Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
עיר של חלונות
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 411
במהלך סופה עזה במיוחד, סוכן אף־בי־איי שנוסע ברחובות ניו־יורק נהרג מיריית צלף. הסוכן האחראי על החקירה לא מסוגל להצביע על המקום שממנו נורתה הירייה, שכן הסופה מחתה את כל העקבות. בצר לו הוא פונה לאדם היחיד שיכול לסייע בחקירה – סוכן האף־בי־איי לשעבר לוקאס פייג’. פייג’, פרופסור באוניברסיטה ומחבר רבי־מכר, פרש מהאף־בי־איי לפני שנים בעקבות אירוע טרגי שבו איבד רגל, יד ועין, וכן את הרצון להמשיך לעבוד כסוכן. אבל לפייג’ יש יכולת יוצאת דופן בקריאת זירות פשע, הוא יכול לחשב בראשו זוויות ונתיבים של קליעים, והוא אולי היחיד המסוגל לאתר את המקום שממנו נורה הקליע. לפייג’ אין שום סיבה לסייע לאף־בי־איי, חוץ מהעובדה שהבלש ההרוג הוא שותפו לשעבר. פייג’ יוצא למסע ציד אחרי צלף בעל מיומנות מדהימה, שהסיבה לכך שהוא רוצח אינה ברורה. ואולם, רצח שותפו של פייג’ הוא רק הראשון בסדרה של מעשי רצח מתוכננים היטב המבוצעים במיומנות בלתי אפשרית. על פייג’ לנסות לפענח מהו המכנה המשותף לכל הנרצחים – וזאת לפני שיאבד את היקרים לו.

שום דבר אינו גרוע יותר מאשר לרדוף אחרי אדם עם רובה בעיר של חלונות.

ב- 19 לדצמבר, ביום הכי קר בשנה נורה למוות דרך חלון הרכב שלו סוכן אפ.בי.איי בשם דאג הרטקי שנהג עם רכבו ברחבי העיר ניו יורק.
הסוכן המיוחד האחראי על החקירה, ברט קיהו מגיע לזירת הפשע ולצידו עמיתו גרובר גרייבס והשניים מנסים לחשב מאיזו נקודה הצלף היורה יכול היה לפגוע בדאג.
קיהו מוטרד בעיקר מבחירת הקורבן, העובדה שמישהו טרח במיוחד לחסל את אחד מאנשיו רמזה על תמונה גדולה יותר שכרגע לא היה באפשרותו לראות. קיהו מחליט לערב בחקירה את ד"ר לוקאס פייג'.
לפני עשר שנים היה לוקאס סוכן אפ.בי.איי בעצמו ודאג היה השותף שלו אבל לאחר שהוא נפצע במהלך תקרית ואיבד רגל, יד ועין, הוא החליט לפרוש בשיא והפך להיות מרצה באוניברסיטה ועמד בראש קורס תיאוריית ההדמיה והיקום שהיה מאד פופולארי ברחבי הקמפוס.
לוקאס הוא אסטרופיזיקאי שכתב בעבר ספר על בליסטיקה שהפך לשם דבר בעולמם של סוכני האפ.בי.איי.

ללוקאס יש ראש מתמטי וכשהוא מגיע לאזור האירוע הוא מצליח לעצום את עיניו ולהפוך את העיר בדמיון למערכת של ספרות מקושרות, הוא מפנים את המספרים המקיפים אותו ומזין את המידע לתוך סדרה של אלגוריתמים אינסטינקטיביים שאפילו הוא לא הבין.
לוקאס מוכן לייעץ לסוכנים אך לא מוכן להיות חלק מהחקירה. לאחר הפציעה הקשה שלו הוא העדיף לחיות את חייו בשקט אבל מצד שני האדרנלין שהתלווה ליציאה לשטח ממשיך לזרום בעורקיו.
ארין אשתו של לוקאס מעדיפה את לוקאס בבית, היא רוצה שהוא יעזור לה עם חמשת הילדים שהם אימצו וצירפו למשפחתם אבל לוקאס נמשך אל האש שמחכה לו בסוכנות וכאשר קיהו מגיע אליו באישון לילה ולוחץ עליו שהוא זקוק לעזרתו, לוקאס מתקשה לסרב לו.
קיהו רואה בלוקאס נכס ובעיניו הוא היחיד שיכול למצוא את הצלף החמקמק שירה בדאג.
לוקאס מסופח לסוכנת מיוחדת ויטאקר והשניים יוצאים למרדף בתוך עיר של חלונות ובמזג אויר סוער אחר צלף מתוחכם שממשיך להוריד את ראשיהם של עוד אנשי חוק וגם אזרחים תמימים ולמצוא אותו זה כמו למצוא מחט בערמה של שחת.
ללוקאס ו-ויטאקר אין ספק שהפגיעות הן לא אקראיות והצלף מנסה להעביר להם מסר אבל מהו? והאם הוא לוחם צודק או רוצח בדם קר?

הפרקים נעים בין חייו האישיים של לוקאס לבין החזרה שלו לבולשת.
אהבתי את דמותו של לוקאס, הוא היה בעיני שילוב של סטיב אוסטין האיש הביוני וצ'ארלי אפס, המתמטיקאי הגאון שעזר לאחיו סוכן האפ.בי.איי בסדרת הדרמה האמריקאית "מספרים".
לוקאס הוא לוחם שהצליח לשרוד כנגד כל הסיכויים, לאחר הפציעה הקשה שלו כולם היו בטוחים שימיו ספורים אבל הוא הוכיח להם שהרצון לחיות חזק יותר מהכניעה למוות ועל כך דמותו ראויה להערצה.
עם זאת הוא גם קשוח ולא מהסס להעליב את צוות הסוכנים שהוא סופח אליהם, הוא ענייני וחסר רגש, אין לו זמן וחשק להיות סימפטי או לנהל שיחות חולין עם שאר אנשי הצוות.
לוקאס לא יכול לסבול טיפשים והוא גאון במספרים יותר מכל מחשב הכי משוכלל בעולם.
הוא איש משפחה נאמן שגדל בעצמו כיתום, הוא אוהב את משפחתו אבל גם מתקשה להודות אפילו בפני עצמו שהוא התגעגע למתח ולאקשן שנלוו לעבודה בבולשת.
הספר הזה היה מבחינתי כמו רכבת הרים, היו רגעים שהוא נע לאט והיו רגעים שממש נעתקה לי הנשימה ונותרתי בלי אוויר.
הפרקים היו קצרים והכתיבה הייתה טובה ומרתקת וסקרנה אותי להמשיך מהר לפרק הבא.
אוהבי מותחני האקשן יהנו מאד מהספר הזה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן