Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
צופן הוורד
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 624
"ספר נפלא, עלילה עוצרת נשימה, אווירה תוססת." (דיינה ג'פריס, מחברת "אשתו של מגדל התה"). 1940, בלצ'לי פארק, בקינגהאמשייר שלוש נשים שונות מאוד זו מזו מגויסות לבלצ'לי פארק המסתורית, האחוזה שבה מכשירים את מיטב המוחות בבריטניה למאמץ מודיעיני משותף, בשאיפה להתמודד עם איומי מלחמת העולם השנייה. אוסלה נערת החברה התוססת – אשר זוכה לחיזוריו של פיליפ, נסיך יוון יפה התואר – משתוקקת להוכיח שהיא הרבה יותר מאשר סנובית מקושרת, ועמלה על תרגום סודותיו של האויב. מב מפלסת את דרכה משכונות העוני של לונדון ולומדת להפעיל מכונות פענוח מסובכות. בת' הביישנית יוצאת בבת אחת לעולם ומגלה כישרון יוצא דופן בפענוח צפנים. בין הנשים הצעירות נרקמת ידידות אמיצה ושותפות גורל סביב שליחותן הסודית בהגנה על ארצן, אך לקראת סוף המלחמה, רצף של סודות ובגידה מוביל לקרע בין השלוש, ונראה כי אין ממנו דרך חזרה. 1947, לונדון  ערב חתונתם המלכותית של הנסיכה אליזבת והנסיך פיליפ בשעה שהממלכה מתכוננת לאירוע המרגש, אסון מאיים להתרחש. אוסלה, מב ובת' נאלצות להתגבר על הניכור, לחטט בפצעי העבר ולאחד שוב כוחות למען טובת העם והמולדת. הן יוצאות במרוץ נגד הזמן כדי לפצח יחד את הצופן האחרון, לפני שיהיה מאוחר מדי והן וארצן ישלמו את המחיר. "סאגה סוחפת ומהפכת דפים שמקימה את ההיסטוריה לתחייה בזכות דמויות בלתי נשכחות ועלילה מרתקת. "קייט קווין לא מאכזבת." (פבלישרז וויקלי) "ספר חובה לכל מי שאוהב גיבורות יוצאות דופן, עלילת ריגול מותחת וכתיבה סוחפת." (סי־אן־אן) "צופן הוורד הוא סיפור מלחמה בלתי נשכח על חברות, אומץ והיכולת למחול." (סוזן מייסנר, מחברת "סודות של חיים מופלאים")

צופן הוורד

ספרים רבים נכתבו על תקופת מלחמת העולם השנייה מזוויות שונות. צופן הוורד נוגע באירועים שהתרחשו מאחורי הקלעים, בסודי סודות. מסרים מהצבא הגרמני הועברו בעזרת צפנים ידניים, קודי טלפר בעזרת אניגמה- מכונות הצפנה קומפקטיות, שידורי מורס. הגרמנים חשבו לתומם כי אף אחד לא יוכל לפענח את הקודים שלהם אבל התבדו.

בבלצ'לי פארק , עיירה באנגליה, שכן מתחם אשר שימש את המודיעין הבריטי לפענוח הקודים הגרמנים. המודיעים הבריטי גייס לשורותיו את טובי המוחות כדי להתמודד עם איומי מלחמת העולם השנייה.

השנה 1940- מב ואוסלה נפגשו ברכבת באקראי וגילו כי שתיהן קיבלו זימונים למשרה סודית בבלצ'לי פארק. הן מגיעות לאחוזה גדולה המכילה מבנים רבים , כולם קשורים לאבטחה. העבודה היתה לא פשוטה , מעייפת ומאתגרת. הם הכירו שם את בת'.  כמוהן , התגייסה לשורות המודיעין האנגלי. בת' היתה שונה משאר הבנות. לכאורה נטולת השכלה אבל מוכשרת מאד בפתירת תשבצים. היא פענחה בזכות כשרונה זה צפנים חשובים. אוסלה היתה בקשרי חברות עם הנסיך פיליפ , נסיך יוון.. מב המשפחתית הגיעה מבית עני. לכל אחת עולם משלה אך יחד היו כוח. נרקמה ביניהן חברות מיוחדת אשר שמרה בדרך מסוימת על השפיות בעולם אשר שרוי תחת מלחמה קשה.

בדילוג של שבע שנים לאחר מכן- מקבלות אוסלה ומב מסר מוצפן בקפידה מבת' אשר מאושפזת אשפוז כפוי תחת צו ממשלתי. מנסים לסמם אותה והיא מנסה לשמור על שפיותה בתנאים מחפירים. היא מבקשת מהן סיוע והצלה. איך הצליחה להעביר להם מסר ? עוד מוסיפה כי הן חייבות לה וכי יש בוגד במחלקה הסודית שבה עבדו. האם הם יסתכנו ויעזרו לה? מיהו הבוגד? ללא ספק יש לקרוא את הספר עב הכרס בכדי לגלות מה עומד מאחורי השאלות.

ספר עם עלילה מורכבת וחשובה , מבוססת על מיקומים אמתיים . עלילה אשר המאירה על תקופה דרמתית בהיסטוריה. יחד עם זאת. עלי לציין כי הרגשתי במהלך הקריאה עלילה נמרחת . ולקראת 200 העמודים האחרונים הייתי לאה לסיימו.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן