Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
פצעי אוהב
תגית:
סופר/ת:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 482
החלק הראשון בדואט "פצעי אוהב+נשיקות שונא" שנת 1666, שריפה שהחלה בסמטה קטנה לפנות בוקר כילתה את מרבית העיר לונדון. לשונות האש חרכו את דרכן עד לאחוזת נורת' והותירו הרס רב. מייסון פורסיית', בנאי מוכשר ומבוקש נשכר כדי לשקם אותה. הוא מנהל את עבודות השיקום לשביעות רצונו של לורד אדגר נורת', הברון מקלרנספילד. קסמו האישי כובש את לב בני משפחת נורת' כולה והוא הופך עד מהרה להיות אדם בעל השפעה בחייהם. הברון הזקן, נכדיו תומאס וג'וסלין ומריאן בת הלוויה המסורה, הם רק שחקנים על הבימה בטרגדיה שתכנן להם. מייסון בנה את תוכנית הנקמה שלו לפרטי פרטים. הוא לא ייתן ללב שלו או למצפונו להכתיב את מעשיו. המטרה שלו ברורה ולא משנה לו מי ייפגע בדרך גם אם זה יהיה הוא עצמו. מארק פורסיית' הגיע מניו-אינגלנד הרחוקה ללונדון לצורך עסקיו והופתע לגלות שאחיו הבכור החל במהלך שאין ממנו חזרה. הוא האמין שנקמה לא תוביל לשום דבר טוב. ניסיון העבר הותיר אותו מצולק ועם חלל ריק בחייו. מפגש אקראי בלילה בפונדק עם נוכלת שמנסה לגזול ממנו את כספו ישפיע על גורלו באופן שלא צפה. ברומן התקופתי פצעי אוהב אנו חוזרים אל מחוזות מוכרים מהספר זר של קוצים, אל לונדון ואל חופיה של ניו-אינגלנד במאה ה-17 בעלילה סוחפת, רומנטית ורווית פיתולים. נשיקות שונא הינו החלק השני בדואט. הילה ארוון היא מחברת רבי המכר ההיסטוריים כחותם על ליבך, אי התפוחים, זר של קוצים ועוד.

בסקירה זו תוכלו למצוא סקירה לשני חלקי הדואט: פצעי אוהב ונשיקות שונא.

מייסון פורסיית' מגיע לאנגליה ונשכר לשפץ את אחוזת משפחת נורת' שנפגעה בשריפה הגדולה. כשלורד נורת' הזקן פוגש בו, הוא מרגיש כי מדובר באדם אמין ומתרשם שהוא יעשה את העבודה במלואה, הוא לא יודע שלמייסון יש תוכנית אחרת מאחורי הקלעים, ושהוא ושאר יושבי האחוזה הולכים לשחק בה תפקיד. מייסון מתכנן את צעדיו בזהירות, אך כל מה שעומד לנגד עיניו זה נקמה. גם כשאחיו מארק מגיע פתאום לאנגליה, הוא לא מצליח להוריד אותו מהתוכנית, ונראה שמייסון יעשה הכול כדי שתוכניתו תצא לפועל. אך עד מהרה יחכו גם למייסון וגם למארק הפתעות בדרך, ולא בטוח שהם יהיו מהסוג שאוהבים..

כשכתבתי על הספר 'זר של קוצים' הזכרתי בסקירה שאחים שלי היו צריכים להחביא לי את הספר כדי שלא אקרא אותו מיד, זה קרה לי גם בשבועות עם הספר 'אי התפוחים' והפך למן מסורת כזו עם הספרים של הילה, לכן ברגע שהספרים נחתו אצלי, הם עברו למשמרת אצל אחי עד לליל הסדר, כדי שלא אגמע אותם ברגע ואשאר בלי מה לקרוא.

פצעי אוהב הוא הראשון בדואט מיוחד, ואפשר להגיד שהוא סוג של המשך לספר 'זר של קוצים' (אך זר של קוצים ופצעי אוהב אינם תלויים זה בזה לקריאה) זהו ספר מיוחד ונוגע ללב, שאמנם הפעם אין בו מכשפות, אבל הוא לגמרי ספר מכשף. העלילה סוחפת ומפתיעה והילה לא מפחדת להעלות גם נושאים לא פשוטים בספר (אם כי הייתי שמחה אם הייתה איזו אזהרה בתחילת הספר).

כרגיל, המחקר ההיסטורי שהילה עשתה נותן את פירותיו- השפה, התיאורים והאווירה כולה בספר זורקת אותנו היישר לשנת 1666, ונראה שאפילו מזג האוויר בחג התאים את עצמו לקודרות של לונדון. הספר מתאים לאוהבי הרומנים ההיסטוריים, הוא נקי ברובו חוץ מכמה תיאורים חפים ממילים גסות, אך ברורים במעשים וגם בני נוער יכולים לקרוא בו. הספר נגמר בצורה מותחת שבהחלט משאירה טעם של עוד, וכל כך שמחתי שהדואט יצא ביחד, ויכולתי מיד להמשיך לספר הבא.

שורה תחתונה: כשאתה זורק בוץ לא בטוח שתפגע במטרה, אבל היד שלך בטוח תהיה מלוכלכת.

גילוי נאות: כרגיל, כשיש צורך בכך, אני שמה לעיניכם גילוי נאות. הילה, מחברת הספר שעליו אכתוב בעוד מספר שורות, היא מנהלת האתר, את ספריה קראתי קודם שהכרתי אותה, וגם עכשיו הסקירה שלי תשקף את דעתי הכנה.

רגע לפני שאתם ממשיכים לקרוא, האם כבר קראתם את החלק הראשון של הדואט 'פצעי אוהב' אם כן, מוזמנים להמשיך לקרוא, אך אם לא, עצרו, שני הספרים תלויים זה בזה וייתכן שיהיו ספויילרים על הספר הקודם, ראו הזוהרתם! האזהרה נוגעת לסקירה בלבד, את התקצירים לשני הספרים אפשר לקרוא בלי חשש. כאן תוכלו למצוא את התקציר לספר.

בדיוק בנקודה בה נגמר הספר הקודם, מתחילה עלילת הספר הנוכחי. בפני סופיה דוונפורט עומדת בחירה, האם להישאר עם 'המושיע שלה' ולהנות מחיים בטוחים או לצאת אל הרחובות ולחיות בחופש. גם בפני לורד תומאס נורת' עומדת בחירה קשה, להינשא לקרובת משפחתו ובכך להציל את אחוזת משפחתו או לוותר על האחוזה והנישואים ולהישאר עם תואר שלא שווה דבר. נראה שרק גרייס פורסיית' כבר בחרה, והיא החליטה שבאמונה ובאהבה היא תצליח לאחות קרע שנקרע לפני שנים ולאחד בין שתי משפחות, אבל האם הבחירה שלה תצליח? ומה יהיו הבחירות שיבחרו האחרים?

אם חשבתי שהחלק הראשון בדואט היה מפתיע, החלק הזה הגיע והפתיע הרבה יותר, לא ידעתי מי מרגיש מה, מה באמת קורה והיה לי קשה להבין מה אמת ומה שקר. ואז לאט לאט הדברים התחילו להתבהר ותשובות לכל השאלות שלי התחילו להגיע, אבל אני כבר מכירה את הילה, וידעתי שהיא לא תעשה הכול בקלות, ובאמת המשיכו להגיע הפתעות נוספות בדרך. בשני הספרים יש עלילות משנה, אבל הן לא משתלטות על הסיפור, אלא מביאות חלקים נוספים אליו ומוסיפות לו המון.

אהבתי מאוד את הספר, הוא סוחף, מעביר רגשות בצורה מדהימה, וגרם לי להרגיש הרבה. ברגע שהוא נגמר כל כך הצטערתי, אהבתי את הסוף של הספר, אבל לא רציתי שהוא ייגמר. תמיד כשאני קוראת ספר, אני מחכה לרגע שבו אבין את שם הספר או את הציור על הכריכה. בספר הראשון קל להבין את הכריכה, אבל השמות של שני ספרים, והכריכה של השני שיגעו אותי לאורך העלילה, ולקח לי זמן להבין, אבל ברגע שהבנתי אהבתי את הספרים הרבה יותר. גם בספר הנוכחי, הספר מתאים לאוהבי הרומנים ההיסטוריים, אך חשוב לציין שבעיניי הספר הזה קצת פחות נקי מהקודם. וכעת כל מה שנותר להגיד זה שאני כבר מחכה לרומן הבא.

שורה תחתונה: "נאמנים פצעי אוהב, ונעתרות נשיקות שונא" (משלי כז', ו')

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן