Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
פראנסין
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 501
פראנסין דיי היא עורכת דין צעירה המתמחה בתיקי גירושים. היא בונה את הקריירה שלה בשקדנות ובזהירות, ונמצאת רק כפסע מלהצטרף אל רשימת פרקליטי העלית של לונדון. אך כשהיא פוגשת את הלקוח החדש שלה, מרטין ג'וי העשיר והמושך, כל חומות ההגנה שלה מתפוררות. פראנסין מפרה את כל החוקים ונסחפת לרומן סוער וחסר גבולות. מרטין מבטיח לה שהוא עומד להתגרש מאשתו, דונה, אך פראנסין חושדת שהדבר אינו כה פשוט ומחליטה לעקוב אחר האישה. ערב אחד היא מגלה לתדהמתה שהשניים נפגשים לארוחת ערב ונראים מאוהבים מתמיד. למחרת בבוקר היא מתעוררת בדירה לא מוכרת, כשכל זיכרון מהמעקב הלילי נמחק כלא היה. והגרוע מכל עוד לפניה, כשהיא מגלה שדונה ג'וי נעלמה... לפתע, פראנסין מוצאת עצמה לכודה בסבך מסוכן של שקרים, בגידות וסודות, שבו כל צעד שגוי שלה עלול להוביל למפלתה. מה קרה באותו ערב ולמה היא לא מסוגלת לזכור ממנו דבר? איפה דונה ומי אחראי להיעלמה? ככל שפראנסין מוסיפה לחקור בדבר, כך הולכת הרשת ומתהדקת סביבה וסביב החיים הבטוחים שהיא עמלה לבנות לעצמה. ג'.ל. באטלר הוא שם העט של סופרת בריטית ידועה, תושבת לונדון, בעלת רקע במשפטים ובכתיבה עיתונאית.

אם אתה רוצה לנצח בגדול, עליך להסתכן בגדול.

העלילה בספר המתח "פראנסין" מתמקדת בפראנסין דיי, עורכת דין המתמחה בדיני משפחה ורווקה בשנות השלושים המאוחרות לחייה שהקריירה שלה זה הדבר המרכזי והיחיד שממלא אותה.
פראנסין היא אישה יחידה ששוחה בעולם של עורכי דין כרישים והיא תעשה הכל כדי להצליח ולהוכיח את עצמה ולקבל את התואר הנכסף של עורכת דין מצטיינת מידי מלכת אנגליה וכל מה שהיא צריכה בעצם כדי לזכות בהכרה הגדולה ובהערכה מצד העמיתים שלה זה תיק אחד גדול ומפורסם שיקפיץ אותה למעלה בסולם הדרגות של עולם המשפט והצדק.
התפנית בחייה מתרחשת כאשר היא מייצגת את מרטין ג'וי, איש עסקים ובעלים של קרן גידור הסוחרת באגרות חוב להמרה.
מרטין עומד להתגרש מאשתו דונה והוא חייב לצידו עורכת דין חזקה שתשאיר אותו בסוף ההליך המשפטי עם כמה שיותר רכוש ביד.
פראנסין שבקיאה בענייני גירושין תוהה בינה לבין עצמה מה הסיבה האמיתית שהזוג הזה החליט להפריד כוחות וללכת כל אחד לדרכו.

אף פעם לא גיליתי מה גרם לשני אנשים, שבנקודת זמן כלשהי באמת אהבו זה את זה, להתחיל, במקרים מסוימים, לשנוא זה את זה. (עמ' 30)

ערב אחד, בעודה משוטטת במרכז קניות בלונדון, פוגשת פראנסין במקרה את מרטין ובמהרה דבר מוביל לדבר וכצפוי: אי אפשר למנוע את הבלתי נמנע והשניים פוצחים ברומן סוער.
על אף היותה עורכת דין מקצועית שיכולה להפריד רגש מהיגיון, פראנסין נשאבת לקשר העמוק עם מרטין ולא מצליחה לעצור את הטירוף שהיא נכנסה אליו בעיניים פקוחות לרווחה.
פראנסין עושה הכל כדי להסתיר את הקשר עם מרטין כדי לא לפגוע בקידום שהיא מייחלת לו אבל הלב שלה כבר נשבה בקסמו של הגבר הזה וקשה לה לשקר לעצמה.
אבל האושר שלה לא מחזיק לאורך זמן כשהיא מגלה דרך חוקר פרטי של החברה שמרטין שיקר לה וכנראה שהיחסים שלו עם דונה לא כאלה איומים כמו שהוא ניסה להציג אותם והם אפילו ממשיכים להיפגש לפגישות רומנטיות שלא מותירות שום מקום לספק לגבי הרגש שלהם אחד כלפי השניה.
פראנסין הרוסה מהגילוי וכל עולמה חרב עליה ברגע אחד וגם הנטיה שלה לדיכאונות והדו קוטיביות שממנה היא סובלת לא ממש תורמים למצבה הנפשי הרעוע.
היא מחליטה לעקוב אחרי מרטין ואכן מגלה שהוא מבלה בדייט בחברת דונה, פראנסין משתכרת באותו לילה ולמחרת לא זוכרת כלום ממה שקרה.
העלילה הולכת ומסתבכת לאחר שדונה לא מופיעה לדיון בעניין הגירושין ומסתבר שעקבותיה נעלמו באפילה והבן אדם האחרון שראה אותה חיה היה מרטין.
מרטין הופך מיד לחשוד העיקרי בהעלמותה של דונה ופראנסין מרגישה חסרת אונים שהיא לא יכולה לעזור לו ולהוכיח את חפותו.
פראנסין כבר לא סומכת על אף אחד, אפילו לא על עצמה, מרטין מצטייר לפתע בעיניה כדמות פחות נעימה ויותר אפלה והיא מנסה בכל כוחה לשחזר מה קרה לה באותו לילה שבו היא איבדה את ההכרה ושבו גם דונה נעלמה.

אז מה באמת קרה לדונה ומי דאג להעלים אותה ומדוע?

הספר הזה הוא לא ספר מתח רגיל, המתח נבנה לאט אבל כל פרק מותיר את הקורא עם עוד ספקות לגבי האשם…אהבתי את דמותה של פראנסין, בעיקר כשהיא היתה צלולה ותחת שליטה ופחות כשהיא התחילה לאבד ריכוז ולעשות דברים שיכלו להזיק לעצמה ולסובבים אותה.
הספר פראנסין סוחף, מרתק, מסקרן וגם מרבה לתאר את רחובות לונדון הקסומים והוא מסוג הספרים שקוראים בהנאה גדולה.

קריאה מהנה.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן