Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
פצעי אוהב
סופר/ת:
סוגה:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 467
החלק הראשון בדואט "פצעי אוהב+נשיקות שונא" שנת 1666, שריפה שהחלה בסמטה קטנה לפנות בוקר כילתה את מרבית העיר לונדון. לשונות האש חרכו את דרכן עד לאחוזת נורת' והותירו הרס רב. מייסון פורסיית', בנאי מוכשר ומבוקש נשכר כדי לשקם אותה. הוא מנהל את עבודות השיקום לשביעות רצונו של לורד אדגר נורת', הברון מקלרנספילד. קסמו האישי כובש את לב בני משפחת נורת' כולה והוא הופך עד מהרה להיות אדם בעל השפעה בחייהם. הברון הזקן, נכדיו תומאס וג'וסלין ומריאן בת הלוויה המסורה, הם רק שחקנים על הבימה בטרגדיה שתכנן להם. מייסון בנה את תוכנית הנקמה שלו לפרטי פרטים. הוא לא ייתן ללב שלו או למצפונו להכתיב את מעשיו. המטרה שלו ברורה ולא משנה לו מי ייפגע בדרך גם אם זה יהיה הוא עצמו. מארק פורסיית' הגיע מניו-אינגלנד הרחוקה ללונדון לצורך עסקיו והופתע לגלות שאחיו הבכור החל במהלך שאין ממנו חזרה. הוא האמין שנקמה לא תוביל לשום דבר טוב. ניסיון העבר הותיר אותו מצולק ועם חלל ריק בחייו. מפגש אקראי בלילה בפונדק עם נוכלת שמנסה לגזול ממנו את כספו ישפיע על גורלו באופן שלא צפה. ברומן התקופתי פצעי אוהב אנו חוזרים אל מחוזות מוכרים מהספר זר של קוצים, אל לונדון ואל חופיה של ניו-אינגלנד במאה ה-17 בעלילה סוחפת, רומנטית ורווית פיתולים. נשיקות שונא הינו החלק השני בדואט. הילה ארוון היא מחברת רבי המכר ההיסטוריים כחותם על ליבך, אי התפוחים, זר של קוצים ועוד.

נאמנים פצעי אוהב, ונעתרות נשיקות שונא.

השנה היא שנת 1667, מחלת הדבר היכתה בכל פינה ברחבי לונדון ומיד לאחריה פרצה שריפה גדולה ששרפה בדרכה שטחים רבים בעיר.
לאחוזת נורת' שהיתה פעם מפוארת ועכשיו האגף הצפוני שלה שרוף והרוס, מגיע גבר מרשים בשם מייסון פורסיית' שעובד כבנאי והוא נשכר כדי לשקם את האחוזה המשפחתית.
באחוזה, מייסון פוגש את בעל האחוזה הקשיש, לורד אדגר נורת' שעושה לו סיור במקום בזמן שהוא בוחן אותו לאחר כל השבחים שהוא קיבל עליו מנכדו תומאס אשר התרשם מיכולתיו המקצועיות והאישיות.
מייסון מתמקם באחוזה ומתחיל בעבודת השיקום יחד עם הפועלים הנאמנים שלו.

מייסון מושך את תשומת לבה של ג'וסלין, אחותו הצעירה והמפונקת של תומאס ונכדתו של לורד נורת' אבל אין לו זמן לפלירטוטים, הוא הגיע כדי לעבוד ולבצע את משימתו על הצד הטוב ביותר וגם אם הוא חשב להתקרב לג'וסלין, קשה היה לו לעבור את החומה שהציבה בפניו בת הלוויה שלה מריאן דוונפורט.
מריאן לא מהססת להראות למייסון את מורת רוחה כלפיו לאחר שהיא שומעת שהוא הגיע במקור מניו אינגלנד.
יש לה דיעה קדומה על בני המקום והיא בטוחה שהתושבים שם עוסקים רק בעיבוד האדמה ובהגנה שלהם מול האינדיאנים וגם מייסון עצמו מצטייר בעיניה כפרא אדם.
מייסון מצליח להפעיל את קסמיו ולכבוש את לבם של בני משפחת נורת' אבל האם כוונותיו טהורות או שמא יש לו מטרה נסתרת מאחורי חיוכו הכובש ונדיבותו כלפיהם? כאשר אחיו מארק שהוא אמן ובעל נגרייה יוקרתית מגיע ללונדון כדי לסגור עסקה חשובה, הוא לא מתאר לעצמו מה צופן לו העתיד ואיך סיפור חייו הטראגי הולך לקבל תפנית לא צפויה שתשבש לו את כל התוכניות ותשנה את גורלן של שאר הדמויות בעלילה.

הספר "פצעי אוהב" טומן בחובו סאגה משפחתית ארוכת שנים, מלאה בתעתועי גורל ולא מעט דרמות.
אהבתי את דמותו של מייסון, הוא היה גבר שנשא בלבו צלקות מהעבר וקשה היה לו להרפות מהן, הוא היה רודף צדק והוא לא מצא מנוח לנפשו עד שהצדק לא יצא לאור, מבחינתו הכל היה הוגן במלחמה ואהבה והוא לא היה מוכן לבחול באמצעים כדי לפגוע בכל מי שעמד בדרכו כדי להשיג את הצדק המיוחל.
הספר "פצעי אוהב" קשור לספר "זר של קוצים" וזהו הספר הראשון מתוך דואט שספר ההמשך שלו נקרא: "נשיקות שונא".
בספר זה אנחנו נפרדים מניו אינגלנד והפעם העלילה עוברת לרחובות לונדון וכל מה שאפיין את אותה התקופה והמקום: בתי המרזח, התיאטרון המקומי, בתי הקפה האופנתיים, נשפי הטרקלין עם בני האצולה, השידוכים על מנת לשמר את התואר וכמו כן נעשתה כאן עבודת מחקר מעמיקה של הילה שהיטיבה כהרגלה בקודש לתאר את הלך התקופה בנושא תלבושות, ריהוט ומבנים, מאכלים וגינונים של בני האצולה.
במסורת ספרי הילה גם כאן יש לנו רומן היסטורי אפוף מסתורין, רומנטיקה, תככים, בגידות ושקרים, קנוניות נחשפות כמו כן סודות אפלים והטוויסטים בעלילה גם מחכים לכם בקצה הדרך אז יש למה לצפות.
הילה היא מסוג הסופרות שכל ספר שלה הוא תענוג צרוף ומלאכת מחשבת עשויה היטב.
בספר הזה הרגשתי יותר מתמיד שזכיתי שיש לי חברה שהיא סופרת כל כך מוכשרת ומבחינתי: הילה ארוון היא ג'יין אוסטן הישראלית!!!
הייתי מרותקת לעלילה, התענגתי על כל מילה ונותר לי רק לעבור מיד לספר ההמשך בדואט אז אם אתם מקנאים בי, אל!!! כי הדואט של הילה מחכה גם לכם, ניתן להשיג אותו ישירות דרך הילה באתר "הספרים של הילה" או בחנויות הדיגיטל של עברית ואינדיבוק.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן