Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
פריחת הטימין
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 352
מפגש מקרי בין גבר לאישה ברומא שבאיטליה, חושף שקר שעתיד להוביל את רמונה ואת ג'נארו למסע חוצה יבשות. האם שקר שנועד לחבר בין שתי נשמות, יפריד ביניהן לנצח? שקרים ואהבה, מוות וגעגוע, כמיהה לחופש וחרטה - כל אלה ועוד מלווים את גיבורי הרומן "פריחת הטימין". על רקע תיאורים עוצרי נשימה של אירופה ודרום אמריקה, ובדרך גדושת הרפתקאות בהרי האנדים, בערבות דרום ארגנטינה ובאוקיינוס השקט, חווים רמונה וג'נארו מסע חיים שאחריו דבר אינו חוזר להיות כפי שהיה. הם פוגשים את המציאות המפתיעה, הכואבת והמרוממת גם יחד, בין אם בדהירה על גב סוס, בנסיעה ללא סוף, ובין אם ברחובותיה של עיירה קטנה שלא הייתה אמורה להיות חלק ממסעם. ההווה נשמט ומתחלף בקרקע מוצקה מן העבר, ויד נעלמת מושכת את הקורא מבעד למסך זמן פיזי כמעט, ומחזירה אותו בחזרה ללא התראה מוקדמת. הספר מומלץ לחובבי הרפתקאות ולמי שמחפש עלילה מותחת, מעניינת ומרגשת. "פריחת הטימין" הוא ספר הביכורים של עמרי נתן. "אומרים שהזמן הוא המרפא הטוב ביותר", אמר לה. "אבל אהבה היא לא מחלה. כדאי שתזכור את זה".

הספר לוקח אותנו הקוראים אל נופיה הרומנטיים של איטליה ובמיוחד רומא ובמשיכת יד לוקח את הקורא אל ערבות דרום ארגנטינה, אל עיירות ציוריות ואל חופי האוקיינוס השקט אשר האחד יפה יותר מקודמו.

החלק הראשון מספר את סיפורה של רמונה אשר אבדה את שני הוריה בעודה בת שנה אחת בלבד, גדלה אצל דניאלה וויקטור סבה וסבתה. כבר בגיל עשר החליטה כי היא רוצה לנסוע לאיטליה לאור העובדה שהוריה היו איטלקים. כל רצונה להתחקות אחריהם.

ג'אנרו ולואיס , שני חברים טובים תכננו את מסע חייהם זמן רב. שום דבר לא הכין אותם לגניבת תיקו ומפגשו עם חבורה איטלקית מוזרה .

בעיצומה של הדרמה הזו בפיאצה נבונה מוכרת מיצים סחוטים בשם רמונה פוגשת בחור לובש מעיל דק שאינו תואם את מזג האויר החם ומבקש מיץ רימונים ללא קרח. כעבור מס' שעות חוזר ג'אנרו  להציע לה סיור ברחבי העיר. מה שלא ידעו האחד על השנייה זה את שמותיהם האמיתיים ואת עברם. וכך קרלו ואנג'לה חשפו אט אט את אהבתם זה לזו . השניים לא הצליחו להיפרד בערב ההוא. לבבותיהם התחברו להם בעודם תרים אחר אהבתם בסוטרי עיירה ציורית, נפגשים עם המקומיים , נהנים מאוכל טוב. עד אותו יום בו חשפו שניהם את השקר על עברם. למחרת מצא ג'אנרו את הבקתה שלהם ריקה ופתק קטן  בו כתוב "תמיד אוהב אותך, רמונה".

החלק השני מפגיש אותנו עם סיפורם של פילאר ואלונסו  אשר גדלו בשכנות בארגנטינה. סיפור אהבתם נרקם בצל העובדה כי למשפחתה של פילאר קרבת משפחה  לפרון נשיא ארגנטינה- עובדה אשר מטלטלת את המשפחה נוכח המצב בארגנטינה. לאחר נישואיהם החליטו לברוח מחשש שיפגעו עקב המצב הפוליטי . פילאר מגלה שהיא בהריון. הנדודים לא הטיבו עימה והיא מחליטה לשוב בחשש כבד אל משפחתה . כך נולדה רמונה. השלטונות רדפו את שניהם או אז החליטו לא לקחת סיכון , השאירו את בתם בידי סבה וסבתה וטסו לשוייץ . תאונת דרכים מקפחת חייהם.

האם גורלם של ג'אנרו ורמונה יפגיש אותם שוב? ואיך פריחת הטימין עוטפת את הסיפור.. הסוף מפתיע..

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. טניה

    ספר מהנה ביותר. אותנטי מאוד

  2. חיים

    ספר מרתק שמשאיר אותך במתח

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן