Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
פצעי אוהב
קטגוריה:
סופר/ת:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 482
החלק הראשון בדואט "פצעי אוהב+נשיקות שונא" שנת 1666, שריפה שהחלה בסמטה קטנה לפנות בוקר כילתה את מרבית העיר לונדון. לשונות האש חרכו את דרכן עד לאחוזת נורת' והותירו הרס רב. מייסון פורסיית', בנאי מוכשר ומבוקש נשכר כדי לשקם אותה. הוא מנהל את עבודות השיקום לשביעות רצונו של לורד אדגר נורת', הברון מקלרנספילד. קסמו האישי כובש את לב בני משפחת נורת' כולה והוא הופך עד מהרה להיות אדם בעל השפעה בחייהם. הברון הזקן, נכדיו תומאס וג'וסלין ומריאן בת הלוויה המסורה, הם רק שחקנים על הבימה בטרגדיה שתכנן להם. מייסון בנה את תוכנית הנקמה שלו לפרטי פרטים. הוא לא ייתן ללב שלו או למצפונו להכתיב את מעשיו. המטרה שלו ברורה ולא משנה לו מי ייפגע בדרך גם אם זה יהיה הוא עצמו. מארק פורסיית' הגיע מניו-אינגלנד הרחוקה ללונדון לצורך עסקיו והופתע לגלות שאחיו הבכור החל במהלך שאין ממנו חזרה. הוא האמין שנקמה לא תוביל לשום דבר טוב. ניסיון העבר הותיר אותו מצולק ועם חלל ריק בחייו. מפגש אקראי בלילה בפונדק עם נוכלת שמנסה לגזול ממנו את כספו ישפיע על גורלו באופן שלא צפה. ברומן התקופתי פצעי אוהב אנו חוזרים אל מחוזות מוכרים מהספר זר של קוצים, אל לונדון ואל חופיה של ניו-אינגלנד במאה ה-17 בעלילה סוחפת, רומנטית ורווית פיתולים. נשיקות שונא הינו החלק השני בדואט. הילה ארוון היא מחברת רבי המכר ההיסטוריים כחותם על ליבך, אי התפוחים, זר של קוצים ועוד.

"פצעי אוהב" הוא רומן היסטורי, החלק ה-1 מדואט, המתרחש בלונדון בשנת 1666 שאחרי השריפה הגדולה שכילתה חלק גדול מהעיר.

מייסון פורסיית' הוא אדריכל צעיר הנשכר על מנת לשפץ את אחוזת נורת' ולהשיבה לימי תפארה. מייסון הוא איש עבודה חרוץ, כריזמטי, אמין ובעל קסם אישי רב. תכונות אלו מסייעות לו להתחבב על בני משפחת נורת' ולהפוך לאיש סודם: לורד אדגר נורת' הזקן ונכדיו תומאס וג'וסלין, וגם על עובדי הבית כולל מריאן אשת הקרח, בת לוויתה של ג'וסלין.

אולם מייסון הוא לא האדם החביב והמסור שהוא מציג את עצמו. למעשה יש לו חשבון לסגור עם משפחת נורת' והוא הגיע לאחוזה על מנת לנקום בהם. מייסון כל כך נחוש להמשיך בתוכנית הנקם שלו שגם אחיו מארק לא מצליח להניע אותו ממשימתו.

מארק הינו נגר וסוחר רהיטים מצליח המגיע מניו אינגלנד ללונדון במיוחד לצורך עסקיו. הוא איש טוב, בעל ערכים ומראה פראי. מפגשיו עם מייסון ועם נוכלת יפייפה וחכמה, שהחיים לא היטיבו עמה, ישנו את חייו.

דעתי על הספר

השאלתי את "פצעי אוהב" מהספרייה מתוך מחשבה שאשקע בו וייקח לי זמן לסיימו, אולם התבדיתי וסיימתי לקרוא אותו ב-4 ימים (שזה מהיר בשבילי). היה לי קשה להניח אותו מהיד מרוב שהוא היה סוחף ומעניין.

אהבתי את זה שהוא שונה מעט במבנה שלו משאר ספריה של הילה ארוון, בכך שהוא עוסק במגוון של סיפורים. אין עלילה אחת מרכזית ודמויות ראשיות יחידות אלא מעין מארג של עלילות ודמויות שיוצרות סיפור אחד שלם ותמונה רחבה יותר.

אהבתי גם את הדמויות בספר – הגבריות והנשיות. ארוון אוהבת את הדמויות שלה וזה ניכר בכתיבתה. אגב, יש לה כשרון מיוחד לכתוב דמויות גבריות חלומיות. אני אישית התאהבתי במארק המחוספס והגברי.

כמו כן, ניכרת ההשקעה והתחקיר שביצעה ארוון על התקופה בה מרחשת העלילה. אחת הסיבות שקשה להניח את הספר מהיד היא כי הרגשתי ממש שם, בלונדון של 1666. חייתי בעולם חדש וקסום והיה לי קשה להתנתק ממנו.

רק אזהרה אחת קטנה: אם אין לכם זמן לשבת ולקרוא את "פצעי אוהב" אז אל תקראו אותו. תשמרו אותו לימים ארוכים שבהם אתם יכולים לשקוע בקריאה כי באמת שלא תרצו לעזוב אותו.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן