Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
עת לחמול
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 560
ג'ייק בריגנס רק רוצה לבלות את יום ראשון בנחת עם אשתו ובתם, אבל הטלפון שמצלצל שוב משבש את תוכניותיו. הוא עדיין מנסה להתמודד עם ההשלכות המקצועיות והכלכליות של התיק המפורסם שבו הגן על קארל לי היילי, ושוב מוצא את עצמו תקוע עם תיק רצח שאף פרקליט אחר לא רוצה לגעת בו. סטיוארט קופר הוא שוטר אהוב. הוא מתנדב בקהילה ועמיתיו מהללים אותו. הוא גם נוהג לחזור הביתה שיכור בסופי שבוע ולהכות את בת זוגו ג'וזי גאמבל ואת שני ילדיה המתבגרים. בערב שבו הוא חובט בג'וזי ומשאיר אותה מעולפת על רצפת המטבח, בנה דרו, נער מופנם שנראה צעיר מכפי גילו, נוטל את האקדח של סטיוארט ויורה בראשו. קלנטון, מיסיסיפי היא עיירה מורכבת, קהילה שמונעת על ידי כוחות רבי־עוצמה של גזע, מעמד, פוליטיקה וקשרים משפחתיים. הרצח של סטיוארט מזעזע את התושבים, שקוראים לשפוט את דרו גאמבל כבוגר ולהוציא אותו להורג. האם העובדות היבשות יכריעו את הכף או שמא סיפורם של הנער ומשפחתו, שפרטים חדשים ונוראיים נחשפים בו כל העת, ירכך את ליבם של המושבעים? זהו הספר השלישי של ג'ון גרישם שעוסק בקורותיו של ג'ייק בריגנס, הגיבור הבלתי נשכח של 'עת להרוג' ו'שדרת השקמים'. גרישם רוקם עלילה מרתקת בסגנון השנון והחם המייחד את יצירתו. ג'ון גרישם הוא מחברם של עשרות רבי־מכר עולמיים, ביניהם 'השותף', 'המתריעים', 'התחשבנות' ו'השומרים', שראו אור בהוצאת מודן. "גרישם חזר למקום שבאמת קרוב לליבו... מדהים עד כמה הסיפור מותח והפרטים הקטנים בו מצליחים לכבוש אותנו." ניו־יורק טיימס

דרו וקירה, שני אחים בני שש עשרה וארבע עשרה מסתתרים בחדר השינה כשהחבר השיכור של אימם מכה אותה מכות רצח. הם שומעים שהיא צורחת, הם שומעים רעשי רקע, הם מבינים שהוא שוב שיכור והם לא יכולים לעשות דבר. הם נעולים בחדר וחוששים לחייהם.

כשהיה שקט זמן מה, דרו החליט לצאת החוצה לראות מה קורה, הוא מצא את סטיוארט נוחר בבגדיו על מיטתו ואת אימו מוטלת דוממת על הרצפה. דרו החליט לעשות מעשה. הוא לקח את האקדח של סטיוארט, ירה בראשו מטווח אפס והרג אותו. אין דרך חזרה. המשטרה מגיעה ולוקחת את הילדים למאסר, אמבולנס מגיע, הסיפור מתחיל.

סטיוארט קופר, החבר של אימם היה שוטר מוערך בעיירה, מותו היכה את כולם בתדהמה כך גם העובדה שנהג להתעלל בבת זוגתו. כשהשופט האיזורי פנה לג'ייק וביקש ממנו לייצג את הנער המסכן, הוא היסס. היו לו כמעט את כל הסיבות להסס שכן בנרצח היה דמות משטרתית מוערכת, העיירה קטנה, והממצאים על פניו מראים על רצח. אין לנער הרבה סיכוי. הבטיחו לג'ייק שממנים אותו להגן עליו מחוסר ברירה ושתוך חודש ימנו משהו במקומו. ג'ייק הסכים, הוא חשב שהוא יודע למה הוא נכנס, הוא רק חשב…

דרו נלקח לבית המעצר לנוער ומצבו הידרדר. הוא סרב לאכול, לדבר ולשתף פעולה ים עורך הדין שלו. ג'ייק התחיל לעבוד, לחשוב על כיווני חקירה חדשים ולחקור אנשים לצד ביקורת קשה מאוד הולכת וגוברת מצד הסביבה והשוטרים המקומיים. מאחר וסטיוארט, החבר של ג'וזי עליו השלום היה שוטר מוערך ואהוב, התנכלו ואיימו על ג'ייק ומשפחתו בדרכים שונות. בפני ג'ייק עמדה דילמה לא פשוטה, הוא לא רצה לעבור את מדורי הגהנום האלו אבל כן רצה להגן על דרו שאף עורך דין אחר לא רצה להגן עליו.

הספר מספר על דרו, אחותו ואימו, על מה שהם חוו ועל הסיבות שהובילו את דרו לקחת אקדח ולירות. העלילה מתמקדת יותר בג'ייק ומאמציו לעזור להם, בתהליך המשפטי וברצון להוציא את האמת לאור.

הספר שלפנינו הוא על דרמה משפטית מרתקת שכתובה בידי רב האומן גרישם. הספר עמוס בפרטים, בדמויות, בהתרחשויות, במידע שטיפה עייף אותי, אבל רק טיפה. קראתי את הספר בשקיקה כדי לגלות האם האמת יצאה לאור ונעשה צדק עם דרו, ג'וזי וקירה.
קראתי בהשתאות על דמותו העקשנית של ג'ייק שלא ויתר גם שהוא ומשפחתו הקטנה היו בסכנה, גם כשהיה חסר בכסף שכן לא קיבל עמלה הולמת לעבודה הקשה והרבה שלו, גם כשהרגיש שכולם נגדו.
בגלל שהספר עב כרס ועמוס, אני ממליצה לכם להגיע לספר עם סבלנות כצידה לדרך, היא תשתלם לכם, אני נהנתי!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן