Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
עננה
סוגות: ,
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 480
אחרי שבספר הקודם התוודעו שוליות החרמשים סיטרה ורואן לעולם של הרג, נהפך רואן לרודף צדק ומקים משמר שמטרתו להרחיק חרמשים מושחתים. סיטרה בוחרת הפעם לפעול בחמלה, בניגוד לאידיאלים של "הסדר החדש", אך כאשר חייה מאוימים, מתברר שלא כולם פתוחים לשינוי. המאבק באויבים ישנים וחדשים צובר תאוצה, וכשהשחיתות פושה בחרמשות, רואן וסיטרה מתחילים לאבד תקווה. האם העננה תתערב או שמא יתחיל עולמם להתפרק? עננה הוא הספר השני בסדרה להב החרמש, זוכת הפרס היוקרתי "Michael L. Printz Award" למצוינות בספרי נוער. קדם לו רב-המכר חרמש. ספריו של ניל שוסטרמן זוכים להצלחה גדולה ומככבים בטבלאות רבי-המכר ברחבי העולם מיד עם צאתם לאור.

בספר ההמשך ל״חרמש״ הנהדר, אנחנו ממשיכים ללוות את רואן וסיטרה. רואן מחליט לקחת את החוק בידיים ולדאוג, ממש כמו בספר הקודם, להשחתה של המושחת. סיטרה לוקחת החלטה יוצאת דופן בעולם החרמשותהיא מתכוונת לבצע את עבודתה בדרך שלה, באופן מלא חמלה ואנושי ביותר.

מאבקי הכוחות בין הגוורדיה הישנה לבין הסדר החדש מעולם לא היו קשים יותר. מזימות מאחורי הקלעים מציבות את סיטרה בסכנה גדולה ולאט לאט היא מתקרבת לנקודת חוסר תקווה. היא מוקפת באנשים שלא רוצים בטובתה ונדמה שבדרגים הגבוהים גם לא תמצא מענה. והעננה? העננה לא באה בחשבון. העננה לא מתערבת בעסקים של החרמשים.

רואן ממשיך בקו המסוכן שבחר בו. הוא חייב להיות במנוסה כי הוא עיצבן לא מעט אנשים. אבל העבר שלו לא מניח לו ודמויות שהוא שמח לראות וגם קצת פחות מופיעות בחייו.

האם תצליח סיטרה לחמוק מהסכנה? האם יצליח רואן במשימתו?

ומעבר להכלהאם העננה תתערב?

כבר הרבה זמן לא קראתי ספר כל כך טוב. עזבו רגע בצד שזה בול הז׳אנר שלי. הוא כתוב בצורה מופלאה. אם בספר הקודם זכינו לקטעים מתוך יומני החרמשים, בספר הזה אנחנו נחשפים לעולמה הפנימי של העננה. אני חייבת להגיד שפשוט התמוגגתי ממנה. כולנו מכירים את השטנצ של בינה מלאכותית, אבל אני חושבת שמה שממש מיוחד כאן זה שזה באמת מה שהיא. בינה. מלאכותית. הייתה בה תבונה, הייתה בה הבנה של אנושיות, הבלחות של רגש טהור, אבל היא בכל זאת מלאכותית. אני חושבת ששוסטרמן היה יכול בקלות להפוך את זה ללא אמין והזוי, אבל זה הרגיש אמיתי. ונהדר.

הדמויות של רואן וסיטרה התפתחו לכיוון שאהבתי. במיוחד אהבתי שהפאן הרומנטי לא תפס חלק גדול בספר כי עם כמה שאני אוהבת משולשי אהבה ודרמות תיכון, יש ספרים שלא צריך להכניס להם את הקטע הזה בכוח. זה ממש אחד מהם.

בנוסף לרואן וסיטרה, אנחנו מלווים דמויות חדשות וישנות בקווי עלילה שונים שמתפתחים ונקשרים אחד בשני. אהבתי כל כך את הגיוון. אני חושבת שזה מדהים שהוא הצליח לכתוב כמה עלילות משנה, כשכל אחת מהן מרתקת בפני עצמה, אבל גם עדיין חלק מפאזל גדול.

אין משהו שלא אהבתי. כאילו, אני יכולה להיות קטנונית ולחפש בזכוכית מגדלת. אבל אני לא אעשה את זה. יש טוויסטים נהדרים במהלך הספר, כשהשיא מגיע בעשרים העמודים האחרונים. לא ראיתי את זה מגיע. אף אחד מהם.

בקיצור, ספר מופלא, המשך שרק מרים לסדרה (בניגוד להרבה פעמים הספר השני הרס לדעתי). רוצו לקרוא.

עדן עבודי

עדן, אמא לשלוש נסיכות תולעת ספרים בין הבישולים והכביסות. מלמדת את בנותיי שספרים הם מסע של חלומות, תקווה, מנגינה ואהבה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן