Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
פיפ ופוזי החבר החדש
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 32
כְּשֶׁפִּיפּ מִתְחַבֵּר עִם יֶלֶד חָדָשׁ, פּוֹזִי מַרְגִּישָׁה מַמָּשׁ נְטוּשָׁה. אוֹי וַאֲבוֹי, פּוֹזִי הַמִּסְכֵּנָה! אֲבָל כְּשֶׁהֵם הוֹלְכִים לִקְנוֹת גְּלִידָה, מְחַכָּה לְפִּיפּ, פּוֹזִי וְזָאק הַפְתָּעָה גְּדוֹלָה, וּשְׁלָשְׁתָּם לוֹמְדִים מַהִי הַמַּשְׁמָעוּת שֶׁל חֲבֵרוּת אֱמֶת. הספר השני בסדרה המקסימה לגיל הרך, מאת המאייר של טרופותי ושל לקוף יש בעיה. הספר הראשון בסדרה, לילה בלי צפרדי, זכה לביקורות מעולות ולהצלחה גדולה בישראל, והילדים התאהבו בסיפור ובאיורים (ובצדק רב). הספר החדש, שבו פִּיפּ מתחבר עם ילד חדש וכתוצאה מכך פּוֹזִי מרגישה נטושה, עוסק במשמעותה של חברות אמת.

מאז שהיא מתקרבת לגיל 3, אני מרגישה בשינוי משמעותי אצל בתי: היא התחילה לפתח קשרי חברות ממשיים עם ילדים אחרים. יש לה את החברים הקבועים שלה שהיא מעדיפה לשחק איתם, היא התחילה לחלוק צעצועים, להבין שיש חפצים שלא שייכים רק לה, למדה לוותר ולדחות סיפוקים, ובאופן כללי להבין שהיא לא תמיד במרכז, ולעתים צריך להתחשב גם ברצונות של ילדים אחרים.

שמו של אקסל שפלר היה מוכר לי דווקא כמאייר, מכיוון שיש לנו את מרבית ספריה של ג'וליה דונלדסון בבית. האיורים שלו תמיד מדויקים ורגישים, והיה כייף לגלות שהוא גם סופר ילדים! ולא סתם סופר, אלא מוצלח במיוחד. ספרו החדש פיפ ופוזי החבר החדש הוא הספר השני בקורותיהם של פיפ הארנב ופוזי העכבר. פיפ ופוזי הם חברים טובים החווים יחדיו המון הרפתקאות משותפות, והפעם בספר שלפנינו פיפ ופוזי הולכים לבילוי בחוף הים.

פיפ ופוזי מגיעים ליום כייף בים: הם נכנסים לשחות במים הנעימים, משחקים בחול ופשוט נהנים יחד. פוזי, שהתעייפה מאד, מחליטה לחטוף תנומה קלה בחוף תחת השמשייה. בזמן שפוזי ישנה, לפיפ קצת משעמם. הוא מסתכל סביבו ומבחין בזאק שמשחק לידו. פיפ וזאק מתחילים לשחק יחד, עושים עמידות ידיים וצוחקים. הצחוק שלהם כל כך חזק ומתגלגל שהוא מעיר את פוזי משנתה. כאשר היא רואה שפיפ משחק עם ילד אחר, היא מרגישה קצת נטושה, ולא כל כך רוצה להצטרף אליהם ולשחק איתם.

פיפ, פוזי וזאק מחליטים ללכת לקנות גלידה. אחרי שהם קונים את הגלידה, מחכה להם הפתעה לא נעימה: שחף גדול שעף בשמיים חוטף את הגלידה מידו של זאק, וזאק העצוב מתחיל לבכות. פוזי מחליטה לתת לו את המטבע האחרון שנותר לה בכדי שיקנה לעצמו גלידה חדשה. בסופו של דבר סוף טוב הכל טוב כששלושת החברים חוזרים ביחד לחוף, והפעם משחקים במשחק שפוזי רוצה, ובונים ארמון ענק בחול.

פסק הדין:
בכל פעם כשאני קוראת ספר ילדים שמעורר בי נוסטלגיה לחוויות ילדותי – אני יודעת שמדובר בספר טוב. חזרתי אחורה בזמן ונזכרתי שנפלה לי גלידה על המדרכה, ושהחבר שלי דאז, נתן לי את הגלידה שלו. אני אוהבת במיוחד ספרי ילדים שעוסקים בחברות ובנתינה, שהם בעיני ערכים חשובים מאד, ובדיוק בהם עוסק הספר הנפלא הזה. כשסיימנו את הספר ביקשה בתי שאקריא לה אותו שוב ושוב, וכך חזרנו על העלילה מספר פעמים. זהו ספר שמלמד את הילד לא רק כמה זה חשוב לעזור לאחרים, כי אם גם את ההנאה והסיפוק ששואבים מהנתינה, והאמת היא שלגרום שמחה לילד אחר, בעצם תשמח גם אותו – איזה מסר מקסים! פיפ ופוזי החבר החדש מתאים לטווח גילים יחסית רחב, משנתיים וחצי ועד 6, והוא מסוג הספרים שתמיד כייף להשאיר בספריה שלכם, גם אחרי שהילד כבר בוגר. אולי על צעצועים קשה לשמור, אבל ספרים נשארים אתנו לנצח.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן