Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
צומיקו והשועל המשועבד
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 461
צומיקו הג'ימה היא יתומה שהתחנכה בבית הספר לבנות של "מסדר מידורי הקדושה של האורות השמימיים". זהו מקום מנותק מהעולם, שדואג כי הדרות בו יעסקו בלימודים ולא בענייני השעה, גם כשאותם עניינים נוגעים להופעתו של גזע חדש: האמראנתים. הם אינם בני אדם ולא חיות אך יש להם מאפיינים של אלה וגם של אלה, והם המיתוסים והאגדות שלנו שקרמו עור וגידים. הופעתם משנה את האנושות, והנסיונות לכונן שלום עם גזע חזק ולא לגמרי מובן מעוררים קונפליקטים רבים ופחד. כשצומיקו מקבלת לפתע ירושה גדולה מקרובה רחוקה שלא הכירה, היא מגלה שביחד עם האחוזה וההון נמסר לה גם נכס משפחתי עוין ומסויג: רב־משרתים. והוא לא בן אדם. ארג'נט האמראנתי שירת את משפחת הג'ימה במשך מאות שנים. אם צומיקו לא תחדש את הקשר הרב־דורי איתו הוא ימות. והוא שונא אותה. לארג'נט ולצומיקו יש מטרה משותפת: שניהם רוצים בשחרורו של ארג'נט מהשיעבוד הארוך. אבל זו מתגלה כמשימה סבוכה במיוחד, וככל שחולפים הימים, והשניים מתוודעים זה לזה ומתמודדים עם עולם מורכב וקסום של בני אדם, אמראנתים ובני כלאיים שלא תמיד פניהם לשלום, הם מתחילים לתהות עד כמה הם באמת רוצים שדרכיהם יפרדו. צומיקו והשועל המשועבד הוא סיפור שמערער את גבולות המציאות והדמיון, ומאפשר להגדיר מחדש למה אנחנו קוראים אהבה, וכלפי מי אפשר להרגיש אותה. פורטריית הוא שמה הבדוי של סופרת שהחלה את דרכה ככותבת פאנפיקים, ולאחר מכן החלה לברוא עולמות משלה, רומנטיים ומלאי יצירתיות, חום והתלהבות.

כבר הרבה זמן שספר לא נגע בי ככה וריתק אותי לסיפור ולדמויות. כמה חמלה, רוך, נתינה ואהבה. קראתי ולא יכולתי להפסיק. והכריכה…. לאחר הקריאה הכריכה קבלה חיים משל עצמה. אהבתי אותה לפני שקראתי ואהבתי אותה יותר אחרי. מושלמת.

צומיקו הג'ימה בת 20 מקבלת ירושה מפתיעה. כסף רב, בית אחוזה, אדמות, ורב משרתים. מה מיוחד ברב המשרתים הזה? הוא לא אדם. הוא אמראנתי (חיה בעלת כוחות היכולה ללבוש דמות אדם) והוא משועבד לה ותלוי בה כדי להמשיך לחיות. צומיקו, אישה מלאת תום ואהבה, לא מוכנה לקבל את המצב הזו בו יצור אנושי כלשהו משועבד למישהו אחר ומחויב למלא את כל גחמותיו. היא תעשה הכל כדי לשחררו מכבליו.

ארג'נט האמראנתי, בן למשפחת שועלים מפוארת ובעל כוחות מופלאים, משועבד במשפחת הג'ימה כבר דורות רבים. השיעבוד החל ממחווה של רצון טוב שהסתבכה. כשצומיקו מגיעה לבית סטייטלי, היא עדיין לא יודעת שהיא ריברית ולא סתם ריברית אלא משואה, אחת שנשמתה מוארת מאוד ובכוחה להזין ולהשפיע על אמראנתים, ובמיוחד על ארג'נט, האמראנתי שלה.

צומיקו היא גבירתו החדשה של ארג'נט. הגבירות הקודמות השפילו אותו והוא מצפה ליחס דומה מצומיקו. אך מצפה לו הפתעה. צומיקו מאפשרת לו חופש פעולה, סומכת עליו ובוטחת בו, וארג'נט שבתחילה היה מאוד עויין כלפיה מתחיל לראות במחוייבות שלו כלפי גבירתו יותר עונג מסבל.

לאט לאט המחסומים בינהם יורדים, האמון עולה, הקירבה גדלה והרגשות גואים. אך ארג'נט עדיין משועבד לצומיקו. איך יסירו את השיעבוד בלי שאחד מהם יפגע? איך יממשו את הקשר שלהם ללא עליונות של אחד מהם?

בתוך העולם הקסום הזה המורכב מבני אדם, אמראנתים ובני כלאיים, יש תנועה של רצון טוב ליצור שלום ואחווה בין המינים. במיוחד כשמתחילים לצאת לאור בני כלאיים, משמע יצורים שהם חצי אדם חצי אמראנתים. הסופרת יצרה עולם שלם של יצורים קסומים המתנהלים בו בתבונה ובחמלה אך לפעמים גם בכוחניות ורוע, כמו העולם שלנו.

מגע ואמון הם הבסיס לכל הקשרים הנרקמים פה בספר והמעניקים חיים לדמויות. זה אולי ספר פנטזיה אך זהו בסיס איתן גם בחיים האמיתיים. כל נשמה זקוקה למישהו שיאמין בה ויעטוף אותה באהבה שתזין אותה.  מקווה שיש לכם אחד כזה לפחות.

קריאה מהנה.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן