Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
עצמי עיניים חזק
תגית:
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2012
מס' עמודים: 548
דיוויד גֶרני, הגיבור הבלתי נשכח של רב-המכר חשוֹב על מספר, חוזר לחקירה נוספת, מסובכת ומרתקת אפילו יותר מקודמתה. גופתה של כלה יפהפייה מתגלה במהלך טקס נישואיה לפסיכיאטר בעל שם עולמי, כשראשה ערוף. החשוד המיידי הוא הגנן המקסיקני המועסק באחוזה, שניהל ככל הנראה רומן עם הנרצחת. אלא שהוא נעלם בלי להשאיר עקבות, ובאופן בלתי מוסבר אפילו במצלמות וידיאו שלפניהן עבר לא נקלטה דמותו. בייאושה פונה אמה של הנרצחת לגרני כדי שיסייע למשטרה בחקירה. גרני, בעבר הבלש המעוטר ביותר במשטרת ניו יורק, מנסה שוב להסתגל לחיי הכפר השלווים ולהתנתק מהעולם האפל שהשאיר מאחוריו, אבל נסיבות הרצח המוזרות והמסתורין האופף אותו מפתים אותו לקבל על עצמו את החקירה למרות הסתייגותה של רעייתו מדלן. וככל שהוא מעמיק לחקור, הוא מגלה שהוא הולך ומתקרב למארג פשיעה בינלאומי, אכזרי וחולני ועם זאת יעיל להחריד. וייתכן שהוא מתקרב אליו יותר מדי.

יש לי הפתעה בשבילך. תעצמי עיניים חזק.

הספר "עצמי עיניים חזק" זהו הספר השני בסדרה של בלש המשטרה דייב גרני, לאחר הספר הראשון ששמו: "חשוב על מספר".

דייב גרני הוא בלש משטרה לשעבר במשטרת ניו יורק שיצא לפנסיה מוקדמת בגיל 46 והיום הוא בעיקר נהנה מהחיים יחד עם אשתו מדלן ואת ימיו הארוכים הוא מבלה בגינת הבית.
דייב רוצה להמשיך להנות מהפסטורליות של הכפר בו הוא מתגורר אבל אין לו נחת כי בכל פעם שהוא נשאב לשקט שלו, הוא מקבל טלפון מאחד הקולגות שלו מהמשטרה שרוצה עזרה בפיענוח מקרה רצח אחר.
הפעם הוא מתבקש לעזור ברצח אכזרי שהתרחש לפני ארבעה חודשים – בתו של ידוען מפורסם בשם ג'יליאן פרי נרצחה ביום כלולותיה כאשר ראשה נכרת עם מצ'אטה ע"י הגנן המקסיקני של הבית.
עקבותיו של הגנן נעלמו מאז הרצח והחקירה תקועה ולא מתקדמת לשום מקום.
המשפחה לוחצת למצוא את הרוצח בכל מחיר וגרני נרתם לעזור למאמץ המלחמתי כדי לפתור את התעלומה.

הגנן ששמו הקטור פלורס היה יותר מסתם גנן, הוא היה בעצם העוזר האישי של ד"ר סקוט אשטון, הארוס של ג'יליאן שהוא גם פסיכולוג מצליח.
אשטון התייחס להקטור כמו בן משפחה אבל כשהקטור שמע שהוא וג'יליאן עומדים להינשא, משהו ביחסים ביניהם השתנה והקטור התנגד לנישואים האלה אבל מעולם לא אמר מדוע.
גרני מתחיל לחקור אודות הקטור, משהו בתמונה לא מסתדר לו, לפי עדותו של השכן של אשטון, הקטור נהג להסתיר את פניו, האם הוא לא רצה שיזהו אותו? וגם ג'יליאן נהגה להתנהג מוזר בנוכחותו, האם היה רומן בין השניים? ומה המניע לרצח?
הקטור חוקר את אשטון ונחשף לעולמה האפל של ג'יליאן ואמא שלה, מסתבר שג'יליאן היתה רחוקה מלהיות טלית שכולה תכלת והילדות הקשה שעברה בצל של אמא מזניחה הפכו אותה לאישה צעירה עם המון בעיות נפשיות קשות על גבול הפסיכוטיות.
גרני מרגיש שמי שרצח את ג'יליאן (אם זה הקטור או לא) ניסה להעביר מסר אבל איזה מסר? ומה באמת קרה שם באותו לילה של הרצח?

את דמותו של דייב גרני אני מעריצה כבר שנים רבות. אני מאוהבת במח החריף שלו, בחשיבה ההגיונית שלו וביכולת שלו להתעכב על הפרטים הקטנים ביותר שיוצרים בסופו של דבר תמונה גדולה וברורה.
בספר הזה משום מה ידעתי מההתחלה מה קרה שם באמת, פשוט היתה לי הרגשה ולא טעיתי. בסך הכל עוד יצירת מופת פרי עתו של ג'ון ורדון הנפלא.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן