Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
עלמה ולאו
קטגוריה:
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 374
על מה אתם הייתם מוותרים בשביל אהבה? כשעלמה, סטודנטית בת 25, יוצאת עם חברותיה לפאב הקבוע שלהן בחיפה, הדבר האחרון עליו היא חושבת, הוא אהבה. אבל באותו הערב היא פוגשת את לאו, איש עסקים איטלקי, צעיר וסקסי שלו עבר מסתורי. לאו לא מחפש אהבה, הוא צעיר, עשיר, ונראה לא רע בכלל, הוא יכול להשיג כל בחורה שירצה. ועכשיו הוא רוצה את עלמה. הוא יעשה כל מה שצריך כדי להשיג אותה, אך הפעם המחיר עלול להיות גבוה מדי, אפילו בשבילו. ללאו יש סודות אפלים ועבר שעלול לסכן את חייהם. וכשמדובר באהבה גדולה מהחיים, אף אחד אינו בטוח. מה שמתחיל כמשיכה הופך מהר מאוד לאהבה שמשנה את חייהם. התשוקה שניצתת בין השניים לוקחת אותם למסע, שבסופו איש מהם לא יהיה כשהיה. רומן על סודות, על פחדים ועל אהבה גדולה שמשנה חיים. ענבל כהן זיליאני, כותבת ספרים על אהבה בכישרון ורגישות המדברים לדור שלם של נשים שלא מוותרות על לאהוב בגדול. ספרה הקודם של ענבל, "בינתיים לתמיד" יצא גם הוא בהוצאת א(ה)בות.

אני חושבת שיש סיפור אחד בעולם כולו שלעולם לא נס לחו, לעולם לא יאבד מהחינניות שלו ותמיד יעניין את בנות המין היפה: סינדרלה. גם אם מקור הסיפור אינו ידוע, סינדרלה היא אחת מהמעשיות הקלאסיות והאהובות ביותר בעולם. אני חושבת שמה שהופך את הסיפור לכל כך נערץ ועל זמני, היא העובדה שכולנו בתוך תוכנו מאמינות ומקוות שיום אחד זה יקרה גם לנו. לא משנה כמה פמיניסטית אני ולא משנה במה אני מאמינה, בואו נשים את זה רגע אחד בצד: הייתי שמחה מאד להכיר גבר כמו לאו. אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד, בעוד שאני מתעצלת אפילו לנסוע לעיר אחרת, עלמה עזבה את כל חייה בישראל ונסעה לאיטליה למען האהבה. האם זו הייתה ההחלטה הנכונה? טוב ששאלתן. כל התשובות נמצאות בספר הרומנטי והקלאסי 'עלמה ולאו'.

עלמה הירש היא סטודנטית בת 25 לחינוך שלא מזמן סיימה מערכת יחסים בשברון לב. הדבר האחרון שמעניין אותה זה אהבה חדשה. יש לה משפחה אוהבת: זוג הורים שהיא קשורה אליהם, ושני אחים שאוהבים אותה ודואגים לה. יש לה שלוש חברות טובות: מורן, ליבי וליה, וביחד הן עושות את מה שבנות עשרים פלוס עושות: יושבות בבתי קפה, צוחקות יחד ויוצאות לברים. באחד הערבים בעודן מבלות בבר הקבוע שלהן, עלמה מבחינה בגבר יפיפה שמסתכל לעברה. הוא נראה אחר, שונה מהבחורים שבדרך כלל מבלים במקום. יש לו עיניים בצבע ירוק – אפור שממגנטות אותה מיד, ולמרות שהיא ממש מנסה, היא לא מצליחה להתעלם ממנו.

הגבר הזה הוא לאו וויניאלי. לאו הוא בן 35, איטלקי שמתגורר באיטליה. הוא מנהל את העסק המשפחתי של המשפחה שלו בטוסקנה ונמצא בישראל בנסיעת עסקים. לאו גם מדבר עברית, אמנם לא עברית מושלמת, אבל בכל זאת העסקים שיש לו בישראל חייבו אותו ללמוד את השפה. כשעלמה יוצאת החוצה לשאוף אוויר, לאו כמובן יוצא מיד אחריה, ואחרי סמול טוק חביב, שבו הטמפרטורה של גופה מזנקת למעלה, לאו צריך ללכת והוא מבקש ממנה להתקשר אליו למחרת. עלמה, לאחר לבטים רבים, מחליטה שלא להתקשר אליו, הרי היא בכלל לא מחפשת אהבה כרגע. אבל לאו מתעקש, והוא מגיע ערב למחרת לאותו הבר ומוצא אותה שם בשנית. עלמה מפחדת, כי לאו מעורר בה אמנם רגשות שהיא כבר שכחה, אבל מצד שני הוא מעורר בה גם פחדים ונראה שרב הנסתר בו על הגלוי.
המסע המשותף של עלמה ולאו מלא באהבה, בתשוקה, בדרמה, במתח, וגם בסודות, ויחד הם מגלים שהדרך אל האושר טומנת בחובה גם קשיים לא מעטים. הספר מסופר בגוף ראשון מעיניה של עלמה, ובסופו של הספר מחכה לנו הפתעה קטנה.

פסק הדין:
רומן רומנטי קלאסי בניחוח איטלקי. איטליה היא אחת המדינות האהובות עלי: האוכל, המרחבים, האנשים החמים, הנופים הציוריים – כל אלה קיבלו מקום של כבוד בספר הנהדר הזה. אהבתי מאד את המשפחתיות הישראלית והאיטלקית שהתמזגו נפלא אחת בשנייה, אהבתי את דמויות המשנה שהוסיפו המון עומק וצבע לעלילה. אבל יותר מכל אהבתי את עלמה ולאו. מדובר בשתי דמויות מרתקות, מלאות ועגולות ושתיהן מתפתחות ומשתנות תוך כדי קריאה. אני חייבת להעריץ את עלמה על הבחירה שעשתה – דרוש לא מעט אומץ לעזוב כך את כל חייך ואת כל מה שאת מכירה לטובת גבר ומגורים במדינה זרה. הכתיבה של ענבל היא סוחפת ומרגשת ואני ממליצה על הספר בחום.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן