחילה הארי לא רצה לשמוע על חזרה לחקירות, הוא נשוי באושר לרקל, החיים שלו שקטים, הוא מאושר וההרפתקאות הספיקו לו, אבל מיכאל הציע לו הצעה שלא יכל לסרב לה, מה גם והוא התגעגע לאקשן. הארי הולה חזר!!

הארי מצטרף לקטרינה ובנתיים עוד נשים נרצחות עם ריטואל דומה, הם חייבים לעצור אותו לפני שיפגע בנשים נוספות. במאמץ משותף הם מצליחים לחשוף את זהותו של הרוצח שעשה כמה טעויות בדרך בניהם להשאיר את אחת הנשים בחיים מבלי שהתכוון. היא מוסרת כמה פרטים אך המשימה שלהם היא לתפוס אותו והיא לא קלה. הוא מחליף זהויות, שינה את פניו אך עדיין נשארו לו כמה סימני היכר. החוקרים עוד ישימו עליו את היד…

מיהו הרוצח? האם יתפסו אותו? מה יקרה בדרך?

העלילה נעה במהירות, הפרקים עפים, אין ספק שנסבו יודע טוב את העבודה. אין בעלילה רגע דל, גם כשחשבתי שאני יודעת לאיזה כיוון היא הולכת, מעט לאחר מכם התבדתי. הדמויות עגולות, מרתקות ומעניינות, הקצב של הספר מסחרר בדיוק כמו שאני אוהבת, יש הפתעות לאורך כל הדרך, תקראו ותבינו!
הספר עב כרס, קרה בו הרבה לפעמים הרבה מידי מבחינתי, הרגשתי שזה העיק עלי מעט. אם היו מקצרים אותו הוא היה מושלם, יש בו כמעט את כל המרכיבים שהופכים אותו לספר מתח טוב.

למרות העובי שלו, אל תרתעו, תקראו! ספר מתח טוב שישאיר אתכם ערים עד לשעות הקטנות של הלילה. אני כבר מחכה לספר הבא בסדרה של הארי הולה.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. איתי

  הספר הבא יהיה סכין ואחריו יהיה הספר האחרון בסדרת הולה

 2. שרון בצלאל

  תודה . מחכה לו

 3. אריאן

  אני מעריצה מושבעת של נסבו והולה.
  לדעתי מספר לספר מתגברת האלימות עד פורנוגרפיה קשה של עינויים, כריתות שדיים, שתיית דם וכו,
  כנראה שציבור הקוראים נמשך לזה. לדעתי זה מוריד מרמת הספר. השוו את זה לספריו הראשונים, שהיו גם הם ״קשים״ ותראו שאני צודקת.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן