Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
עשרה פרקים על היסטוריה-לא מה שחשבתם!
אני מזמין אתכם להצגה הכי טובה בעיר. עזבו בעיר-בעולם. בהצגה משתתפים השחקנים הכי מפורסמים וקורים הדברים הכי חשובים. נפליג ביחד כל הדרך מגילוי אמריקה, דרך המהפכה הצרפתית למלחמת העולם והציונות. נבין את הקשר בין הדברים ונראה איך כל העולם במה ואנחנו שחקנים. אין צורך להפליג בדמיון, להיפך. בואו להפליג איתי למציאות. נשארתי ער בלילות כדי לספר לכם את דברי הימים. הולך להיות מעניין, מחכים, מותח, מרגש והכי חשוב- קורע מצחוק. רק תבואו! נעשה היסטוריה. שמי רועי בנימין גרבר. אני בן 22 ומשרת כלוחם בחיל הים. אני אוהב היסטוריה ומחזיק מעצמי בחור עם חוש הומור וגישה לספריה הציבורית. לפני הצבא למדתי במכינה קדם צבאית ובישיבה. באופן כללי אני אוהב ללמוד ומאמין שאני גם די טוב בללמד. יהודי פשוט, ציוני נלהב ואוהב אדם באשר הוא אדם.

"לדעתי, אחד הפספוסים של ההיסטוריה התיכונאית, כלומר של שיטת הלימוד בתיכון, הוא שהיא לא נכנעת לגודל של ההיסטוריה. משום שהמון דברים הם מאד חשובים, משתדלים שלא לוותר על כלום ונלחמים מאש מלחמה אבודה. העובדה שמנסים להקיף נושא מכל כיוון גרומת יוצרת לפעמים בליל של תאריכים ואירועים שהם כשלעצמם מאד חשובים אבל הופכים למשעממים כי הם מאבדים את הסיפוריות שבהם" / רועי גרבר.

הודעת וואטסאפ של שבט אלישיב רמת גן בני עקיבא, "מזל טוב הבן שלי רועי בן 22 חייל בחיל הים, הוציא ספר" . חיש קפצתי על המציאה כחובבת ספרים ידועה וקבלתי ספר משובח. מי מאיתנו לא למד היסטוריה בבית הספר באופן הכי רדום ומשעמם, מי מאיתנו לא אימן את מוחו לזכור תאריכים ואירועים מבלי להבין את הרצף, את הסיפור?

בתבונה רבה ובהומור פורץ, מגולל רועי בספרו זה את רעיון ההמשכיות ההיסטורית דרך עשרה שערים,   כל החלטה היסטורית הובילה להחלטה אחרת. הספר מהווה את "ההצגה הכי טובה בעיר". בהצגה ההיסטורית משתתפים מצביאים, הוגי דעות, מגלים, ספנים, מנהיגי דור וכולם כאחד יוצרים מציאות. "ההצגה" מתחילה בספרד של ימי הביניים, גילוי אמריקה ע"י קולומבוס, דרך העידן האליזבתני- הקמת מושבות אנגליות בעולם, עידן הקולוניאליזם, המהפכה האמריקאית.  הקשר בין הצרפתים והאמריקאים, המהפכה הצרפתית ולאחריה המהפכה הנפוליאונית כאשר בראשה עומד אבי הדמוקרטיה המודרנית לצד הדיקטטורה המודרנית. החתירה לחירות ויצירת מדינות לאום . בעקבות "אביב העמים" שחתרו לחירות, מגולל הספר את "המלחמה הגדולה"-מלחמת העולם הראשונה. העולם עובר טלטלה עזה ולאחריה המלחמה הקשה והאכזרית-מלחמת העולם השניה. הספר מצליח להמחיש השמדת 6 מיליון יהודים תוך הצגת קהילה של 1000 איש בתוך 15 דפים כסימנים קטנים. וברקע העם היהודי מנסה להקים את ביתו בארץ ישראל, הרעיון הציוני רוקם לו עור וגידים. נכנסים לנבכי המחתרות והניצחון במלחמת העצמאות.

הספר כתוב בשפה הומוריסטית עכשווית כסיפור. דו שיח בין גיבורי התקופה מתנהל באופן שניתן להרגיש את ההיסטוריה בהווייתה.  הספר כתוב בגופן גדול ובפסקאות בעלות רווח ניכר, כדי שהעין תלכוד את המסר. והעין לכדה את ג'ורג' וושינגטון המספר את סיפורה של המהפכה האמריקאית בגוף ראשון, את הקריקטורות המצחיקות שמסייעות להבנת אירועים היסטוריים.

ממליצה מאד להגיע ל"הצגה העולמית הכי טובה בעיר"- "היסטוריה לא מה שחשבתם" ולעבור חוויה מתקנת.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. אילנה

    רוצה לרכוש ,היכן ניתן?

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן