Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
פראנסין
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 503
"פראנסין" מאת ג'. ל. באטלר, בהוצאת "דני ספרים" הוא ספר מתח משובח. פראנסין דיי היא עורכת דין צעירה המתמחה בתיקי גירושים. היא בונה את הקריירה שלה בשקדנות ובזהירות, ונמצאת רק כפסע מלהצטרף אל רשימת פרקליטי העלית של לונדון. אך כשהיא פוגשת את הלקוח החדש שלה, מרטין ג'וי העשיר והמושך, כל חומות ההגנה שלה מתפוררות. פראנסין מפרה את כל החוקים ונסחפת לרומן סוער וחסר גבולות. מרטין מבטיח לה שהוא עומד להתגרש מאשתו, דונה, אך פראנסין חושדת שהדבר אינו כה פשוט ומחליטה לעקוב אחר האישה. ערב אחד היא מגלה לתדהמתה שהשניים נפגשים לארוחת ערב ונראים מאוהבים מתמיד. למחרת בבוקר היא מתעוררת בדירה לא מוכרת, כשכל זיכרון מהמעקב הלילי נמחק כלא היה. והגרוע מכל עוד לפניה, כשהיא מגלה שדונה ג'וי נעלמה... לפתע, פראנסין מוצאת עצמה לכודה בסבך מסוכן של שקרים, בגידות וסודות, שבו כל צעד שגוי שלה עלול להוביל למפלתה. מה קרה באותו ערב ולמה היא לא מסוגלת לזכור ממנו דבר? איפה דונה ומי אחראי להיעלמה? ככל שפראנסין מוסיפה לחקור בדבר, כך הולכת הרשת ומתהדקת סביבה וסביב החיים הבטוחים שהיא עמלה לבנות לעצמה. ג'.ל. באטלר הוא שם העט של טסמינה פרי, סופרת בריטית ידועה, תושבת לונדון, בעלת רקע במשפטים ובכתיבה עיתונאית. זכויות הסרט על הספר נמכרו לחברת סוני.

פראנסין בשנות השלושים לחייה היא עורכת דין מבריקה ומצליחה שעובדת בפירמה מכובדת ומתמחה בדיני משפחה.

ממש ביום ההולדת שלה היא מכירה את הלקוח החדש שהיא תייצג בבית המשפט כשהוא מתגרש מאישתו, את מרטין. למרטין ודונה אישתו נכסים וכסף רב ופראנסין נשכרת כדי להגן על האינטרסים של מרטין."מרבה נכסים מרבה דאגות” יש הרבה על הפרק בחלוקת הרכוש של בני הזוג ולפראנסין מחכה עבודה לא פשוטה. מחכה לה עבודה לא פשוטה בעיקר מפני שכבר בערב הראשון שהכירו הם סיימו אותו במיטה. מרטין בשבילה הוא לא עוד לקוח שבשבילו היא נלחמת…

הקשר והמשיכה מעמיקים ומרטין ופראנסין ממשיכים "לגנוב פגישות”, אסור שאף אחד ידע על הקשר מאחר ויש ניגוד אינטרסים. מרטין מכיר לה את השותף שלו ואישתו ומבטיח לפראנסין הרים וגבעות. כל זה שהדמות של דונה אישתו ברקע. פראנסין חשדנית ומתחילה לעקוב אחרי אישתו. היא מגלה שמרטין לא היה כנה איתה ושהוא ואישתו עדיין נפגשים בסתר ואף נמצאים בקשר מיני. פראנסין זועמת ומתרחקת ממרטין. כשפראנסין מתעמתת עם מרטין בנושא של דונה, הוא מבטיח לה שזה לא שוב ומשכנע אותה שהוא רק רוצה להתגרש ממנה. הכל טוב ויפה עד שדונה נעלמת. אף אחד לא יודע היכן היא והמשטרה מפרסמת פניה רישמית לציבור על היעלמה. כמובן שבעלה הופך להיות החשוב העיקרי, הם בדיוק נמצאים בתהליך של גירושים שבו יצטרכו לחלק בניהם את הרכוש.

מרטין נעצר כחשוב בהעלמה של דונה אישתו ומשוחרר לאחר חקירה. אם עד עכשיו הסיפור היה מתח קליל ומעניין אז עכשיו העלילה מעלה הילוך, המתח מעלה הילוך והקצב של ההתרחשויות רק עולה ועולה. עוד ועוד חשודים עולים והקלפים נטרפים בכל פעם מחדש.

אז היכן אישתו של מרטין ומה עלה בגורלה? האם מרטין חף מפשע?

כמו שכתבתי, הסיפור מתחיל רגוע ולקראת אמצע הספר הקצב עולה ועולה. היה לי קשה להפרד מהסיפור, הרגשתי שהוא מלווה אותי אפילו בעבודה, רק חיכיתי לחזור הביתה ולצלול שוב אל תוך העלילה.
אהבתי במיוחד את דמותה הצבעונית של פראנסין ואת העובדה שלמרות שסבלה ממחלות הנפש שלה היא הגיעה למעמד מקצועי מכובד בהחלט. נהנתי לקרוא על ההתמודדות שלה עם המצב הסבוך אליו היא נקלעה והעובדה שהיא היתה דמות מיוחדת כל כך הוסיפה הרבה עניין לעלילה.

אם אני צריכה לסכם את חווית הקריאה במילה אחת: מצויין. בשתי מילים: רוצו לקרוא!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן