Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
פצעי אוהב
קטגוריה:
סופר/ת:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 482
החלק הראשון בדואט "פצעי אוהב+נשיקות שונא" שנת 1666, שריפה שהחלה בסמטה קטנה לפנות בוקר כילתה את מרבית העיר לונדון. לשונות האש חרכו את דרכן עד לאחוזת נורת' והותירו הרס רב. מייסון פורסיית', בנאי מוכשר ומבוקש נשכר כדי לשקם אותה. הוא מנהל את עבודות השיקום לשביעות רצונו של לורד אדגר נורת', הברון מקלרנספילד. קסמו האישי כובש את לב בני משפחת נורת' כולה והוא הופך עד מהרה להיות אדם בעל השפעה בחייהם. הברון הזקן, נכדיו תומאס וג'וסלין ומריאן בת הלוויה המסורה, הם רק שחקנים על הבימה בטרגדיה שתכנן להם. מייסון בנה את תוכנית הנקמה שלו לפרטי פרטים. הוא לא ייתן ללב שלו או למצפונו להכתיב את מעשיו. המטרה שלו ברורה ולא משנה לו מי ייפגע בדרך גם אם זה יהיה הוא עצמו. מארק פורסיית' הגיע מניו-אינגלנד הרחוקה ללונדון לצורך עסקיו והופתע לגלות שאחיו הבכור החל במהלך שאין ממנו חזרה. הוא האמין שנקמה לא תוביל לשום דבר טוב. ניסיון העבר הותיר אותו מצולק ועם חלל ריק בחייו. מפגש אקראי בלילה בפונדק עם נוכלת שמנסה לגזול ממנו את כספו ישפיע על גורלו באופן שלא צפה. ברומן התקופתי פצעי אוהב אנו חוזרים אל מחוזות מוכרים מהספר זר של קוצים, אל לונדון ואל חופיה של ניו-אינגלנד במאה ה-17 בעלילה סוחפת, רומנטית ורווית פיתולים. נשיקות שונא הינו החלק השני בדואט. הילה ארוון היא מחברת רבי המכר ההיסטוריים כחותם על ליבך, אי התפוחים, זר של קוצים ועוד.

העיתוי ליציאת הדואט "פצעי אוהב" ו"נשיקות שונא" הוא מצמרר. למה, אתם שואלים. הינה ציטוט מפרק הפתיחה של "פצעי אוהב".

מגפת הדבר המיתה עשרות אלפים מתושבי העיר לונדון. אלו ששרדו את מלחמת האזרחים לא היו כל כך ברי מזל, מלאך המוות ארב להם בדמותה של מחלה מידבקת איומה. לונדון טרם הספיקה לקבור את מתי המגפה ושריפה גדולה כילתה את מרבית שטחי העיר. הציניקנים יאמרו שטוב שכך קרה, שכן רק להבות האש הצליחו לעצור את המגפה הנוראית.

לקרוא את הדואט בצל הקורונה, כשמגפה, בידוד והסגר הפכו למילות חובה באוצר המילים שלנו – פשוט מצמרר.

העלילה מתחילה באחוזת נורת', שהאגף הצפוני שלה נשרף ונהרס בשריפה הגדולה שפקדה את לונדון מייד לאחר המגפה. מייסון פורסיית', בנאי מומחה נשכר לשקם את האחוזה. בפגישה הראשונה עם אדון האחוזה הלורד אדגר נורת' הזקן אנו מגלים שלמייסון יש סיבה נוספת לעסוק בעבודות השיפוץ של האחוזה והיא לא מקצועית ולא טהורה. למעשה יש לו כוונות זדון לגבי בני המשפחה ובמהלך קריאת הספר אנו מבינים מה עומד מאחורי זה.

תומאס נורת', נכדו של הלורד, שבחר בו מבין כל אנשי המקצוע לנהל את השיפוץ של האחוזה המשפחתית, כמובן שאינו מודע לזה. מייסון מצליח להשתחל לחיי המשפחה, להתחבר עם תומאס ואחותו הקטנה והמפונקת ג'וסלין ולסובב את כולם סביב האצבע שלו.

היחידה ששמה עליו עין וחושדת במניעיו היא בת לווייתה של ג'וסלין, מריאן הגאה והמרוחקת. אבל גם היא לא יודעת מה הכוונות הנסתרות שלו לגבי משפחת נורת' ורק דואגת לשלומה של ג'וסלין שנכבשת בקסמיו של הבנאי המוכשר.

מייסון לא נרתע מקרירותה של מריאן, ההיפך זה מאתגר אותו. אהבתי את משחקי "החתול והעכבר" של השניים. היא מקניטה את מייסון בכל הזדמנות והוא לא נישאר חייב. הוא "מסמן" את מריאן כיעד הבא שלו בנוסף לבני משפחת נורת'. מייסון מוצא את נקודת התורפה שלה, סוד גדול שהיא מסתירה מכולם ויכול למוטט אותה. מה הוא יעשה עם המידע הזה? אני משאירה לכם לגלות.

אחיו של מייסון, מארק, מגיע בגלל עסקיו  מניו-אינגלנד שבאמריקה הרחוקה אל לונדון. במהלך שהותו בפונדק בעיר חדרו נפרץ בידי אישה מלאת תעוזה שמשאירה אותו מופתע, פצוע ועם אגו פגוע. הוא יודע שאם יראה אותה שוב הוא יגרום לה לשלם על התנהגותה. רצה הגורל ושוב הם ייפגשו בדרך לא צפויה. מעניין אתכם איך הוא יגיב במפגש האקראי הזה? גם אותי זה עניין והסצנה הזאת הייתה משעשעת. מהי האישה הזאת ומה יקרה בהמשך, תגלו בעצמכם.

לאורך כל הקריאה התענגתי על הכתיבה המשובחת. תיאורי התלבושות, המאכלים ומראה אחוזת נורת' וגניה הכניסו אותי לאווירה התקופתית.

בדואט החדש הסופרת הילה ארוון החזירה אותנו אל גיבורי הספר הנפלא "זר של קוצים". התרגשתי לקרוא על הצאצאים של כריסטה וביירון. אומנם הדואט עומד בפני עצמו ואין חובה לקרוא קודם את "זר של קוצים" אבל אני ממליצה בכל זאת לקרוא אותו לפני הדואט ורק כדי לקבל את התמונה המלאה ואת הרקע לעלילה. אבל אם לא הספקתם לקרוא אל דאגה, בדואט תקבלו תקציר ורקע קצר להתרחשויות שקרו ב"זר של קוצים".

בנימה אישית אוסיף, בקיץ של שנת 2019 קיבלתי לידיי את כתב היד של הדואט "פצעי אוהב" ו"נשיקות שונא", הייתי חלק מקוראות הבטא (קריאה ראשונה של כתב היד בטרם עריכה מקצועית), צוות שנבחר כדי לתת תובנות לסופרת על העלילה. ועכשיו לקבל אותו כמוצר מוגמר, ערוך, מהודק ומדויק – נותן לי קורת רוח ותחושת גאווה. אני גאה להיות חלק מהצוות שאחראי ללידת התאומים האלו, רואה בעצמי דולה שלהם ומבטיחה לכם הנאה מושלמת מהצמד הזה.

כדי לא לקלקל לכם את ההמשך עם ספויילרים בלתי נמנעים, לא אוכל לסקור את "נשיקות שונא" החלק השני בדואט המרתק הזה. "נשיקות שונא" הוא המשך ישיר של החלק הראשון "פצעי אוהב" שישאיר אתכם עם סקרנות עצומה. אני מבטיחה לכם שתחוו קשת של רגשות גם עם החלק השני תגלו סיפורי אהבה מרגשים, תככים, תחשפו עוד הרבה סודות על הגיבורים ובכלל תהנו עד לסוף המרגש של הדואט. אני מבטיחה לכם גם הרבה לילות לבנים עד שתגיעו לעמוד האחרון.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן