Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
פצעי אוהב
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 482
החלק הראשון בדואט "פצעי אוהב+נשיקות שונא" שנת 1666, שריפה שהחלה בסמטה קטנה לפנות בוקר כילתה את מרבית העיר לונדון. לשונות האש חרכו את דרכן עד לאחוזת נורת' והותירו הרס רב. מייסון פורסיית', בנאי מוכשר ומבוקש נשכר כדי לשקם אותה. הוא מנהל את עבודות השיקום לשביעות רצונו של לורד אדגר נורת', הברון מקלרנספילד. קסמו האישי כובש את לב בני משפחת נורת' כולה והוא הופך עד מהרה להיות אדם בעל השפעה בחייהם. הברון הזקן, נכדיו תומאס וג'וסלין ומריאן בת הלוויה המסורה, הם רק שחקנים על הבימה בטרגדיה שתכנן להם. מייסון בנה את תוכנית הנקמה שלו לפרטי פרטים. הוא לא ייתן ללב שלו או למצפונו להכתיב את מעשיו. המטרה שלו ברורה ולא משנה לו מי ייפגע בדרך גם אם זה יהיה הוא עצמו. מארק פורסיית' הגיע מניו-אינגלנד הרחוקה ללונדון לצורך עסקיו והופתע לגלות שאחיו הבכור החל במהלך שאין ממנו חזרה. הוא האמין שנקמה לא תוביל לשום דבר טוב. ניסיון העבר הותיר אותו מצולק ועם חלל ריק בחייו. מפגש אקראי בלילה בפונדק עם נוכלת שמנסה לגזול ממנו את כספו ישפיע על גורלו באופן שלא צפה. ברומן התקופתי פצעי אוהב אנו חוזרים אל מחוזות מוכרים מהספר זר של קוצים, אל לונדון ואל חופיה של ניו-אינגלנד במאה ה-17 בעלילה סוחפת, רומנטית ורווית פיתולים. נשיקות שונא הינו החלק השני בדואט. הילה ארוון היא מחברת רבי המכר ההיסטוריים כחותם על ליבך, אי התפוחים, זר של קוצים ועוד.

לונדון של 1667 מתחילה להתאושש הן ממגפה קשה והן משריפה שפקדה את האזור. מייסון פורסיית' הוא מומחה בבנייה שמגיע אל אחוזת נורת' כדי לשקם את האחוזה שחלק ממנה עלה באש. במהלך הספר נגלה שלמייסון יש מניע נסתר לעבוד באחוזה. הוא מתכנן לשקם ולבנות את האחוזה מחדש אבל להרוס משהו אחר…

באחוזה מייסון פוגש את בני משפחת נורת' האצילה, ביניהם את ג'וסלין הנערה המפונקת. הנערה המשועממת מנסה בכל דרך אפשרית לבלות איתו למורת רוחה של בת הלוויה שלה, מריאן. מריאן מראה עויינות כלפי מייסון מהרגע הראשון שבו הם נפגשים, מייסון שמגיע מניו-אינגלנד נתפס בעיניה כחסר תרבות ופשוט עם. בכל הזדמנות היא מתעלמת ממנו או מקניטה אותו. ההתנשאות שלה מכעיסה אותו והוא מחליט להחזיר לה כגמולה. כשמריאן מקבלת מכתבים שגורמים לה עצב, הסקרנות שלו עולה והוא מתחיל לעקוב אחריה כדי לנסות לגלות את סודה ולנצל זאת נגדה.
כאשר מייסון מגלה את סודה של מריאן ומבין שהיא במצוקה וכי הדבר קשור לאחותה הצעירה סופיה, הוא מבטיח לעזור לה. אך הכוונות שלו אחרות וזדוניות.

במקביל מגיע ללונדון אחיו מארק בעיניינים עסקיים. מארק הוא אלמן צעיר שאיבד את אשתו ואיבד את שמחת החיים. הוא טרוד כל הזמן בעסקיו ולא מחפש למלא את החלל שבליבו באישה אחרת. היתקלות שלו עם נוכלת שמנסה לשדוד אותו בלונדון, תשנה את חייו באופן שלא צפה.
מה הסוד שמסתיר מייסון מפני בני משפחת נורת' ומה יעלה בגורלם כאשר מייסון יחשוף אותו? מה המזימה שרקם כדי להרוס את המשפחה ולמה?
מה יהיו ההשלכות של מעשיו?
ומה יהיו תוצאות ביקורו של מארק בלונדון, האם יפתח את ליבו סוף סוף למישהי אחרת?
הרבה שאלות שאת התשובות להן תוכלו למצוא כמובן בדואט "פצעי אוהב" שהוא החלק הראשון בו וב"נשיקות שונא" החלק השני שלו.

יש כל כך הרבה התרחשויות בדואט גם לאחר מה שפירטתי מעלה, כאלו שאני לא רוצה להרחיב מחשש לספויילרים.
אני כן יכולה לספר לכם שאין רגע דל בעלילה, שיש הרבה דמויות מרכזיות שהצלחתי להתחבר לרבות מהן.

הדואט מקסים. הוא לקח אותי מאות שנים אחורה. הרגשתי זבוב על הקיר באחוזה, בפונדק הדרכים בבוסטון, באחוזות המפוארות, בפאב הלונדוני ובחווה של המתיישבים האנגלים בניו-אינגלנד שבאמריקה. הספר מלא בתיאורים מפורטים ומדויקים ששאבו אותי פנימה אל תוך העלילה. הוא סחף אותי איתו והיה מרתק.

העניין והסקרנות נמשכו לכל אורך הדואט גם כשקראתי אותו בקיץ 2019 כקוראת בטא כטיוטה וגם לאחר שקראתי אותו מחדש ערוך כדואט.
ניכר שהסופרת הילה ארוון "הכינה שיעורי בית" לכבוד כתיבתו וערכה תחקיר מעמיק. העלילה נכתבה ברוח התקופה וכוללת הרבה עובדות היסטוריות שמובאות אלינו באופן נעים מבלי לפגום בהנאה מעלילת הספר.
נהניתי ממנו מאוד ועל הדרך למדתי היסטוריה אנגלית.
מאוד מוערכת העובדה שהילה הוציאה את שני הכרכים של הדואט יחד ולא צריך לחכות עד שהשני יצא לאור.

ואם זה לא היה מספיק ברור עד כה… אני ממליצה בחום על קריאת הדואט.
פנו לעצמכם זמן (לצערי לא חסר לנו מזה בימי הקורונה) והפליגו אל מחוזות רחוקים (גם מבלי לצאת מהבית פיזית).

הינה כריכת החלק השני "נשיקות שונא" והתקציר מייד לאחר מכן:

חייה של סופיה דוונפורט היו מלאים בעוני, בכאב ובנדודים. היא עשתה את כל מה שצריך לעשות כדי לשרוד ברחובות הסיטי האפלים והמסוכנים של לונדון. יום אחד הגורל העניק לה הזדמנות לשנות את עתידה. סופיה צריכה להחליט האם היא מוכנה לתקן את דרכיה בתמורה למשפחה תומכת ולבית חם ויציב. האם היא תהיה מסוגלת לעזוב את חיי הפשע, להתגבר על פחדיה ולעשות את הבחירה הנכונה?
סוד גדול מהעבר שנחשף מאיים על תוארו ונחלתו של לורד תומאס נורת’, הברון החדש מקלרנספילד. כדי להציל את האחוזה מליפול בידי נושים וכדי להציל את עתיד משפחתו הוא נאלץ לכרות ברית נישואים ולקשור את חייו עם אישה שהוא נשבע לתעב.
גרייס פורסיית’ האמינה שתוכל לגשר על שנים של עוול ושנאה בכוח אהבתה אבל גם כוונותיה הטובות ומאמציה השונים לא הכינו אותה לבאות. בעלה לעתיד רואה בה תזכורת לחטאי משפחתו וכל ניסיונותיה נועדים לכישלון. לפי החוזה שנחתם יש לה רק שנתיים כדי לשכנע אותו שאפשר גם אחרת. האם היא תצליח?
בספר נשיקות שונא רוקמת הילה ארוון למארג אחד את כל חוטי העלילה שהחלו בספר פצעי אוהב ומחזירה את זירת ההתרחשות אל אחוזת נורת’ באנגליה.

איפה משיגים את הדואט בימים טרופים אלו? ישירות מהסופרת עצמה באתר "הספרים של הילה" או בחנויות הדיגיטל של עברית ואינדיבוק.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן