Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
עזר כנגדו
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2007
מס' עמודים: 349
דלילה לוי, צעירה נאה וחומרנית, מחליטה ברגע של פאניקה להינשא לרב שמחפש את דרכו ולהיות עזר כנגדו. אבל ההכרח להפוך לדמות מופת בעלת מידות טובות בקרב הקהילה מוביל אותה למערבולת של בחירות בלתי צפויות, היוצאות מכלל שליטה. בשפה רגישה להפליא, בהומור שנון ואגב תובנות מאירות עיניים פורשת בפנינו נעמי רגן את סיפורה של אשת הרב ושל הקהילה, הנאבקת להיצמד לאמונה ולערכים בתוך עולם גדוש סתירות ופיתויים מסחררים. נעמי רגן חיה וכותבת בירושלים יותר משלושים שנה. ספריה רבי-המכר על נשים תאבות חיים בסביבה דתית זכו להצלחה בינלאומית ונמכרו בלמעלה מחצי מיליון עותקים.

יש גבול כמה זמן אדם יכול להעמיד פנים שהוא שונה ממה שהוא באמת.

דלילה גולדגרב תמיד שאפה להגיע רחוק, עוד כילדה היא רצתה להשתייך לאליטה של ניו יורק ולא להסתפק בבינוניות אליה גדלה ונולדה.
כאשר היא מסתבכת עם בחור פרחח שמנצל את תומתה ולא מעוניין להתקדם הלאה עם הקשר, היא נאלצת למצוא מהר שידוך כדי לחפות על המצב המביש שאליו נקלעה.
הישועה מגיעה מכיוון לא צפוי בדמות בחור ישיבה טוב לב בשם חיים לוי.
חיים מתאהב עד כלות בנערה הבלונדינית כחולת העיניים ומוקסם ממנה כבר מהרגע הראשון אבל דלילה רואה בו רק שידוך הולם שיכול להציל אותה מהצרה אליה נקלעה.
במהרה השניים נישאים בחתונה מפוארת ועוברים להתגורר בדירה קטנה בברונקס. דלילה ממשיכה בלימודיה כשיננית וחיים עומד להיות רב.
דלילה מנסה לשכנע את עצמה שהיא בת מזל אבל בתוככי לבה היא היתה רוצה לחיות חיים חילוניים נטולי כל רסן ולא להקפיד על המצוות שכל כך חשובות לחיים.

אמה של דלילה מלאת תקווה לגבי בתה ונישואיה הטריים לגבר שמועמד להיות רב בבית הכנסת, היא כבר רואה את עצמה בעיני רוחה מגיעה לבית הכנסת ומקבלת יחס של מלכה בתור החותנת של רב גדול ומוערך בקהילה אך עם החלומות באות האכזבות והיא רוצה שבתה תעבור להתגורר באזור יוקרתי יותר ולא מפסיקה להעביר ביקורת על חיי הנישואין של דלילה.
דבריה הקשים והטרוניות שלה מתחילים לחלחל לתוך נפשה של דלילה ובתור מישהי שתמיד שאפה לחיות בעושר, היא מתחילה לפתח אי שביעות רצון כלפי בעלה וחייה הדלים והיא לוחצת על חיים לעבור דירה ולהתגורר בבית פרטי עם גינה.
דלילה מאד חומרנית וחייה העלובים וחסרי התשוקה עם חיים מעיבים על נפשה, היא לא מאושרת, היא משועממת והיא תעשה הכל על מנת לחוות הרפתקנות סוערת בתוך חייה המשמימים ולתכוך תככים שימתיקו את חייה.
כדרכה בקודש היא ממשיכה להסתבך בפרשות לא צפויות ולגרור גם את בעלה טוב הלב אחריה אבל האם בסופו של דבר היא תלמד להיות עזר כנגדו?

את הספר הזה קראתי לפני שנים רבות וחזרתי אליו שוב לאחרונה. אהבתי אותו כמו את שאר ספריה המיוחדים של נעמי רגן.
מיותר לציין שלא סבלתי את דמותה של דלילה, היא היתה תובענית, חומרנית, אף פעם לא מסתפקת במועט, מרושעת, ילדותית וכל כך מרוכזת בעצמה עד שלא היה מקום בלבה כדי להכניס פנימה גם אנשים אחרים, בטח שלא הגיע לה לחיות עם בעל צדיק כמו חיים.
אין ספק שנעמי רגן יודעת לייצר דמויות חזקות שמותירות רושם שלא נשכח במהרה ומייצרות בנפשנו דילמה מוסרית.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן