Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
עץ משפחתי
סופר/ת:
סוגה:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 358
סוזן ויגס, מחברת רב-המכר הגדול של הניו-יורק-טיימס מסע אל הלב, מביאה בפניכם סיפור אהבה רב עוצמה ומורכב אודות הכאב שבעבר וההבטחה שבעתיד. אנני רש יודעת להעריך את הטוב שבחייה. היא מפיקה תכנית בישול פופולרית, אוהבת את בעלה הנאה ואת ביתם היפה בלוס אנג'לס. כשהיא מגלה שהיא בהריון עם ילדם הראשון, דומה שלאושר אין גבול. אך ברגע אחד נורא מציאות חייה מתנפצת, וכשאנני מתעוררת מתרדמת ארוכה היא מגלה שאיבדה את השנה האחרונה לחייה ואף הרבה יותר מזה. על מנת להחלים ולהתאושש חוזרת אנני אל חוות המייפל המשפחתית בוורמונט. שם, מוקפת במשפחתה, היא מתוודעת מחדש לעולם אותו עזבה לפני שנים ולאהבת נעוריה הגדולה. דווקא החזרה לנקודת ההתחלה מגלה לאנני את המתכון לבניית חייה מחדש וזאת דרך הקשר אל סבתה. סוזן ויגס היא בוגרת הרווארד, ספריה מככבים ברשימת רבי המכר של הניו-יורק טיימס ומתורגמים לשפות רבות מסביב לעולם.

החיים הורסים לפעמים את תוכניתיהם של בני האדם. דברים צצים פתאום, וצריך לחשב מחדש את המסלול שהותווה בקפידה.

לפעמים החיים נותנים לנו הזדמנות שניה לחיות אותם מחדש ולעשות בחירות שונות ממה שעשינו קודם אבל בסופו של דבר כמו בסרט "דלתות מסתובבות" לא משנה מה תהיה הדרך שנבחר, התוצאה תהיה
אותה תוצאה ומה שצריך לקרות, יקרה בדרך זו או אחרת.

אנני ומרטין הם זוג שנשוי באושר על אף הויכוחים שיש להם לפעמים כמו לכל זוג נשוי.
מרטין הוא גבר נאה ומצליח ושף שיש לו תוכנית בישול משלו בטלוויזיה ואנני היא המפיקה שלו. הם רגילים לעבוד בצוות והם שותפים לחיים בכל צעד ושעל למרות שלא פעם אנני מרגישה שיש ביניהם משחקי כוחות
ומרטין תמיד יוצא עם ידו על העליונה בכל ויכוח או אי הסכמה ביניהם, אנני היא יותר טיפוס שמתפשר למען שלום בית ומרטין כמובן מנצל את זה ולא פעם אנני נאלצת לחפות על ההחלטות השגויות שלו ו"לכבות שריפות".
יום אחד קורה משהו לא צפוי ומיד לאחר מכן, כל עולמה של אנני מתהפך עליה ברגע, היא נפצעת בתאונה קשה ומאבדת שנה מחייה כשהיא שוכבת בבית חולים במצב של תרדמת.
כשאנני מתעוררת וחוזרת לחיים, היא צריכה ללמוד ללכת מחדש אחרי שכל חייה היו מירוץ מטורף וגם לנסות ולאסוף את הפאזל של חייה ולשים את כל החלקים במקומם.

להתחיל את החיים מחדש. איזו מחשבה. היא חשה התרגשות ואחריה פחד. ואז עוד פחדים רבים נוספים (עמ' 202)

המצב הבריאותי שאליו אנני נקלעה בעל כורחה, מחזיר אותה הביתה, לבית ילדותה בוורמונט, המקום שכל חייה רק רצתה לברוח ממנו.
כשאנני היתה צעירה היא גדלה בחוות המייפל המשפחתית והיתה מאד קשורה לסבתא שלה שבישוליה המופלאים הפכו לחלק בלתי נפרד מחייה, סבתא לימדה את אנני על טעם החיים וגם חלקה איתה את סודות
הבישול שלה.
אנני היתה קשורה לחוות המייפל אבל היא גם חלמה תמיד לפרוץ החוצה, להצליח, לכבוש את העולם ולהיות שם דבר בעולם הקולנוע.
עכשיו היא חזרה לנקודת ההתחלה והיא צריכה להתחיל הכל מחדש וגם נאלצת להתמודד מול אהוב נעוריה, פלטשר וינדם, הבחור ששבר את לבה ונחשב בעיני אמה לילד הרע של העיירה.
לאחר התאונה, פלטשר נכנס שוב לחייה של אנני והרגשות הישנים עדיין עומדים בין שניהם אבל כל כך הרבה קרה בעשר השנים האחרונות בחייהם המקצועיים והאישיים שקשה לגשר על הפערים שנוצרו עם הזמן שחלף.

האם תצליח אנני לגלות את עצמה מחדש ולמצוא את המקום שבו הלב שלה מרגיש בבית?

העלילה מרחפת בין עבר להווה ובין חייו של פלטשר לחייה של אנני. אהבתי את דמותו ההגונה של פלטשר אבל עוד יותר אהבתי את דמותה של אנני, מי כמוני יודעת כמה לא קל כשהחיים נעצרים ברגע אחד והם מלמדים אותנו בדרך הקשה איך לצעוד מחדש. הזדהיתי באופן אישי עם כל הטלטלות שהיא עברה, עם הבחירות וההחלטות שלה, היא היתה אישה חזקה, נחושה ומעוררת השראה, ושוב עלה בראשי המשפט הידוע: החיים זה מה שקורה לך בזמן שאתה עסוק בלתכנן תוכניות אחרות (ג'ון לנון). בכתיבתה של סוזן ויגס נתקלתי לראשונה כאשר קראתי את ספרה "מסע אל הלב" שתורגם לעברית ע"י הוצאת הכורסא וכבר אז ידעתי שאני הולכת להתאהב.
הספר הזה הוא עוד ספר דרמה רומנטי נפלא מבית היוצר של סוזן ויגס שאסור לפספס.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן