Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
פלור דה ליס
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 490
לעיתים אנחנו לא מצליחים להגדיר את החלום שלנו במדויק עד שהוא נגזל מאיתנו, וכך גם התקווה להגשים אותו. על החלומות המרגשים ויתרתי, אבל גיליתי שגם בתקופה האפלה ביותר של האנושות יש יצר חזק יותר מהישרדות. אהבה. ללא תנאים וללא גבולות. ג'וזפין, שחיה בפריז הכבושה בזמן מלחמת העולם השנייה, חייבת להחליט אם לקבל בהכנעה את המציאות החדשה או להצטרף להתנגדות העממית ולהילחם על הגאווה שלה ושל האומה הצרפתית. לאחר שהיא חווה את השבר הגדול ביותר בחייה, היא פוגשת את גבריאל, סוחר יהלומים שווייצרי שהופך להיות כל עולמה. היא נשאבת למשחק הישרדות מסוכן ומטלטל שבו הפסד אינו אופציה. סיפור האהבה העוצמתי של ג'וזפין וגבריאל חושף מציאות שבה הכמיהה לחירות לא מתנגשת עם ההחלטה לצעוד בנתיב הנכון. נתיב ישר ומואר שגורם לנו, גם בתקופות האפלות ביותר, לשמור על האנושיות שלנו. "פלר דה ליס" הוא רומן תקופתי עוצמתי ומסחרר על כוחה העצום של האהבה.

ג'וזפין שחיה בפריז בזמן מלחמת העולם השניה, נשארה לגור אצל קרובי משפחתה כדי לסיים את לימודי האופנה שלה. משפחתה שלה עקרה לארצות הברית בעקבות מחלתה של האם.

באחת המסיבות שבה היא משתתפת, היא מכירה את גבריאל, סוחר יהלומים שוויצרי שמציל את חייה.

למחרת המסיבה, גבריאל שולח לג'וזפין זר פרחים ואיגרת שבה הוא מזמין אותה להפגש איתו בערב. ג'וזפין מסרבת בתחילה ולבסוף נכנעת לשיכנועי המשפחה שלה. היא יוצאת עם גבריאל לארוחת הערב כשהיא מנסה להסביר לו שאהבתה נתונה לאחר כשבאותו הרגע גבריאל כורע ברך ליד כולם ומבקש את ידה. כמה דקות לפני כן,  הוא מבקש ממנה לעשות את מה שהוא מבקש לטובתה, כדי להציל אותה. ג'וזפין מבולבלת ולא מבינה ממה גבריאל מנסה להציל אותה ומדוע.

מהר מאוד היא מגלה… מה גילתה ג'וזפין?

מאותו הערב, ג'וזפין עברה לגור בדירתו המרווחת של גבריאל. למחרת היו כבר בעל ואישה. ג'וזפין הבינה שכדי לא להחקר ע"י הנאצים עליה להיות אישתו של גבריאל ולהעמיד פנים שהם זוג נשוי לכל דבר.

כשמבינה ג'וזפין את כל התמונה היא לא מצליחה לשבת בחוסר מעש ומצטרפת לפלר דה ליס – שם קוד לחבורת אנשים שפועלים נגד השלטון הנאצי במשימות שונות.

החיים שלה הופכים להיות רכבת הרים  – בעיקר רגשית .היא מפתחת רגשות לגבר השרמנטי ומצד שני חוששת להקשר אליו כשהיא לא יודעת מה צופן להם העתיד. היא מרגישה צורך לעזור במלחמה מול הנאצים ומצד שני לא רוצה לחשוף את גבריאל ולפגוע בו.

האם ג'וזפין תיפול בקסמיו של גבריאל? האם שניהם ישרדו יחד את המלחמה? האם האהבה תנצח?

אם לא תקראו איך תדעו??

ספר מקסים. סיפור אהבה נוגע ללב. כתוב היטב ברוח התקופה. זהו ספרה העשירי של הסופרת, אך ספר זה שונה בסגנון ובתוכן משאר ספריה.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. זהבית

  בחרתי לקרוא את הספר פלר דה ליס בעקבות שתי המלצות חמות של חברותיי. למען האמת, ביחס לספרות שואה שקראתי פלר דה ליס היה הכי פחות תואם למציאות דאז. נכון הוא שהמחבר רשאי לבצע את כתיבתו כיד הדמיון הטובה אך מאחר שהעלילה מתרחשת בתקופה הסטורית קשה יש לדעתי לשמור על עובדות והדמיון כאן מוגבל.
  קראתי את הזמיר והוא כל העת קפץ במוחי כאשר חשתי היעדר אוביקטיביות.

 2. שרון

  יש הרבה ספרים שאם תשווי אותם לזמיר הם יחווירו לגמרי. לא בדקתי את העובדות בספר, כתבתי על חווית הקריאה שלי מהסיפור עצמו.
  אם אהבת את הזמיר, ממליצה לך בחום על ספרה השני של הסופרת שתורגם לעברית- הלבד הגדול

 3. אלינור

  ספר עוצר נשימה,
  סיימתי אותו בשלושה ימים בלבד.
  המון רגשות,כעס,כאב,מתח,אהבה,
  אבל מה שבטוח קשה מאוד להפסיק לקרוא.
  כל כך נהנתי, אין ספק שאמשיך לקרוא את שאר הספרים שלך.
  תודה לך דנה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן