Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ציפורי הגשם
תגיות: ,
סוגה:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 344
רֶן אישידה מגיע לאקאקאווה להלווייתה של אחותו קייקו, שנרצחה בדקירות סכין. שבע שנים חלפו מאז עזבה קייקו את טוקיו ועברה לגור הרחק מאחיה ומהוריהם, ואף שהקפידו לשוחח פעם בשבוע בטלפון, רן מבין עד מהרה שידע מעט מאוד על חייה של אחותו. רן מבקש לדעת מי הוא הרוצח ומה קרה בליל הרצח, וכדי לפענח את התעלומה הוא מחליט להישאר באקאקאווה, שם הוא מחליק אט־אט, לא תמיד מתוך מודעות, אל מסלול חייה של אחותו. רן נחשף אל קשת רחבה של דמויות מקומיות, ובהן פוליטיקאי מסתורי המארח אותו בביתו, עמיתיו לעבודה ותלמידה מרדנית שובת לב; את חייו בהווה מלווים זיכרונות עבר משנות ילדותו לצדה של קייקו שבהן היו צמודים זה לזה, ומהשנים שבהן הניחו לשתיקות ולחצאי־אמיתות לעצב את יחסיהם; את חלומותיו רודפת ילדה קטנה שמנסה נואשות לומר לו משהו. רן מנסה להבין מי היא הילדה ומה היא רוצה לומר לו, ובסבלנות רבה מתיר את סבך הסודות ששמרה בתוכה קייקו אישידה. בכתיבה עדינה ומדויקת סוחפת קלריסה גונאוון את הקורא למסעו של רן בעקבות עברה של אחותו ובעקבות מערכת היחסים המורכבת שלהם, שדקויותיה וסדקיה נחשפים בצל האסון.

לא משנה כמה רחוק ינדדו ציפורי הגשם, הן תמיד יחזרו הביתה.

רן אישידה הוא סטודנט שמתגורר בטוקיו ונאלץ להגיע לעיר בשם אקאקאווה כדי לקבור את אחותו היקרה קייקו אשר נרצחה באכזריות כשהיא רק בת שלושים ושלוש.
רן נסער מרצח אחותו, היא אמנם שמרה על חייה האישיים בקנאות אך תמיד היתה אהובה על כולם ודאגה לאחרים לפני שדאגה לעצמה.
קאייקו היתה מורה וחייה היו סגפניים, היא היתה בקשר הדוק עם רן אבל עדיין הוא לא ידע עם מי היא מבלה בשעות הפנאי והאם יש גבר מיוחד בחייה.
מותה הפתאומי של קייאקו גרם לרן להעלות זכרונות של ילדות עצובה כשברקע הוריו ניהלו ביניהם מלחמות עולם וקייאקו היתה בעצם זאת שגידלה אותו ושימשה לו משענת ותמיכה.

אם אפסע בנתיבים שבהם פסעה אחותי בחייה, אולי אוכל סוף-סוף להבין את הדברים שמעולם לא אמרה. (עמ' 61)

רן התכוון לסגור את כל הקצוות הפתוחים שנותרו לאחר מותה של אחותו ולחזור לשגרת חייו בטוקיו אך הגורל רצה אחרת והוא קיבל הצעת עבודה מפתיעה מהבוסית של אחותו שגרמה לו לחשב מסלול מחדש ולשנות את תוכניותיו.
רן החל ללמד בערב בבית הספר שבו עבדה אחותו ואף עבר להתגורר בחדר בו היא היתה גרה ורוחה עדיין ריחפה באוויר ולא נתנה לו מנוח.
בימים, זכרונות האוכל המנחם שהיתה מכינה לו בילדותו המשיכו ללוות אותו לכל מקום וגם חלומות על ילדה עם קוקיות רדפו אותו בלילות.
רן החל להתערות בין אנשי אקאקאווה ולהקשיב לסיפורים עצובים שאפפו את כל אחד מהאנשים שהיו סביבו ובתוך כל זה לחקור מה קרה לאחותו ומדוע נרצחה.
ככל שרן התעמק יותר בחקירותיו, הוא גילה יותר ויותר סודות מפתיעים שהוסתרו מפניו לאורך כל השנים אודות אחותו ומשפחתו ובתוך כל הכאוס שנוצר הוא מצא את עצמו סוגר מעגלים פתוחים גם עם עצמו.

מי רצח את קייאקו ומדוע ומה יעלה בגורלו של רן?

הסופרת קלריסה גונאוון טוותה בצורה מרגשת וייחודית עלילה קסומה ומלאה בעצבות.
העלילה נבנת לאט עד סופה המפתיע והכתיבה יפה וזורמת.
נאמנותו האינסופית של רן כלפי אחותו קייאקו ושלה כלפיו נגעו בכל נימי נפשי והיוו יסודות חזקים שעל זה הסתמכה כל העלילה, זהו ספר מקסים ונוגע ללב המומלץ בחום.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן