Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
עקבותינו בחול
קטגוריה:
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 300
רגע לפני גיוס כשהיא חופשייה מדאגות, פוגשת תמר על חופי סיני את אודין, בחור נורבגי עוצר נשימה. אהבתם של תמר ואודין לא יודעת גבולות, החיבור ביניהם נדיר, כזה שרק מעטים זוכים לו. עד שהחיים מתערבים בתוכניות שלהם. עקבותינו בחול הוא ספר על הבחירות שאנחנו עושים. על המחיר שאנחנו מוכנים לשלם עבור האושר שלנו ושל הסובבים אותנו. על אהבה של פעם בחיים. על גבר אחד שמוכן ללכת עד סוף העולם למען אהובתו, ועל אישה אחת שניצבת מול צומת דרכים. זהו ספרה הראשון של שירלי גלילי, עורכת דין, נשואה לאיתמר ואימא לשני ילדים.

תמר ואודין נפגשו על חוף הים בסיני כששניהם היו בחופש כששניהם חיפשו מנוחה ורגיעה.

תמר ציירה על חוף הים כשלפתע ראתה צוללן הורס שיוצא מן המים ומבלי לחשוב פעמים היא התחחחה לצייר אותו. זה התחיל בציור, המשיך לדייט ונגמר באהבה גדולה.
תמר יצאה לטיול של לפני צבא, זמן איכות עם הבסטי שלה ואודין הגיע לחוף מנורבגיה הרחוקה לצלול ולעשות עבודה כחלק מהלימודים שלו באוניברסיטה. שני אנשים משני מקומות לא קשורים, שני אנשים שהתאהבו עד מעל לראש.

החופשה של תמר הסתיימה, לאודין היו חודשים ספורים עד לסיום התקופה של המחקר שלו. תמר לא יכלה לשאת את המחשבה של פרידה מאודין. היא התמכרה אליו, למגע שלו, למבט שלו לקול שלו, איך תחיה בנפרד ממנו?
שניהם היו מופתעים מהחיבור בניהם ומהרגשות העזים שכל אחד חש כלפי השניה, הם הרגישו שמצאו את הנפש התאומה שלהם, כן כן, בגיל כל כך צעיר. לבסוף החליטה תמר שהיא לא חוזרת לישראל בינתיים וממשיכה לגור עם אודין, הרי יש לה עוד כמה חודשים עד הגיוס. מה יקרה אחר כך? אלוהים גדול.

יום אחד אודין יצא לכמה שעות מהדירה, הם קבעו להפגש מאוחר יותר במסעדה של חסן, היכן שהתרחשה הפגישה הראשונה שלהם. ההתרגשות היתה בשיאה, הם התגעגעו אחד לשניה, הם רק חיכו לרגע המחשמל של המפגש.

המפגש לא התרחש כפי שציפו, אירוע טראגי השאיר את שניהם פגועים פיזית ונפשית כל אחד בנפרד ובמדינה שלו. הם הופרדו שלא מבחירה וכעת היו צריכים להתאושש פיזית ולנסות האחד את השניה מחדש. הבעיה היא שלא היו להם פרטים האחד של השניה. אודין רק ידע שתמר גרה בהרצליה עם הוריה. הוא לא ידע את שם משפחתה או את כתובתה, איך הוא יאתר אותה? אימו ניסתה ובישראל מסרו רק את שמות ההורגים (שתמר לא היתה בניהם).
איך תמר תאתר אותו? היא לא יודעת מה עלה בגורלו והיכן הוא נמצא?

הספר מספר את סיפורם של הזוג לאורך השנים, סיפור לא פשוט, סיפור לא רגיל. סיפור שטומן בחובו הרבה תובנות ומביא את תעצומות הנפש של הגיבורים.

חייבת לציין שהופתעתי לטובה מכתיבתה של שירלי גלילי, לא הרגשתי לרגע שזהו ספרה הראשון. התחברתי לספר מההתחלה, הקריאה זרמה לי וקראתי את הספר בשקיקה. התחברתי לזוג המיוחד הזה והרגשתי חלק מהדילמות ומהקשיים שעברו תוך כדי העלילה.
סיפור מרגש ונוגע על בחירות של אנשים ועל כוחה של אהבה. האם הייתם מוותרים על עצמכם, על היקר לכם מכול, על העקרונות שלכם רק בשם האהבה?
שאלה גדולה מאוד שלי באופן אישי אין ממש תשובה עליה. אני מזמינה אתכם לקרוא את הספר המקסים הזה ולהנות בעצמכם מכמה שעות של התנתקות, של בילוי בסיני ושל הצצה לאהבה שלא פוגשים בכל יום.
קריאה מהנה!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן