Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
עץ משפחתי
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 359
סוזן ויגס, מחברת רב-המכר הגדול של הניו-יורק-טיימס מסע אל הלב, מביאה בפניכם סיפור אהבה רב עוצמה ומורכב אודות הכאב שבעבר וההבטחה שבעתיד. אנני רש יודעת להעריך את הטוב שבחייה. היא מפיקה תכנית בישול פופולרית, אוהבת את בעלה הנאה ואת ביתם היפה בלוס אנג'לס. כשהיא מגלה שהיא בהריון עם ילדם הראשון, דומה שלאושר אין גבול. אך ברגע אחד נורא מציאות חייה מתנפצת, וכשאנני מתעוררת מתרדמת ארוכה היא מגלה שאיבדה את השנה האחרונה לחייה ואף הרבה יותר מזה. על מנת להחלים ולהתאושש חוזרת אנני אל חוות המייפל המשפחתית בוורמונט. שם, מוקפת במשפחתה, היא מתוודעת מחדש לעולם אותו עזבה לפני שנים ולאהבת נעוריה הגדולה. דווקא החזרה לנקודת ההתחלה מגלה לאנני את המתכון לבניית חייה מחדש וזאת דרך הקשר אל סבתה. סוזן ויגס היא בוגרת הרווארד, ספריה מככבים ברשימת רבי המכר של הניו-יורק טיימס ומתורגמים לשפות רבות מסביב לעולם.
עטיפת הספר כל כך מתוקה שלרגע חשבתי שאולי זהו ספר מתכונים. חייבת לציין שהמתיקות שבכריכה כל כך מבלבלת כי התוכן שבתוכו מתעתע.
אנני, גיבורת הסיפור, תמיד חלמה בגדול והאמינה בעצמה. כבר בילדותה שיחקה בצילום תוכנית בישול בכיכובה ממטבח של סבתה בחוות המייפל.
לימים הפכה אנני למפיקה של תוכנית אירוח ובישול, איך קרה שמחלום לככב בתוכנית בישול היא מאחורי הקלעים ובעצם לא בפריים? הרי היה לה את "המרכיב העיקרי" לכך ובכל זאת?!
בואו רגע נחזור בזמן. אנני סטודנטית לקולנוע וצריכה להגיש את עבודת הגמר שלה. היא מתחבטת בעצמה להביא משהו מקורי ומשלה שימשוך את לב הצופים ויכבוש אותם. המשימה קשה בעיניה על גבול כמעט בלתי אפשרית. ליתר חבריה יש כבר רעיון מגובש והיא עוד מחפשת.. השאלה מה היא מחפשת? גם את זה היא לא יודעת. בעודה יושבת וחושבת דוכן אוכל מהיר מושך את תשומת ליבה, היא ניגשת, מזמינה ופותחת שיחה עם מרטין בעל הדוכן, שמרתק אותה בסיפור חיים ותנועות ידיים מהירות באופן ההכנה של המנה. זהו, היא תפסה את זה. זה בדיוק מה שהופך להיות עבודת הגמר המעולה שלה!
לימים מרטין הופך להיות בעלה והיא מפיקה תוכנית בישול פופולארית. הם גרים בבית חלומות בלוס אנג׳לס ובקרוב ממש גם תלד את ילדם רק שמרטין עוד לא יודע על כך. ברגע אחד של אופוריה כל הקלפים נטרפים הסודות, הגילויים ממוטטים אותה ומציאות חייה תופחת בפניה ומתנפצת לרסיסים.
תאונה טראגית מכניסה את אנני לקומה למשך שנה, כשהיא מתעוררת היא לאט לאט מגלה חלקי פאזל שמרכיבים תמונה לא פשוטה בכלל. לשם התאוששות היא חוזרת לבית הוריה בחוות המייפל המשפחתית בוורבונט.
בדיוק במקום נקודת ההתחלה, הדברים מתבהרים יותר בצלילות והפער בין חייה הקודמים לילדותה חושף בפני הקוראים אהבה ישנה ואמיתית. בפניה עומדות הרבה התמודדויות עם החיים ומלחמות אינסופיות, האם תרוץ אחרי חלום ילדותה שעומד להיגנז ברחבי ארצות הברית? או תשקיע איפה שהלב נמצא?
בנימה אישית,
קראתי את הספר והתמוגגתי. כאבתי את כאבה של אנני, היא הצליחה להכנס לי עמוק ללב. זהו ספר שיש בו הכל – אובדן, ההכלה, אהבה ותשוקה. אני פשוט אוהבת רומנים שחודרים עמוק ללב. מומלץ בחום!

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. עדנה

    סקירה נהדרת. מעוררת סקרנות לקרא את הספר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן