Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
עץ הקסמים \ סוד הגשר
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 347
הבניין שגרים בו פיליפ, טושה, קוקי וויקי נוסק אל החלל בעקבות משאלה לא זהירה שהובעה על הכיסא האדום. מלאניה, השכנה הג'ינג'ית, נופלת מהבניין המרחף דרך חור שנבקע ברצפה. כשפיליפ מציל אותה היא מתאהבת בו נואשות. אבל פיליפ אינו מתעניין במלאניה, והיא מנסה לכשף אותו להתאהב בה. אלא שפיליפ מתאהב דווקא בדוגמנית מכרזת פרסום, ואיש אינו מצליח להסיר ממנו את הכישוף. התנהגותו של פיליפ מדאיגה מאוד את הוריו, את אחיו ואת מלאניה, והוא נקלע לסכנת חיים. כשהאחים מנסים להציל אותו הם מגלים שבאיטליה יש גשר בעל כוח פלאי – גם הוא נבנה מעץ הקסמים. כל מי שהולך עליו שוכח את מי שאהב. משימתם של קוקי, ויקי ומלאניה היא להביא אליו את פיליפ, כדי שייחלץ מהכישוף שאחז בו. מכונית יוקרה מהירה, מסוק קוברה, רובוט משוכלל – את כל אלה מכשפים לעצמם הילדים כדי לעמוד במשימה, אבל שום דבר אינו פשוט, ובכל פינה אורבים להם מכשול וסכנה. כיצד יצליחו להציל את פיליפ המסכן ולהשיבו למצבו הקודם? את זאת תגלו בפנים! הגשר הסודי הוא השני בסדרת עץ הקסמים, ששבתה את ליבם של מאות אלפי ילדים, בשפות רבות. עתה הוא רואה אור לראשונה בעברית. במרץ 2020 ייראה אור הספר השלישי בסדרה, הענק.

לפני עשרים שנה התרחשה סופה איומה בעמק הוָרְטָה, אחת מתוצאות הסופה הייתה התרסקות של עץ האלון העתיק והגדול, שהועבר אחר כבוד לבית החרושת, והשתמשו בו להכנה של מספר רהיטים. אך מה שאף אחד לא ידע זה שהעץ היה מכושף, ושקמצוץ מכוחות הקסם שלו הועבר לכל אחד מהרהיטים שנבנו ממנו. בספר הזה נפגוש בגשר פונטה דל'אקדמיה.

הספר ממשיך בדיוק איפה שהספר הקודם נגמר, אחרי שהמשאלה של ויקי יוצאת משליטה, הבניין שבו גרה המשפחה טס לחלל, מלאניה השכנה כמעט נופלת, ואז פיליפ מגיע ומציל אותה. ואז אמא של הילדים מביעה משאלה לא טובה, ואחריה גם מלאניה עושה טעות במשאלה וכך קורה ופיליפ מתאהב בג'ו, הנערה מהפרסומת של סוכריות הג'לי. הדבר היחיד שיכול להציל את פיליפ הוא גשר השכחה הנמצא בונציה, לשם כך יוצאים מלאניה, קוקי, ויקי ופיליפ גם, למסע בדרך להציל את פיליפ מגורל רע. גם הפעם נפגוש דמות רעה שתנסה להרוס הכול..

בדרך כלל אני לא אוהבת לקרוא סדרות ברצף, אני מאמינה שהציפייה בין ספר לספר יוצרת חווית קריאה אחרת, אז לקחתי לי מרווח של כמה ספרים, ורק אז עברתי לספר השני בסדרה, כלומר הספר הנוכחי. אמנם הספר הנוכחי ממשיך בדיוק מהנקודה בה הספר הקודם נגמר, אבל אפשר לקרוא אותו בנפרד מהראשון, והספר יספק לכם הסברים לכל החומר שיחסר לכם. אך אם אתם רוצים לקרוא גם את הספר הראשון, חשוב לשמור על סדר הקריאה ולקרוא קודם את הראשון בסדרה.

הספר הזה הוא לימוד מטעויות העבר, בערך, הילדים לומדים לאט לאט איך נכון להביע משאלות, מה נכון לבקש ומה לא כדאי, והם לומדים גם תוך כדי תנועה, לא שזה מונע מהם תקלות מסוימת או דברים לא צפויים. גם כאן הספר מתובל בהרבה תמונות אמיתיות, בסגנון של תמונת הכריכה, כך שלמרות שנראה שהספר יחסית עב כרס לגיל לו הוא מותאם, יש בו הרבה תמונות, כל שהמלל לא רב מידי. בספר גם לא חסר פנטזיה, אבל במידה שיוצרת אמינות וכיף, והילדים יכולים להנות מהעלילה כאילו היא אמיתית.

הספר מתאים לגילאי 8 ומעלה, הוא ספר הרפתקאות מופלא, והמסע הפעם קשה יותר ומסובך יותר מקודמו, אבל לא חסר גם המון כיף לספר, הילדים התבגרו מהספר הקודם, וזה מוזר בהתחשב שהוא ממשיך מאותה נקודה, אבל המסע הפעם הוא בוגר יותר, והילדים מנסים לעשות הכול כדי לבקש משאלות טובות ונכונות. הספר הבא בסדרה היה אמור לצאת במרץ 2020, אך הוצאתו נדחתה, ואני מחכה לו בקוצר רוח כדי להמשיך בעלילות עץ הקסמים, שהוא גיבור הספר לא פחות מהילדים.

שורה תחתונה: צריך לחשוב על המילים שלנו טוב טוב לפני שאומרים אותם, וצריך גם ללמוד להקשיב לכל מילה.

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן