Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
פצ'נקו
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 442
רומן מרגש וסוחף על ארבעה דורות במשפחת מהגרים קוריאנית ביפן במאה ה-20. בתם האהובה של זוג איכרים עניים מתאהבת בזר מסתורי ומנהלת עמו רומן על חוף הים שליד ביתה בקוריאה. כשהיא הרה לאהובה הוא מגלה לה שהוא נשוי ומבטיח לה את תמיכתו הכספית ואהבתו, אך היא מסרבת לראותו שוב. כדי להיחלץ מהחרפה שהמיטה על עצמה ועל משפחתה היא מסכימה להינשא לכומר חולה ואציל נפש הנמצא בדרכו ליפן. החלטתה לעזוב את ביתה ומולדתה, להתעלם מאביו רב-העוצמה של התינוק שברחמה ולהפוך למהגרת בארץ עוינת מציתה סאגה דרמטית שמשפיעה על ארבעה דורות במשפחה. פצ'ינקו הוא סיפור של אהבה ומוות, הקרבה ורצון לגאולה. הוא פורס תמונה צבעונית ומרתקת של תקופה היסטורית סוערת שבה שלטה יפן בקוריאה: מכפרי דייגים נידחים ועלובים דרך אולמות משחקי הפצ'ינקו ובתי הבושת שבשליטת היאקוזה ועד להיכלות האוניברסיטה היוקרתית ביותר ביפן. גיבורי הסיפור – נשים חזקות ועקשניות, בנים מסורים ונחושים, אבות המטולטלים על ידי גורל אכזר – חווים תהומות של ייאוש ואפליה, בושה ואשמה, אך גם פסגות של הצלחה ונצחונות, ומתעמתים בשאלות של זהוּת, אמונה ונאמנות לעצמם ולמשפחתם. מין ג'ין לי נולדה בסיאול והיגרה עם משפחתה לארה"ב ב-1976. בשנים 2011-2007 חיה בטוקיו, ושם כתבה ספר זה. פצ'ינקו תורגם לעשרות שפות והפך לרב-מכר בארה"ב.

קוריאה שנת 1932.
סונג'ה בת ה 16 היא בתם של הוני שהלך לעולמו בטרם עת ויאנג'ין שמנהלת אכסניה ומנסה להתפרנס בכבוד.
סונג'ה עוזרת לאמה בכל דרך אפשרית כדי לנהל את האכסניה ולמרות שהן תמיד עמוסות בדיירים שעוסקים בדייג, עדיין העוני והרעב מכה בכל פינה.
סונג'ה שמגיעה לפרקה, לא מעוניינת עדיין להתחתן אבל הגורל מפגיש אותה יום אחד עם האנסו, איש עסקים עשיר שמבוגר ממנה בשנים רבות והשניים פוצחים ברומן סודי שבמהלכו סונג'ה נכנסת להריון.
סונג'ה מקווה שהאנסו יציע לה נישואין אבל נדהמת לגלות שהוא בכלל נשוי לאישה אחרת שמחכה לו ביפן והוא אב לשלוש בנות.
האנסו מבטיח להמשיך לדאוג לסונג'ה ואף לקנות לה בית אבל היא לא מעוניינת להיות פילגש של אף אחד ומנתקת כל מגע איתו.

מחשבותיה של סונג'ה התבהרו באחת. היא ציפתה ממנו לאותו יחס שזכתה לו מהוריה. היא ידעה בוודאות שהוריה
היו מעדיפים שתהיה לה כל עבודה שמכבדת את בעליה מאשר שתהיה מאהבת של איש עשיר. (עמ' 53)

סונג'ה נותרת ללא בעל כשהיא בהריון אך הישועה מגיעה ממקום לא צפוי כאשר אחד מדיירי האכסניה, כומר צעיר בשם איסק מציע לה נישואין כדי שלבנה יהיה אבא.
איסק מרגיש מחויב ליאנג'ין לאחר שהצילה את חייו כאשר חלה בשחפת והמינימום שהוא יכול לעשות זה לתת את שמו לנכד שלה כדי שבתה לא תהיה מנודה.
סונג'ה ואיסק נישאים ועוברים לגור עם בני משפחתו באוסקה שביפן, שם סונג'ה הופכת פתאום מכפרייה ענייה שכל החיים חסכה פרוטה לפרוטה לנערה שחיה טוב תחת חסותו של אחיו של איסק ואשתו קיונגהי.
סונג'ה יולדת שני בנים אך חייה לא פשוטים ובמהלך השנים היא תעבור הרבה טלטלות וחרפת רעב כשמלחמת העולם השניה מנשבת ברקע ומאיימת להרוס הכל וגם העבר שלה מתדפק יום אחד על דלתה והופך את כל החיים שבנתה בעמל רב על פיהם.

האם תצליח סונג'ה לשקם את חייה ולזכות בחיי נחת ושלווה?

לאורך כל העלילה ניכרים הבדלים בין הקוראינים והיפנים ויחסי האיבה ביניהם. הערצתי מאד את דמותה של סונג'ה, היא היתה אמיצה, חרוצה ונחושה, אישה נאמנה שתעשה הכל למען ילדיה והאנשים שיקרים ללבה.
נהנתי לקרוא על ההסטוריה של העם הקוריאני ולגלות דברים שלא ידעתי אודותם במהלך המלחמות השונות מול יפן והאמריקאים במלחמת העולם השנייה.
העלילה נפרשת לאורך שנים רבות על פני יבשות שונות ומתארת לפרטי פרטים את חייהם של ארבעה דורות הקשורים למשפחה אחת, הכתיבה יפה ומרגשת, היו הרבה קטעים שהזלתי דמעה – ספר נפלא שאסור לפספס.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן